Starost o rodinu

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

zuzulinka1
Povídálka 34 příspěvků 14.03.18 13:08
Starost o rodinu

Prosím o radu.
Chci být doma a starat se o rodinu. Nejsem kariéristka, nic mi to neříká… Ale manžel mě posílá do práce.
Jak to vyřešit? Finančně na tom nejsme nic extra, ale není problém z jeho platu v pohodě s penězi vyjít.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 14 Další »

Reklama

Reakce:

Satisfaction
Kecalka 279 příspěvků 14.03.18 13:10

Nijak, nechce to táhnout sám a pokud nemá super plat, nedivím se mu.

zoidberg
Extra třída :D 11111 příspěvků 14.03.18 13:13

No ono se není čemu divit, kdo ti bude platit sociální a zdravotní pojištění? Nebo nechceš nikdy dostat důchod? Je třeba platit daně pro blaho všech.

martina.se
Hvězda diskuse 56898 příspěvků 14.03.18 13:13

@zuzulinka1 a není Ti to blbý? tak evidentně na tom nejste tak dobře, abys mohla být doma, tož šup do práce. Zkrácený úvazek Ti neublíží.. navíc pokud budeš roky hnít doma, nebudeš mít nárok na důchod.

Jancka_K
Kecalka 158 příspěvků 14.03.18 13:14

Těžká rada. Chodit do práce nemá s kariérou nic společného. Finančně na tom nejste nic extra, jak píšeš a to manžel asi nechce. Chce se mít líp, jezdit na nějakou dovolenou, mít auto, občas romantická večeře v restauraci… No moc se mu nedivím…

medunka23
Kelišová 6686 příspěvků 14.03.18 13:15

Je krásný že ty chceš být doma a starat se o rodinu, ale tvůj muž má na to jiný a dle mě správný názor, pokud pises, že plat není nic moc, ale da se sním vyjít, tak to tedy moc není. V tomto případě byste měli mít pořádný polštář aby když se manželovi něco stalo, tak máte z čeho žít, takový luxus si může dovolit málokdo. Co jít třeba na půl až třičtvrtě úvazek.

MalinkaMil
Kecalka 121 příspěvků 14.03.18 13:15

A kolik je dětem? Pokud už jsou ve školce, tak snad není důvod, nejit aspoň na dopolední brigadu ne? :nevim:

zuzulinka1
Povídálka 34 příspěvků 14.03.18 13:15

Jak už jsem psala, příjem máme dostatečný. Manžel to odůvodňuje tím, že péče o dítě je flákačka.

zuzulinka1
Povídálka 34 příspěvků 14.03.18 13:16
@medunka23 píše:
Je krásný že ty chceš být doma a starat se o rodinu, ale tvůj muž má na to jiný a dle mě správný názor, pokud pises, že plat není nic moc, ale da se sním vyjít, tak to tedy moc není. V tomto případě byste měli mít pořádný polštář aby když se manželovi něco stalo, tak máte z čeho žít, takový luxus si může dovolit málokdo. Co jít třeba na půl až třičtvrtě úvazek.

O platu to není. Manžel ví, že z něho v pohodě vyjdeme. O peníze vůbec nejde.

Rive
Ukecaná baba ;) 1006 příspěvků 14.03.18 13:17

A jak se chceš starat o rodinu, když bude manžel v práci a děti ve škole?
Vždyť se budeš strašně nudit!
A není snad chození do práce taky starost o rodinu?

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 32714 příspěvků 10 inzerátů 14.03.18 13:17

Záleží na tom, jaká je rodina? Kolik dětí, jak velké… Co práce na částečný úvazek, nějaká práce, která by ti dovolovala vzít si děti s sebou, nebo umožňovala větší část činnosti provádět doma? Je spousta otázek, na které je potřeba si odpovědět a určitě toto téma musíš řešit pouze s manželem. Když není vyloženě financí nazbyt a nejsi v jednom kole s xxx malými dětmi, tak se manželovi ani nedivím, že chce, abys pracovala. Takže zkus popřemýšlet viz výše nebo se domluvit s manželem na přechodnou dobu, třeba 1 rok, něž nejmladší dítě trochu odroste…

zuzulinka1
Povídálka 34 příspěvků 14.03.18 13:18
@Rive píše:
A jak se chceš starat o rodinu, když bude manžel v práci a děti ve škole?
Vždyť se budeš strašně nudit!
A není snad chození do práce taky starost o rodinu?

Nežiji v paneláku, že bych se měla nudit. Na baráku se zahradou a třemi dětmi je práce víc než dost.

Verun83
Echt Kelišová 8221 příspěvků 33 inzerátů 14.03.18 13:19
@zuzulinka1 píše:
Jak už jsem psala, příjem máme dostatečný. Manžel to odůvodňuje tím, že péče o dítě je flákačka.

Kdyz muz nechce, tak si najdi neco, co te bude bavit.
Co hlidani jinych deti? Zustanes u deti a budes mit zaplaceno.

Regina Hero
Nadpozemská drbna 26979 příspěvků 9 inzerátů 14.03.18 13:19
@zuzulinka1 píše:
Prosím o radu.
Chci být doma a starat se o rodinu. Nejsem kariéristka, nic mi to neříká… Ale manžel mě posílá do práce.
Jak to vyřešit? Finančně na tom nejsme nic extra, ale není problém z jeho platu v pohodě s penězi vyjít.

no tady asi není moc co radit… domluvit se musíte vy dva, jak to bude dál… možným kompromisem by možná bylo, kdybys dělala nějakou práci z domova, abys měla aspoň nějaké příjmy, něco jako kapesné navíc… pokud máte na základní potřeby, máte rezervy, vycházíte dobře, můžete si dovolit financovat i něco navíc jako dovolenou, výlety, koníčky a podobně, tak by to zase nemusel být takový problém… ale nezáleží na tom, že někdo jiný to tak má a funguje jim to, musíte to tak cítit oba dva… asi budeš muset s manželem sednout a promluvit si… ono má všechno něco do sebe… takže to chce předem sepsat všechny plusy a mínusy, co vám to přinese a co to naopak nepřinese (víc peněz) a nebo třeba i zkusit… kdybys chodila do práce, nemohla bys například vodit děti do kroužků a byly by pořád víc v družině nebo ve školce, neměli byste tolik času, doma by více práce a úklidu zbývalo na víkendy místo výletů… takže jak jsem už psala, dobrý kompromis bych viděla v nějaké té práci doma, kterou by sis přivydělávala… a mohli byste být spokojeni oba dva… :nevim:

Markéta80
Hvězda diskuse 38183 příspěvků 14.03.18 13:20

@zuzulinka1 sama píšeš že finančně nic moc tak to prostě nejde no ;) To si musíte vyřešit vy dva spolu. Nebo zkus jen částečný úvazek ;)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 14 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Články z Expres.cz

Superštíhlá Herzigová s párkem: Jen pózovala, nebo se konečně pořádně najedla?!

Topmodelka a příležitostná herečka Eva Herzigová (45) hned několikrát čelila... číst dále >

Jiří Čunek debatoval s nejslavnější českou transsexuálkou. A bylo to ostré!

FTV Prima na svém Facebooku už nějakou dobu vysílá online pořad s názvem... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sára Saudková: Dědeček Jan je pro mé děti něco jako paní Columbová

Žila s fotografem Janem Saudkem, dnes vychovává čtyři děti s jeho synem... číst dále >

Pět věcí, které chcete vědět o spodním prádle, ale bojíte se zeptat

Existují otázky, na které se stydíte zeptat i důvěrné kamarádky. Přitom o... číst dále >

Reklama