Stará lépe než ex

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
9.11.21 11:14

Stará lépe než ex

Ahoj, mám cca půl roku přítele seznámili jsme se nahodou. Já z předchozího vztahu v tu dobu 8 měsíční dite.
Ex odešel, když dítěti bylo 5 měsíců.
Musím rict, ze to ze začátku bylo těžké. Do teď nevím proč odešel.
Alimenty soudne, pece / teď si bere dite 1 za 14 dni na 1 noc.
Už nějaký čas jsem vážně rada, ze jsme se ho zbavili tak brzy, když už byl tak zbabělí.
Byla jsem poté 4 měsíce sama.
A Aktuálně mám tedy půl roku přítele, kterého si nemůžu vynachválit.
Je uzasnej, o dite se stará jako by bylo jeho.
Začalo se mu říkat dokonce i Tata… Čemuž já nemohu zabránit, dite koná jak cítí.
On je s nami pořad, jezdime na výlety apod.
Musím rict, ze nemá problém finančně pomoci na maleho. Vůbec to neřeší … opravdu bych si pro maleho prala takového tátu, doufám ze nam to vydrzi. On mluví už o svatbě, dite ze na mě nebude tlacit. Je mu (30) já bych byla ochotna jít do dítěte tak za 4-5 let.
Dříve ne, citim ze jsem poznamenaná. Mám strach z toho, ze bych opět zůstala na male sama. Uvidime. Bojim se i přestěhování k němu, chtela bych si byt držet co nejdéle. Mít svoje a jistotu.
On má svůj byt, já jsem v pronajmu.
Mate někdo zkusenost?
Partnerství s ditetem z ex vztahu vyslo vám to hned takto napoprvé? Šly jste do toho po hlavě, nebo už jste byly opatrnější?
A jak to vidíte s tím ze malé 16cti mesičník říká partnerovi “Tata” ;)
Díky anonym.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
22027
9.11.21 11:24

No po půl roce bych určitě byla opatrná. Alespoň půl roku ještě vydrž v bytě, kde jsi a uvidíš, jak se to vyvine. Jsi pravděpodobně na RD, takže nějaké spoření a peníze bokem moc nezvládneš, kdyby vás náhodou chtěl za měsíc vykopnout, neměla bys, kam jít…
To, že syn říká „táta“ si sám nevymyslel, musel to slyšet od vás, takže je to jen vaše věc, zda to tak chcete nebo ne. Pokud vztah klapne, je super, že ho bere jako tátu. Pokud ne, bude mít v hlavě zmatek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4097
9.11.21 11:26

Vidím to tak, že jako o tátovi o tvém novém přítelovi musel někdo mluvit, samo si to to dítě určitě nevymyslelo. Jinak radši bez komentáře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21130
9.11.21 11:26
@Anonymní píše:
Ahoj, mám cca půl roku přítele seznámili jsme se nahodou. Já z předchozího vztahu v tu dobu 8 měsíční dite.
Ex odešel, když dítěti bylo 5 měsíců.
Musím rict, ze to ze začátku bylo těžké. Do teď nevím proč odešel.
Alimenty soudne, pece / teď si bere dite 1 za 14 dni na 1 noc.
Už nějaký čas jsem vážně rada, ze jsme se ho zbavili tak brzy, když už byl tak zbabělí.
Byla jsem poté 4 měsíce sama.
A Aktuálně mám tedy půl roku přítele, kterého si nemůžu vynachválit.
Je uzasnej, o dite se stará jako by bylo jeho.
Začalo se mu říkat dokonce i Tata… Čemuž já nemohu zabránit, dite koná jak cítí.
On je s nami pořad, jezdime na výlety apod.
Musím rict, ze nemá problém finančně pomoci na maleho. Vůbec to neřeší … opravdu bych si pro maleho prala takového tátu, doufám ze nam to vydrzi. On mluví už o svatbě, dite ze na mě nebude tlacit. Je mu (30) já bych byla ochotna jít do dítěte tak za 4-5 let.
Dříve ne, citim ze jsem poznamenaná. Mám strach z toho, ze bych opět zůstala na male sama. Uvidime. Bojim se i přestěhování k němu, chtela bych si byt držet co nejdéle. Mít svoje a jistotu.
On má svůj byt, já jsem v pronajmu.
Mate někdo zkusenost?
Partnerství s ditetem z ex vztahu vyslo vám to hned takto napoprvé? Šly jste do toho po hlavě, nebo už jste byly opatrnější?
A jak to vidíte s tím ze malé 16cti mesičník říká partnerovi “Tata” ;)Díky anonym.
že si 16měsíční dítě takové slovo samo nevymyslí, takže mu tak opravdu nezačalo říkat samo od sebe. Evidentně jsi musela o novém partnerovi mluvit jako o „tátovi“, což mi po takto krátké známosti a za situace, kdy si bio otec dítko bere, přijde jako těžký nerozum a motáš dítěti hlavu :think:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.11.21 11:34

@Keyllah nezacala. Vzdy řekl občas “tata”, když přijel od biootce.
Ale čím byl starší je to +- 2 měsíce.
Když vidí fotku kde je nynější partner řekne “tata” ráno když ho vidí řekne “Tata”
Když oslovuji partnera, tak vzdy jménem.
Určitě z nej nedělám otce svého dítěte. Nadruhou stranu tomu nemohu zabránit.
Je to mezi nami vážné, malému motat hlavu urcite nechci je u mě na 1. Místě a on je si toho vědom!
Biootec, jak říkám 1 noc za 14 dni Žádné darky ani pomoc. Jen alimenty a tím to pro nej konci.
Citim, ze s malym si moc vztah budovat nechce.

• Citovat
  • Nahlásit
22027
9.11.21 11:39
@Anonymní píše:
Když vidí fotku kde je nynější partner řekne “tata” ráno když ho vidí řekne “Tata”
Je to mezi nami vážné, malému motat hlavu urcite nechci je u mě na 1. Místě a on je si toho vědom!
Biootec, jak říkám 1 noc za 14 dni Žádné darky ani pomoc. Jen alimenty a tím to pro nej konci.

A ty ho v tom necháš, co? Protože je to taaak roztomilé :mrgreen: Já bych tedy úplně normálně to dítě opravila. „To není táta, to je Adam“ například. Protože pokud se biootec stará a s dítětem stýká, tak mu fakt motáte hlavu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17101
9.11.21 11:41
@Anonymní píše:
A jak to vidíte s tím ze malé 16cti mesičník říká partnerovi “Tata” ;)
Díky anonym.

Normálně - že jsi ho k tomu navedla :nevim:

Šestnáctiměsíční dítě si oslovení nevymyslí - kdybys partnera nazývala výhradně křestním jménem (a pokud se dítě občas splete po návratu od otce, toto oslovení důsledně opravovala), bude mu tak říkat. Staršímu bratrovi, strýci nebo jiným členům rodiny také „táta“ neřekne. Takže nic zvláštního, Tvoje věc - jen holt musíš počítat s tím, že pokud se skutečný otec zajímá, asi s tím nebude zrovna happy.

K dalšímu - jdeš do toho nesmyslně po hlavě a zaděláváš si do budoucna na velké problémy. S malým dítětem by měl člověk budovat nový vztah velmi opatrně, pozvolna a s rozmyslem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28235
9.11.21 11:48
@Anonymní píše:

dítě nemůže mít dva táty :pocitac: ať je biootec jaký chce, pořád je to otec

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23866
9.11.21 11:56

Jsi ve fázi růžových brýlí. Takže trochu brzdi, nesestěhovávej se, na to je času fakt dost. A dítě má jen jednoho tátu, to se tedy prober.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2563
9.11.21 11:57

Vyjít Vám to může, ale dítě by tátu mělo mít jen jednoho, teď už mu to ale nevysvětlíš, když už jste s tim začali,…
Ne, že bych ti to přála, ale představ si situaci, že se spolu rozejdete, jak mu vysvětlíš, že mělo dva táty co ho opustili? A každej další partner bude taky táta? :think:
Může Vám to vyjít napoprvý, ale třeba taky až po desátý, když sama píšeš, že jsi se z toho ještě pořádně nevzpamatovala

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4748
9.11.21 11:59

Souhlasím s tím, že oslovení přítele jako otce je důsledek toho jak dítě koryguješ. Moje dcera měla taky babičku v každé důchodkyni, ale opravovala jsem a teď už ví, kdo je babička a kdo cizí paní…
Jste spolu půl roku, počkej aspoň dva roky než skočíš do dalšího dítěte, protože růžové brýle dost zkreslují realitu. Proč se váš vztah s otcem dítěte rozpadl a jak on přistupuje k péči o dítě nemá smysl řešit, protože vůbec nevíme co bylo, co se stalo, jak dlouho jste byli spolu a kolik jsi toho přehlídla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1550
9.11.21 12:11
@Anonymní píše:

Vztah se ale nebuduje za pomoci dárků. To by si ho jen kupoval. Navíc každých 14 nějaký dárek, to by bylo šílené množství a dítě si toho neváží a neocení. Buď ráda, že si ho bere. Ještě by mohl i jedno dvě odpoledne v týdnu a bylo by to super, ale i tak víkend na vztah stačí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10687
9.11.21 12:22

Až si tvůj ex najde přítelkyni a dite ji bude říkat máma tak to bude taky ok jo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4197
9.11.21 12:38

Diteti bych hlavu nemotala a opravovala ho. Tata je jen jeden.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2441
9.11.21 12:45

Máš opravit to není táta je řekneš jeho jméno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat