Srážky ze mzdy/exekuce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.09.18 19:53
srážky ze mzdy/exekuce

Zdravím, mám dotaz. Mám srážky ze mzdy na exekuce. Jen nevím, jestli se každý měsíc strhává stejná částka, nebo se to bere podle výše výplaty. Měla bych mít za uplynulý měsíc hodně přesčasů a zajímalo by mě jestli mi tím pádem z platu strhnou více peněz?

Reakce:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63323 příspěvků 3 inzeráty 05.09.18 19:54

Ano, strhnou, cos čekala?

xantule
Ukecaná baba ;) 2253 příspěvků 05.09.18 20:06

Čím víc budeš vydělávat, tím víc ti budou strhávat.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63323 příspěvků 3 inzeráty 05.09.18 20:11

A jinak tedy v určitém platovém rozmezí, když si vyděláš víc, tak ti i o něco víc zbude (tam jde myslím 1/3 na přednostní exe, 1/3 na ostatní a 1/3 tobě), ale jak dosáhneš toho stropu, tak na něj už se strhává všechno.

lachtanice86
Kelišová 6418 příspěvků 05.09.18 20:42

Čím víc vydelas, tím víc seberou a je to dobře.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.09.18 22:19

Je to jednoduché. Od mzdy odečti nezabavitelne minimum (najdeš na netu), zbylou částku rozděl na tři části a jednu tu část ti vezmou a zbytek nechají.
Rozhodně to není tak že ti nechají jenom nezabavitelne minimum, v reálu je to vic.

Čím víc vydelas tím víc si vezmou ale i víc ti zůstane ;) není na to žádný strop. Vždy se to počítá jak píšu nahoře.

Mě to vychází tak že si berou 15 % platu. I s různou výši mzdy je to vždy tolik z té dané částky. Ale já mám jen exekuce neprednostni (tedy ne stát nebo alimenty)

Sojkka
Ukecaná baba ;) 2428 příspěvků 06.09.18 11:12
@Anonymní píše:
Je to jednoduché. Od mzdy odečti nezabavitelne minimum (najdeš na netu), zbylou částku rozděl na tři části a jednu tu část ti vezmou a zbytek nechají.
Rozhodně to není tak že ti nechají jenom nezabavitelne minimum, v reálu je to vic.

Čím víc vydelas tím víc si vezmou ale i víc ti zůstane ;) není na to žádný strop. Vždy se to počítá jak píšu nahoře.

Mě to vychází tak že si berou 15 % platu. I s různou výši mzdy je to vždy tolik z té dané částky. Ale já mám jen exekuce neprednostni (tedy ne stát nebo alimenty)

Strop tam samozřejmě je a to 9.338,– jako základ pro výpočet srážky (čistá mzda - nezabavitelné min.) Vše nad tuto částku se sráží bez omezení.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.18 16:41

Zdravím.. mam dotaz. Když je jedna exekuce uz strhavana z platu a prijde druha..od jineho exekutora…ma ten druhy právo chtit po vas nehoraznou mesicni částku pri dluhu 11 000 az 4000? Pac kdyz je prvni exekuce strhavana z platu a zustane vam to nezabavitelne minimum a mate deti. Nebo musi si pockat az se zaplatí ta prvni a pak se zaplati ta druha?

xantule
Ukecaná baba ;) 2253 příspěvků 13.10.18 18:38

Až se zaplatí ta první, tak se začne strhávat ta druhá exekuce, ale ještě je důležité, jakou mají ty exekuce status, jestli jsou přednostní nebo nepřednostní, pokud by byly oboje, tak se budou platit obě.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.18 19:54

@xantule ani jedna neni prednostni. Ten „pan“ co ma na starost tu druhou exekuci je hrozny ignorant jine slovo nemam tak se omlouvam…i presto po obdrzeni dopisu se ihned psal meil a ani ze slusnosti nebyl schopny odepsat ze na emaily nereaguje jen tak zdelil ze on neni povinny cist a odepisovat na emaily ale jedine cim se umi uhanet je to ze posila auto. A nezajima ho to ze uz jde z platu srazka na prvni exekuci..

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63323 příspěvků 3 inzeráty 13.10.18 20:34

No, to ho taky zajimat nemusi, muze zabavovat majetek…

xantule
Ukecaná baba ;) 2253 příspěvků 13.10.18 22:44

Vyrozumění o druhé exekuci dostal i váš zaměstnavatel a ten má povinnost s exekutorem komunikovat. Tedy předpokládám, že to bude vyřizovat účetní, co má na starosti mzdy, a ta mu sdělí, že exekuce je druhá v pořadí.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.18 07:23
@xantule píše:
Vyrozumění o druhé exekuci dostal i váš zaměstnavatel a ten má povinnost s exekutorem komunikovat. Tedy předpokládám, že to bude vyřizovat účetní, co má na starosti mzdy, a ta mu sdělí, že exekuce je druhá v pořadí.

Právě že nedostal. Pan je v oboru „novy“ a prijde mi ze sam pořádně nevi jak delat svou praci

Sojkka
Ukecaná baba ;) 2428 příspěvků 14.10.18 10:15
@Anonymní píše:
Právě že nedostal. Pan je v oboru „novy“ a prijde mi ze sam pořádně nevi jak delat svou praci

Zaměstnavatel koná výhradně na základě exe. rozhodnutí. Pakliže ještě nic nedostal, nemá důvod s kýmkoliv komunikovat.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.18 16:50

Dnes mi přišel tenhle e-mail,z ČSSZ :
Doklady jsou již doručeny, dávka byla předána na exekuční oddělení ke zpracování pohledávek. A má otázka zní jak dlouho na to mají? :nevim:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Daisy Lee chce větší prsa a rty. „Máma zůstává v nemocnici,“ vzkázala mimochodem

Je to už několik dní, co bývalou přední příbramskou političku Alenu... číst dále >

Malý blondýn s černou botou: Má Juncker během konference každou botu jinou?

Na tiskovou konferenci v belgickém Bruselu, kde vystoupil předseda Evropské... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >