Staniční sestra - kompetence

28.11.19 15:40

Staniční sestra - kompetence

Ahojky, nevíte někdo jestli může staniční sestra zkoušet své podřízené ze znalostí jako nějaké studenty???? Příjde mi to nedůstojné… když už máme ty školy a tituly a praxi. Děkuji za odpověď

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7143
28.11.19 15:55

@Robertav staniční sestra je příma nadřízená, proč by nemohla zkoušet že znalostí své podřízené? To, že někdo má titul a školu neznamená, že ty znalosti ovládá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.11.19 16:15

Samozřejmě že ano, pokud se jedná o věci co máte znát. Třeba v domovech pro seniory takto často kontrolují znalost standartů sociálních služeb. Jak jinak by to zjistili?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1546
28.11.19 16:23

Uf… Hierarchie určuje, ze staniční je nadrizena, zodpovida za personál.. Tudiz proveruje i jejich znalosti, zjišťuje, jak se szili s chodem oddělení atd… O odbornych znalostech nemluvě.
Trochu mi z toho dotazu čiší novodobá nepokora nove vystudovanych sester s titulem Bc, Dis, par jsem jich zažila…
Jak dlouho mate praxi?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
707
28.11.19 16:25

Muže. U nás se to tak dělá běžně. Kdo je připraven, nemůže být zaskočen ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23338
28.11.19 16:27
@Robertav píše:
Ahojky, nevíte někdo jestli může staniční sestra zkoušet své podřízené ze znalostí jako nějaké studenty???? Příjde mi to nedůstojné… když už máme ty školy a tituly a praxi. Děkuji za odpověď

Nejen může, ale i musí, protože ona je zodpovědná za pacienty a nemůže vědět, co nová sestra doopravdy umí.
A ve zdravotnictví se nesmí splést, protože některé věci nejdou vrátit zpátky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.11.19 17:05

@Jencus Nové, mladé, čerstvě po škole proč ne? ale nás letité?? Neustále absolvujeme nějaká školení, vzdělávací programy, sbíráme body… kontrola asi musí být :slight_smile:jen jsem neslyšela, ze by něco takového někde provozovali, tak proto ta otázka. Díky všem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1546
28.11.19 17:20

@Robertav
Vim, chápu, take jsem nastupovala na nove pracoviste v pokročilém veku, delala jsem adaptacni program s trvalym prezkusovanim, neni to příjemné, ale asi nutnost 8).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8510
28.11.19 17:30

@Robertav tak vzhledem k tomu, že staniční pravidelně se zaměstnanci vyplňuje jejich hodnocení, kde jsou i kolonky pro zhodnocení odborných znalostí a návrhu na další vzdělávací aktivity, tak proč by nemohla „zkoušet“ i starší zaměstnance :nevim: konečně, pravidelně u nás probíhají audity, kde si nás takhle „přezkušuje“ buď naše vrchní, nebo vrchní z jiných klinik. tuhle jsme se dostali do debaty, zda trojí kontrola léků se vyskytuje i v současných učebnicích ošetřovatelství, nebo jestli je to něco, co se dnes učí už jenom ústním podáním, případně je obsaženo ve směrnicích :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1546
28.11.19 20:02

@sagina
Ty jo, dobra myšlenka s tou troji kontrolou léků. Take by me to zajimalo. Ve škole jsme to nebraly moc vážně, spis jako opruz. Ocenila jsem to az po letech na ARU, kdyz nejaky inteligent supnul do krabicky Adrenalinu 1 amp Atropinu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8510
28.11.19 20:15

@Jencus jj, taky už jsem párkrát v krabičce našla jiný lék, než do ní patřil :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.11.19 10:36

@Robertav Berte to tak, že staniční zodpovídá za chod oddělení a tím pádem, i za chyby zaměstnanců. Tím pádem prostě musí mít posichrováno, co kdo ví, jak zná předpisy. Ano i letitá sestra nemusí pochytit nejnovější nařízení, zapomenout straší věci. Berte to jako osvěžení paměti :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama