Srdce pro dva

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  05.06.12 00:11
Srdce pro dva

Ahoj!
Mám takové trápení. S manželem jsme spolu dlouho přes deset let…před třemi roky jsme se vzali a teď máme krásné dvouleté děťátko. Za nic na světě bych neměnila, jsem šťastná a spokojená…ale v mém srdci zůstal někdo z minulosti.

Byla jsem na studijním pobytu v zahraničí a tam jsem potkala „chlapa svých snů“. Byl perfektní, od začátku jsme si skvěle rozuměli, byli jsme dlouho jen přátelé a ač jsem se tomu bránila, zamilovali jsme se a byli spolu…vím :(…ale prostě já v té chvíli měla pocit, že nemůžu jinak…trvalo to celé ani ne půl roku…on věděl, že mám doma přítele, já věděla, že to musí skončit. Ale chvílemi jsem měla pocit, že zůstanu, kde jsem a s přítelem se rozejdu. Nikdy bych si nemyslela, že se tohle stane mně…ale stalo. (Nikdy bych proto nesoudila nikoho, kdo něčím takovým prochází. Dokud nejsou ve vztahu děti!!!)
Pak jsem musela jet zpátky domů, dokončit školu, vyřešit život. Stát na takovém „rozcestí“ bylo snad to nejhorší, co jsem zažila a rozhodně jsem se netěšila z pozornosti dvou chlapů, jednoho, který věděl, že mě nemůže mít vedle sebe navždycky a druhého, který tušil, že něco není v pořádku…nikdy bych nevěřila, jak tohle může bolet. Dodnes si pamatuju tu bolest v konečcích prstů…

Ale rozhodla jsem se pro boj za to, co jsme s přítelem měli. Samozřejmě jsem mu to nikdy neřekla. Třeba by mi i odpustil, ale bylo by to mezi námi, takový temný mrak. A to jsem nechtěla. Přítele-manžela miluju, ale po návratu domů jsme museli náš vztah znovu vybudovat a stálo to za to, lepšího chlapa bych nenašla…ale na pana perfektního (který třeba až tak perfektní nebyl) stejně často myslím, zůstali jsme dobří přátelé…a tu bolest v prstech stále cítím.

Máte někdo podobnou zkušenost? :srdce:

Reklama

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

ArankaC.
Ukecaná baba ;) 1899 příspěvků 05.06.12 07:38

Nechápu, co vlastně řešíš. Pokud manžela doopravdy miluješ a chceš s ním být, tak s ním prostě buď a na dotyčného už nemysli. Je to přece dávno pryč, nebo ne? Nevyčítej si, co jsi udělala někdy dřív, stát se to může, i když správné to nebylo. Hlavně to neříkej nikdy svému muži. A co dál? Pokud si se svým bývalým milencem dobrá kamarádka, je to na nic. Já bych doporučovala přerušit styky, protože jinak se vrátí staré city, pokud už se nevrátili, a je zaděláno na problém.

Anonymní  05.06.12 07:51
@Anonymní píše:
Ahoj!
Mám takové trápení. S manželem jsme spolu dlouho přes deset let…před třemi roky jsme se vzali a teď máme krásné dvouleté děťátko. Za nic na světě bych neměnila, jsem šťastná a spokojená…ale v mém srdci zůstal někdo z minulosti.

Byla jsem na studijním pobytu v zahraničí a tam jsem potkala „chlapa svých snů“. Byl perfektní, od začátku jsme si skvěle rozuměli, byli jsme dlouho jen přátelé a ač jsem se tomu bránila, zamilovali jsme se a byli spolu…vím :(…ale prostě já v té chvíli měla pocit, že nemůžu jinak…trvalo to celé ani ne půl roku…on věděl, že mám doma přítele, já věděla, že to musí skončit. Ale chvílemi jsem měla pocit, že zůstanu, kde jsem a s přítelem se rozejdu. Nikdy bych si nemyslela, že se tohle stane mně…ale stalo. (Nikdy bych proto nesoudila nikoho, kdo něčím takovým prochází. Dokud nejsou ve vztahu děti!!!)
Pak jsem musela jet zpátky domů, dokončit školu, vyřešit život. Stát na takovém „rozcestí“ bylo snad to nejhorší, co jsem zažila a rozhodně jsem se netěšila z pozornosti dvou chlapů, jednoho, který věděl, že mě nemůže mít vedle sebe navždycky a druhého, který tušil, že něco není v pořádku…nikdy bych nevěřila, jak tohle může bolet. Dodnes si pamatuju tu bolest v konečcích prstů…

Ale rozhodla jsem se pro boj za to, co jsme s přítelem měli. Samozřejmě jsem mu to nikdy neřekla. Třeba by mi i odpustil, ale bylo by to mezi námi, takový temný mrak. A to jsem nechtěla. Přítele-manžela miluju, ale po návratu domů jsme museli náš vztah znovu vybudovat a stálo to za to, lepšího chlapa bych nenašla…ale na pana perfektního (který třeba až tak perfektní nebyl) stejně často myslím, zůstali jsme dobří přátelé…a tu bolest v prstech stále cítím.

Máte někdo podobnou zkušenost? :srdce:

Ano, mám podobnou, jen s tím rozdílem, že pana perfektnío znám lépe a déle než ty toho svého. Bohužel se v tom plácám již několik let a stále nevím, jak z toho ven. Ty jsi to dokázala utnout, já „jedu“ souběžně 2 vztahy, o to je to horší. Nechci ublížit manželovi, rovněž jako ty máme pěkný vztah. Jen prostě vím, že někde je někdo ještě lepší :srdce:

ArankaC.
Ukecaná baba ;) 1899 příspěvků 05.06.12 08:04
@Anonymní píše:
Ano, mám podobnou, jen s tím rozdílem, že pana perfektnío znám lépe a déle než ty toho svého. Bohužel se v tom plácám již několik let a stále nevím, jak z toho ven. Ty jsi to dokázala utnout, já „jedu“ souběžně 2 vztahy, o to je to horší. Nechci ublížit manželovi, rovněž jako ty máme pěkný vztah. Jen prostě vím, že někde je někdo ještě lepší :srdce:

Jen tak dál, až na to přijde manžel a utne ti to sám a máš po srandě. :?

Anonymní  05.06.12 08:07

@ArankaC. Prosím neodsuzuj, když o mé situaci nic nevíš. Raději neraguj vůbec, takové příspěvky jsou o ničem :! Děkuji za pochopení :kytka:

ArankaC.
Ukecaná baba ;) 1899 příspěvků 05.06.12 08:19
@Anonymní píše:
@ArankaC. Prosím neodsuzuj, když o mé situaci nic nevíš. Raději neraguj vůbec, takové příspěvky jsou o ničem :! Děkuji za pochopení :kytka:

Pardon, já neodsuzuju, já jsem jen psala, jak to může dopadnout…

Anonymní  05.06.12 08:21

@ArankaC. Jistě, může, tak nějak s tímdo budoucna počítám :idea:

Reinka
Generální žvanilka 24879 příspěvků 05.06.12 08:49

Ahoj, mám podobnou zkušenost. Taky jsem stála na rozcestí. Buď utnout dlouhodobý vztah a začít něco nového a nebo zůstat, odpoutat se od mých flirtů a toho „kamaráda“ a začít žít řádný život :) Jsem ráda jak jsem si vybrala, vybrala jsem si přítele, založili jsme rodinu, máme krásnýho chlapečka a já jsem šťastná, ale ano, „kamarád“ v hlavě je a asi i dlouho bude, ale je to prostě jen kamarád. Vídáme se málo, je z daleka, ale před každým setkáním jsem nervní :D Oba to bereme tak, že by to mezi námi stejně nemělo cenu a přátelství je mnohdy lepší :palec:

Reklama

Anonymní  05.06.12 09:08

Holky a která z nás tohle nezažila? mám totéž, toho druhého jsem potkala, když byl tehdehší přítel na studijním pobytu, já vydržela a byla věrná, protože mi to připadalo hodně laciné, když se ten můj nemůže brátnit, jelikož je daleko. Toho druhého občas vidím, popovídáme si a já, já miluju oba

Anonymní  05.06.12 09:10
@Anonymní píše:
Ano, mám podobnou, jen s tím rozdílem, že pana perfektnío znám lépe a déle než ty toho svého. Bohužel se v tom plácám již několik let a stále nevím, jak z toho ven. Ty jsi to dokázala utnout, já „jedu“ souběžně 2 vztahy, o to je to horší. Nechci ublížit manželovi, rovněž jako ty máme pěkný vztah. Jen prostě vím, že někde je někdo ještě lepší :srdce:

mám podobnou zkušenost. S tím, že já si pana dokonalého ponechala bokem, jsme dobří kamarádi a sem tam se sejdeme. A s manželem, kterého jsem nějak nedokázala opustiti, jsem si pořídila nakonec dítě. Manžel nic neví, dělám všechno pro to, aby se nikdy nic nedozvěděl. Nadruhou stranu ten adrenalin při mateřské je docela vzrušující. Utrhnu se tak jednou za půl roku… Možná kdyby pan dokonalý odešel od manželky, tak bych v té době odešla od manžela. Ale teď už ne. A kdoví. Třeba kdybychom spolu začali žít, tak by postupně přestával být dokonalý. Taky byl starší a děti už moc nechtěl.
Teď jsem ráda, že to mám, tak jak to mám. Co bude za několik let ale opravdu netuším. Prozatím jsem si naplánovala návrat do práce a po roce, dvou další dítě s manželem.
A ano odsuzovat je jednoduché a pak se člověk ani nenaděje a je ve stejné situaci.

anonymní 3

Anonymní  05.06.12 11:00

@ArankaC. - neřeším nic, jen jsem to potřebovala někomu říct; manžela miluju; a na toho druhého myslím, ono to moc nejde tomu zabránit, prostě se mi to vrací, ve snech nebo mi ho něco každou chvíli připomene…pryč to není, jsem do něj pořád ještě zamilovaná a prostě mi zůstal v srdci…a nechci ho zazdít, nejsem ten typ. Máme mezi sebou jasno, chceme zůstat přátelé, chceme být v kontaktu, ale je z daleka, tak se nevídáme a tím je to jednodušší. Kdybych ho měla potkat, asi by to se mnou seklo!!! A od té doby, co potkal mne, s nikým nechodil…a to už je pěkně dlouho…sám říká, že prostě nepotkal nikoho jako jsem já…a to je tak trochu pěkný, že on to má „stejně jako já“…ale je to prostě složitý!

@anonymní 1 - jet souběžně dva vztahy musí být šílené, svým způsobem „obdivuju“, protože to musí být masakr. Ale prostě stát se to může a je mi jasné, že cesta ven z toho moc není, resp. je sakra těžká!!! :( Držím palce. Hlavně, aby se pak nestalo to, že v jednom okamžiku přijdeš o oba.

@Reinka - tak to máme úplně stejné, je taky z daleka, od té doby jsme se viděli tak 2-3×, vždycky to bylo krásný setkání dvou přátel, ale ta nervozita, co tomu předcházela, tomu jsem se musela smát, byla jsem jak puberťák před prvním rande, bylo mi blbě, celá jsem se klepala…:D…no a na rozloučenou jsme si dali třeba pusu. To, že je z daleka je velké plus, život je jednodušší :D

@anonymní 2 - miluješ oba? A jak to zvládáš?

@anonymní 3 - bokem…opět „obdiv“, na to já bych nervy neměla…stačilo mi to i v té dálce, jenže to fakt byla láska, dokonce na první pohled. Doteď, když se mě někdo zeptá, jak si představuju perfektního chlapa, vidím jeho…můj manžel je skvělý, vím, že kdybych si byla vybrala toho druhého, už bysme spolu možná ani nebyli nebo bych ho zabila :D, je děsně temperamentní, šílený, akční…ale to je možná to kouzlo „nedostupného“, resp. kouzlo toho, co člověk nemá. Jen tedy, když už jsou děti, snažila bych se to nějak utnout. Ale sama vím, že chtít je jedna věc a skutečnost věc zcela jiná!

Takže díky, jsem ráda, že v tom nejsem sama…a těm co neví a neznají…nesuďte, protože tohle si člověk fakt neumí představit, dokud se mu to nestane! ;)

etatinek  05.06.12 14:51
@Anonymní píše:
@ArankaC. Jistě, může, tak nějak s tímdo budoucna počítám :idea:

A proto to nechceš ukončit sama, protože na to NEMÁŠ!! :zed: Prostě víš, že ten DRUHÝ je lepší a chceš s ním být, ale ukončit to s tím prvním prostě neumíš a nedokážeš, důvod?? Peníze, zázemí, dítě, srabáctví nebo všechno dohromady?? :nevim:

Sisulík
Ukecaná baba ;) 1304 příspěvků 05.06.12 15:21
@ArankaC. píše:
Jen tak dál, až na to přijde manžel a utne ti to sám a máš po srandě. :?

Aranko ..evidentně víš o tomto kulový - nemyslím to zle …až poznáš pochopíš a přestaneš se pohoršovat.

Sisulík
Ukecaná baba ;) 1304 příspěvků 05.06.12 15:25

Já tedy neanonymně - ano za mě ano ..lze milovat dva současně a každýho jinak ..lidský srdce je široký .. jde jen o to neubližovat sobě, jim …A torozloučení jak říkáš že ho cítíš v konečcích prstů ..víš někdo naším životem jen projde a přesto zanechá nesmazatelnou stopu a mrazení .. jde jen o to se kvůli tomu moc netrápit. :kytka:

Sisulík
Ukecaná baba ;) 1304 příspěvků 05.06.12 15:27
@etatinek píše:
A proto to nechceš ukončit sama, protože na to NEMÁŠ!! :zed: Prostě víš, že ten DRUHÝ je lepší a chceš s ním být, ale ukončit to s tím prvním prostě neumíš a nedokážeš, důvod?? Peníze, zázemí, dítě, srabáctví nebo všechno dohromady?? :nevim:

Tohle může být pravda ale nemusí .. připustíš tu možnost ?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

"Nikdo vás nevytočí jako vlastní dítě," potvrzuje psycholožka

Klára Marušincová přirovnává situaci rodičů k výběru čokolády. "Dříve byly... číst dále >

Články z Ona Dnes

Získejte každý den dárek, stačí otevřít Adventní kalendář OnaDnes.cz

Již tradičně jsme si pro věrné čtenářky a čtenáře OnaDnes.cz připravili... číst dále >

Šest překvapivých návyků, které mohou vést k cukrovce

Ačkoliv název nemoci napovídá, že hlavním viníkem jejího propuknutí je... číst dále >

Reklama