Stačí mu kojení?

2539
5.10.19 17:01

Staci mu kojení?

Maminky mám dotaz, mám kojeneho chlapečka, má dva měsíce. Před týdnem cca se nějak vše změnilo. Do té doby vždy po kojení vydržel max půl hodiny a chtěl znovu. Je hodně kontaktní. Teď ho nakojim a spinká i hodinu a déle. Zapomněla jsem dodat že pokaždé pribiral cca 800g za dva týdny. Teď už je 400g. Myslíte že je to ok a nestrada? Doktorka mi řekla že byl,, nedokrmeny''. Prostě neměl sílu si vytáhnout všechno mlíčko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

22825
5.10.19 17:11

800 za dva týdny a teď „jen“ 400? :mrgreen: co bys po tom dítěti nechtěla? Buď ráda že spí konečně

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21646
5.10.19 17:17

Je to možné, teď už zesílil, má víc síly a už je zkušenější kojenec. Buď ráda, že víc spí. Nejvíc děti přibírají na začátku a potom se přírůstky snižují. 800 za 2 týdny je fakt hodně, ale běžné na začátku. 400 za 2 týdny je taky úplně v pohodě.

( Můj má teď 8 měsíců a od 3 měsíců přibíral 500 g za měsíc a od 6mesicu 300g za měsíc. Je to spokojené akoratni mimino, teď má 8,4 kg. Ale každé dítě je jiné, můj prostřední měl tuhle váhu v 5 měsících)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2539
5.10.19 17:25

@pikola já se v tom ještě moc nevyznám. Je to sice me třetí mimčo, ale poprvé kojene. Nechci aby stradal.
@andelka83 taky se mi zdálo moc 800g za dva týdny ale doktorka to neřešila a všude radi kojit dle přání miminka. Tak jsem to dělala i já. Ale jsem ráda že spí to je jasné. Já bych mu jen nerada ublížila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22825
5.10.19 17:27

@hapi.isis No tak už je větší a silnější a pije rychleji a dýl vydrží. Můžeš si blahopřát :kytka: že je klid

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48502
5.10.19 17:45

Ne, s přírůstkem 400 g/ 14 dní rozhodně nestrádá ;) Pokud má normálně počůrané plíny, tak si to shrňme - pěkně přibírá, pěkně spí, je spokojený. Strádající děti fakt vypadají jinak :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2539
5.10.19 18:00

@ugluk super, moc děkuji za uklidnění :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21646
5.10.19 19:30
@hapi.isis píše:
@pikola já se v tom ještě moc nevyznám. Je to sice me třetí mimčo, ale poprvé kojene. Nechci aby stradal.
@andelka83 taky se mi zdálo moc 800g za dva týdny ale doktorka to neřešila a všude radi kojit dle přání miminka. Tak jsem to dělala i já. Ale jsem ráda že spí to je jasné. Já bych mu jen nerada ublížila.

To přibírání není nic k řešení. Kojit jak dítě chce je správné. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2
21.11.19 15:33

Ženský prosím vás o radu. Mám půlroční holčičku je plně kojená, vždy dobře prospívala ale poslední týden začala stávkovat, u prsa vydrží maximálně 2-3 minutky někdy ani to ne. Kojím 6-7 během 24 hodin s na jedno kojení vypije 70 ml z obou prsů myslíte že ji to stačí nebo mám málo mléka? Zkouším po kojení ještě odstříkat aby jsem zvýšila tvorbu mlíčka ale bohužel nic neodstříkám :( a když jí po kojení nabídnu láhev z UM taky už nechce. Jsem docela zoufalá a mám strach že když tak málo papá brzy o mléko přijdu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama