Reklama

Srážky ze mzdy/exekuce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.09.18 19:53
srážky ze mzdy/exekuce

Zdravím, mám dotaz. Mám srážky ze mzdy na exekuce. Jen nevím, jestli se každý měsíc strhává stejná částka, nebo se to bere podle výše výplaty. Měla bych mít za uplynulý měsíc hodně přesčasů a zajímalo by mě jestli mi tím pádem z platu strhnou více peněz?

Reklama

Reakce:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62561 příspěvků 3 inzeráty 05.09.18 19:54

Ano, strhnou, cos čekala?

xantule
Ukecaná baba ;) 2233 příspěvků 05.09.18 20:06

Čím víc budeš vydělávat, tím víc ti budou strhávat.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62561 příspěvků 3 inzeráty 05.09.18 20:11

A jinak tedy v určitém platovém rozmezí, když si vyděláš víc, tak ti i o něco víc zbude (tam jde myslím 1/3 na přednostní exe, 1/3 na ostatní a 1/3 tobě), ale jak dosáhneš toho stropu, tak na něj už se strhává všechno.

lachtanice86
Kelišová 5748 příspěvků 05.09.18 20:42

Čím víc vydelas, tím víc seberou a je to dobře.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.09.18 22:19

Je to jednoduché. Od mzdy odečti nezabavitelne minimum (najdeš na netu), zbylou částku rozděl na tři části a jednu tu část ti vezmou a zbytek nechají.
Rozhodně to není tak že ti nechají jenom nezabavitelne minimum, v reálu je to vic.

Čím víc vydelas tím víc si vezmou ale i víc ti zůstane ;) není na to žádný strop. Vždy se to počítá jak píšu nahoře.

Mě to vychází tak že si berou 15 % platu. I s různou výši mzdy je to vždy tolik z té dané částky. Ale já mám jen exekuce neprednostni (tedy ne stát nebo alimenty)

Sojkka
Ukecaná baba ;) 2407 příspěvků 06.09.18 11:12
@Anonymní píše:
Je to jednoduché. Od mzdy odečti nezabavitelne minimum (najdeš na netu), zbylou částku rozděl na tři části a jednu tu část ti vezmou a zbytek nechají.
Rozhodně to není tak že ti nechají jenom nezabavitelne minimum, v reálu je to vic.

Čím víc vydelas tím víc si vezmou ale i víc ti zůstane ;) není na to žádný strop. Vždy se to počítá jak píšu nahoře.

Mě to vychází tak že si berou 15 % platu. I s různou výši mzdy je to vždy tolik z té dané částky. Ale já mám jen exekuce neprednostni (tedy ne stát nebo alimenty)

Strop tam samozřejmě je a to 9.338,– jako základ pro výpočet srážky (čistá mzda - nezabavitelné min.) Vše nad tuto částku se sráží bez omezení.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

Na dovolenou jeli po rozchodu? Bučková naznačila konec už před měsícem

Napsala jsem vše, co jsem říct chtěla, na svůj Instagram, odbývá Eliška... číst dále >

„Bohoušek si občas něco dal!“ Je za smrtí sbormistra Kulínského pervitin?

Pražští kriminalisté stále pracují na objasnění náhlé smrti bývalého... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Reklama