stahování předkožky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
JP
Povídálka 46 příspěvků 13.01.10 11:16
stahování předkožky

Ahoj holky,
mám na vás dotaz ohledně stahování předkožky.
Ondráškovi je teď rok a od 6. měsíce stahujeme předkožku, jak nám říkala doktorka. Ze začátku to šlo úplně v pohodě. Po každém koupání (tak 3 do týdne) jsme sahovali. Stále to šlo líp a líp. Při kontrole v 8. měsíci to doktorka zkontrolovala, zkonstatovala že je to ok a na dalších kontrolách se o to nezajímala. Ale pak jsem asi 3× za sebou po koupání zapoměla překožku stáhnout a odté doby jde stahování míň a míň. Zdá se mi, že je to ještě horší než když jsem začala stahovat v tom půl roce. Možná je to tím, že še se Ondra hodně mele a nedá se pindík pořádně chytnout. Občas jsem mu předkožku zkoušela v noci při spaní, ale taky to nešlo a Ondráškovi to bylo nepříjemné a tak mjsem toho nechala. Můžete mi poradit zda je toto špatné stahování normální? Zlepší se to časem pravidelným stahováním?
Za pár dní jdem na roční prohlídku k doktorce, tak ji to samozřejmě řeknu, ale chtěla bych znát na to názor už teď. Tchýně mě totiž strašila, že by se to v budoucnu muselo řešit operativně.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Evikk
Zasloužilá kecalka 926 příspěvků 13.01.10 11:27

Víš co, na tohle má nejenom každá mamina, ale i každý pediatr jiný názor. Někdo říká na pindíka vůbec nesahat, Tvůj pediatr chce přetahovat. Naše doktorka řekla, abychom předkožkou jen jakoby hýbali, ale rozhodně se nesnažili přetáhnout. Prý se to tak do 6 let samo uvolní.
Takže ať Ti tu kdokoliv cokoliv poradí, stejně si z toho budeš muset vybrat to svoje.
Asi Ti moc neporadím, ale v roce bych to moc neřešila.

Kakika
Neúnavná pisatelka 15007 příspěvků 13.01.10 11:28

tak to nevím, počkám si, co tu ostatní napíšou, protože naše doktorka nám o stahování nic neříkala. Pokaždé zkontroluje, ale nemáme s tím zatím nic dělat :nevim:

Pett1
Kecalka 472 příspěvků 13.01.10 11:40

Tak nám Dr. řekla, že do 3 let nestahovat, vůbec si ho nevšímat. Ale opravdu, co Dr. to jiný názor. Švagrová v Plzni už malýmu stahuje od šestinedělí.

Evikk
Zasloužilá kecalka 926 příspěvků 13.01.10 11:44

To je přesně to, co jsem říkala: na tohle se názory strašně různí. To je stejné jako vyřvávat x nevyřvávat, dudlíka x nedudlíka, vyvařovat x nevyvařovat atd.
To, že na to má každá mamina jiný názor mě až tak nepřekvapuje, ale nějak nechápu, že se ani doktoři nejsou schopni dohodnout, co je nejlepší.

Ellanis
Extra třída :D 12565 příspěvků 13.01.10 11:45

souhlasím s Evikkem co doktor, co mamina, to jiný názor…já jsem (už teda nevím kolik malému bylo) tehdá dostala nějakou mastičku, myslím týden mazala a přetahovala, pak to dr jenom zkontrolovala, řekla, že je to dobré a pak už jsem s „tím“ nikdy nic nedělala. Jo a ani na začátku jsem se po tom nijak nepídila, prostě to dr. na jedné kontrole zkusila a šoupla mi tu mastičku…malej má teda všechno funkční (odpovídajíce věku) :wink: , ale věřím tomu, že by to nebylo jinak, i kdyby jsem nic nemazala ani nepřetahovala…

verulec
Kecalka 143 příspěvků 13.01.10 11:48

Zrovna včera jsem byla u doktora s malým na kontrole (malý má 10měsíců) a ptala jsem se na to. Moje máma mě totiž strašila, že když to zanedbám, budeme mít s tím pak problémy. A on mě ujistil, že do 2 let věku dítěte se na to nemá vůbec šahat, vůbec žadné přetahování prý nepřipadá v úvahu. Prý dřív se to dělalo a nějaké studie potvrdily, že to tomu dítěti jen ubližuje. Jeho manžela je doktorka a tady tímhle se se zabývá, takže to má prý z první ruky. :palec:

Jana206
Nadpozemská drbna 26546 příspěvků 13.01.10 11:55

Naše doktorka říkala taky do 3 let nestahovat :nevim:

Ale chlapeček mého bratrance - bydlí na Slovensku - byl už před třetím rokem na operaci,že prý ji má zúženou.

Myslím,že u nás by to spousta lékařů zatím neřešila.

Matea
Echt Kelišová 8451 příspěvků 13.01.10 11:56

Ahoj, my na doporučení pediatričky začali stahovat až kolem 3 roku. Dřív se na to mrkla a říkala, že zatím máme čásek, tak nevím, co doktor, to názor :nevim:

Gina108
Generální žvanilka 23860 příspěvků 13.01.10 12:05

Eviku, doktoři jsou taky jenom lidi :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

My taky s pindíkem nic neděláme, dokud čůrá v pohodě, tak to nebudu řešit. Prý když se to přetáhne násilím, mohou vzniknout prasklinky a pak srůsty. Kdyby mu chtěla mudr přetahovat na prohlídce, ruku jí urazím. Kdyby náhodou měl opravdu problém, tak ať to řeší rovnou urolog. To, že klukovi ve 3 letech nejde stáhnout předkožka tedy za problém nepovažuju.

JP
Povídálka 46 příspěvků 13.01.10 12:13

Tak moc dík za info.
Asi to už řešit nebu. Snad se ještě zeptám naší doktorky, ale jen abych znala její názor.

Zizalka
Ukecaná baba ;) 2480 příspěvků 13.01.10 12:13

Myslím, že rozumné je při koupání zkusit stáhnout co to jde a umýt vodou. I tuhle část bychom měli udržovat v čistotě.
Jinak nějaké násilné přetahování je k ničemu, spíš to je pak ještě horší.
Nejstaršímu klukovi (5,5) stáhnout jde jen kousínek. V jeho 18 měsících mu ho doktorka násílím bez upozornění stáhla :-x a pak mu to samozřejmě zpátky přirostlo.
Takže já bych to nijak zvlášť neřešila, jen dodržovat tu hygienu a jinak se s tím nestresovat. Důležité je, že mu čůrání nedělá problém.

FloraBolger
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.01.10 12:40

Ahojky…mám čtyřletého syna a řešili jsme stejný problém. Předkožka nešla stahovat prakticky vůbec. Lékařka to jen kontrolovala při preventivních prohlídkách, protože prý se to řeší až od tří let. Hlavně se to nesmí přetahovat násilím. Loni na jaře jsme se stěhovali do Prahy, tak jsem na to radši hned upozornila pediatričku. Ta nás poslala k chirurgovi, prý nám to zkusí uvolnit - pravděpodobně mastí nebo něco podobného.
U chirurga to byl šok - čekala jsem, že koukne, dá mastičku a pozve nás na kontrolu. On mu to ale bez upozornění přetáhl. Můžu říct, že to byl asi nejhorší zážitek za dobu, co je Maty na světě-hlavně ten jeho hysterický pláč.
Abych to nedramatizovala - doktor měl velké zkušenosti a očividně to bylo ku prospěchu věci. Den nebo dva si Maty stěžoval na bolest, objevila se i kapka krve - nechali jsme to "odpočinout a asi po 3 dnech jsme ji začali přetahovat. A jde to v pohodě. Jak říkal doktor - je dobře, že jsme přišli včas. Před námi tam měl staršího kluka (kolem 10ti let) a ten už musel kvůli zjizvení na operaci.
Takže - zážitek příšernej, ale ten 5ti minutový šok za výsledek stál. Přeju hodně zdraví a ať je to u vás bez problémů :wink:

Simpanova
Kelišová 5044 příspěvků 13.01.10 12:48

Ahoj,

my přetahujeme taky až od 3 let. Ve 3 letech Máťovi museli předkožku odloupnout, protože ji měl trošku přirostlou, ale jenom trošku. Ani u toho neplakal,jenom tak jako posykával :-) Od tý doby přetahujeme v pohodě. Ale říkala mi doktorka, že předkožka může klidně přirůst znovu i přes noc. Takže kdyby se nám jeden den stalo že to prostě nepůjde přetáhnout, tak to nemáme dělat násilím, ale že máme přijít. Zatím jsme teda v pohodě.
Je pravda, že názory lékařů se hodně různí. Mám ale pocit, že většina se ale přiklání k tomu, že do 3 let to nechat být.
Ale kdo ví, co je správně :wink:

Katˇula
Ukecaná baba ;) 1293 příspěvků 13.01.10 12:49

Ahoj, tak my stahujem asi taky od půl roka. Když mu byl rok tak nechtěl. vysvětlila jsem mu že pinďa potřebuje udělat kuk a pořádně se umýt. Ve vaně to šlo v pohodě.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Další kráska s vlastní Miss? Kdo v tomhle byznysu sponzoruje Myslivcovou?

Mít vlastní soutěž krásy je v módě. Po Evě Čerešňákové, která stála v čele... číst dále >

Nejrozesmátější invalida měsíce Bohdalová: „Jak vidíte, jsem tu živá!“

Se zraněním na těle, zato se širokým úsměvem dorazila herečka Jiřina... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >