Stání o děti

2.6.13 15:21

Stání o děti

Dobrý den chtěla bych se zeptat zda li je tu někdo z Brna. Podali jsme návrh na děti s manželem se nedohodneme. Zatím ještě nic nepřišlo bude to už tři měsíce a nic. Můžete my někdo říc jak dlouho to v Brně trvá a zdali se to nedá nějak urchlit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
64453
2.6.13 15:26

To neurychlíš, trvá to klidně rok.. záleží na soudu, kolik toho mají..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
430
2.6.13 15:43

Dobrý den,

obvyklá doba od data podání návrhu k datu jednání u soudu je dle mé zkušenosti 3 - 6 měsíců. Informujte se buďto na místně příslušném orgánu SPOD, pokud jste návrh podávala jeho prostřednictvím, anebo přímo u soudu, kam jste návrh podala.

V případě případných neshod v budoucnosti, doporučuji obrátit se na některé z mediačních center (http://www. amcr. cz/mediatori/), kde Vám umožní dospět k dohodě, kterou si pak dle svého uvážení můžete nechat již jen schválit soudem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12982
2.6.13 15:47

Bohužel to neurychlíš, krajní situaci řeší leda předběžné opatření, ale to je opruz pro soudce :mrgreen: no ale pokud by to už situace vyžadovala, tak se to dá takhle řešit. Záleží na soudci kdy se rozhodne otevřít tvůj spis, bohužel. Pevné nervy :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29582
2.6.13 15:52

Brno - 2 měsíce. Aleu u je to delší doba. Máš na mysli návrh na svěření dětí do péče? Nebo na výživné? Nebo obojí? Tomu, co píšeš, nelze příliš rozumět :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2.6.13 16:28

Jde o oboji. Zitra to budou tri mesice a jeste nic neprislo. Na OSPODu my rekly ze jeste nic nevi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12982
2.6.13 16:34

@kouzelnice321 pokud na OSPODu ještě nic neví, pak do toho soudce ještě ani nehrábnul. Asi tak :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36560
2.6.13 16:35

V praze - podala jsem zadost v rijnu… a soud byl az v breznu :mrgreen: :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
stazinka09
2.6.13 17:01

@Weruska
přesně tak. V našem kraji je obvyklá lhůta u svěření do péče tak 3měsíce od podání žádosti k nařízení jednání. Ovšem „naše“ soudkyně usoudila, že půl roku je tak akorát :lol:, pak to odročí a už se vezem. Jsem myslela, že mě picne, když jsem rozdělala obálku od soudu a OSPODka byla taky v šoku.

• Citovat
  • Nahlásit
12982
2.6.13 17:05

@stazinka09 takoví soudci jsou vůbec nejlepší :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.6.13 17:11

Nás čeká taky první stání kvůli dětem -svěření do péče a alimenty a prý tak 2 měsíce, ale že budou prázdniny tak to může být dýl, žáleží k jakému soudci to půjde. Kraj Vysočina

• Citovat
  • Nahlásit
2.6.13 19:10

Ma OSPODu my rikala do tri mesicu a zatim absolutne nic

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat