Na Srí lanku s 5 letou dcerou

Anonymní
31.8.21 09:31

sri lanka

Ahoj,

ráda bych v lednu na Sri lanku s 5 letou dcerou, samozřejme dle situace s koronou apod..

Je to muj velký sen, měla jsme jet ve 22 s pár batužkáři do kambodže a vietnamu, jenže týden před odletem jsme si neštastně zlomila nohu, pk s manželem, že pojedeme na měsíc do Thajska, jenže manžel nakonec vycouval a „donutil“ mě jet jinam, on radeji civilizovanější země, jak říká..jenže celá Asie je muj sen, už se mi ho povedlo přesvedřit s tím, že si vybere zemi a prý teda by ho lákala Sri Lanka, ale je videt, že se citi nekomfortne i tak a přenáší to na mě, já našla super ubytko u čechu co tam mají velký barak s 3 jednotkami k ubytování, je to kousek od krásné pláže, ma to tropickou zahradu s vyhůedem do džungle, paní češka tam žije už 25 let má vazby na místní, spolupracuje s místním pruvodcem, který organizuje různé vyletu, do džungle Sinharaja, želví farma, pozorování delfínu, prohlídka čajové farmy apod..vidim plus i v tom, že paní je češka, takže žádná jazyková bariera, když by něco, ja anglicky docela umim, a le i tak, paní ovládá i mistní jazyk..takže mi to přijde jako dobrý kompromis, taky bych se bala cestovat na vlastní pěst s dítetem, když mnejsem zkušeni cestovatele, oni nas i zavezou z letiště..

jenže manžel furt, že si nas tam někdo vyhlídne, okrade, unese a ja nevim co vše..byl jste nekdo takto, jak se vam líbilo, citili jste se tam bezpečně?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19676
31.8.21 09:35

A proč nejede manžel s vámi? To jako že má raději „civilizované země“, tak jet nechce a ještě vám má tendenci to zakazovat? Jako za mě proč ne, jela bych. Ale přístup manžela by mi hodně vadil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1442
31.8.21 09:36

Taky plánujeme jet, ale až leden 2023, teď máme malé mimino. Pokud tam k sobě někoho máte tak bych se nebála. Okrást tě můžou i kdekoliv jinde. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
733
31.8.21 09:49

Brácha tam byl jak korona začínala tzn jaro 2020 s partou jezdili všude možně na vlastní pěst nikdo je neukradl ani neošidil..sestřenka tam byla v té samé době s rodinou mají dvě holky 5 a 8 let..ty teda měli ubytování něco jako ty..u češky co tam už nějakou dobu žila a jezdili různé na výlety, moc se jim tam líbilo a prý pojedou zas..hned jak to půjde (dle koróny a taky dle toho že se jim teď červenci narodilo mimčo)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.8.21 09:52
@unuděná píše:
A proč nejede manžel s vámi? To jako že má raději „civilizované země“, tak jet nechce a ještě vám má tendenci to zakazovat? Jako za mě proč ne, jela bych. Ale přístup manžela by mi hodně vadil.

jede, ale neni z toho odvařený a furt hledá duvody proč nejet a snaží se me odradit různými černými scenaři..

• Citovat
  • Nahlásit
52371
31.8.21 09:55

Nejela bych tam s chlapem, co tam nechce. Akorát vám to tam celý otráví.

Ale jinak bych v klidu jela. Kór když máte zajištěné ubytování u Čechů. Známí tam taky takhle byli s podobně starými dětmi a byli spokojení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19676
31.8.21 10:01
@Anonymní píše:
jede, ale neni z toho odvařený a furt hledá duvody proč nejet a snaží se me odradit různými černými scenaři..

Aha, no to je škoda :? Těžko něco poradit. Srí lanka není nijak nebezpečná země, ale pokud on radši Řecko nebo Francii, tak těžko hledat kompromis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4726
31.8.21 10:10

To si neumím představit, že by mě někdo tahal násilím na dovolenou, kam nechci/bojím se/nelíbí se mi to. Poslala bych tě s kamarádkou a sama si pak jela někam, kam mě to láká. Nebo nikam. Tvůj muž evidentně není cestovatelský typ. A já ho úplně chápu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
264
31.8.21 10:12

Pokud muž otravuje tak ho nech doma a hlavně se jim nenech odradit. Srí Lanka je zatím pro turisty kvůli koroně zavřená, ale hned jak otevře není důvod nejet. Turistů tam byly mraky. Doporučuji videa na YouTube od lidí co tam byli, to tě uklidní. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25525
31.8.21 10:14
@Anonymní píše:

a víte, že je potřeba různé očkování?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67
31.8.21 10:24

Na Srí Lance jsme byli asi před 6 lety s manželem. Za měsíc jsme objeli celý ostrov. Nebezpečně jsem se necítila nikdy. Cestování vlakem i autobusem v pohodě, anglicky mluví skoro všichni (myslím, že je to i jeden z úředních jazyků). Moc se nám tam líbilo a taky plánujeme jet tam ještě někdy i s dětmi:-) Pokud už máš všechno včetně odvozu, ubytka, jídla a spol. zajištěné, zdá se mi to úplně v pohodě snad i pro manžela. Ale, stejně nevím jestli bych za těhle okolností s ním jela. Nikdy nevíš co se může stát (nejen na Srí Lance, klidně i na výletě do Brna) a bála bych se, aby mi to potom nepredhazoval, ze za to můžu já, když jsem chtěla mermomoci jet. A taky bych se trochu bála, že mi celý výlet zkazí. Přeci jen je to dost odlišné než on by si asi predstavoval…a dost by mi vadilo, kdyby furt remcal, že místi jsou moc vlezly, všude je binec, jídlo pálivé, hrozný vedro, v moři vlny… a podobně. Nemůžeš jet třeba radši s kamarádkou, nebo třeba s mámou? Prostě s někým, kdo by se taky těšil a byl naladěný na to, že si to chce užít?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
968
31.8.21 10:27

Taky se tam chystáme leden/únor 2022 a jelikož jsme očkovaní, tak bychom snad neměli mít problém. Budeme muset po příletu strávit 48 v karanténě, což nam vubec nevadí, protože se aspoň vzpamatujeme z časového posunu. Doporucuji kontaktovat cloveka u ktereho budete ubytovani.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25525
31.8.21 10:35

@GirlsNick a očkování na horečku dengue, žloutenku A a vzteklinu máte také?
není na světě jen očkování na covid

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52371
31.8.21 10:37
@stinga píše:
@GirlsNick a očkování na horečku dengue, žloutenku A a vzteklinu máte také?
není na světě jen očkování na covid

Proti dengue se neočkuje. Vzteklinu, pokud nemá v plánu trávit dny mimo dosah civilizace taky nepotřebuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8564
31.8.21 10:39

Hele to je těžký… Kdyby po mně manžel chtěl, abych s ním jela rybařit do Norska, tak jsem taky otrávená a věřím, že ve finále by si to neužil nikdo. To bychom si každý radši jeli podle své chuti… a o děcka bychom losovali :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat