Státní byt - co s tím??

Anonymni
16.7.09 17:13

Státní byt - co s tím??

Dobrý den, bydlíme ve státním 3+1 který nepujde do privatizace. Inkaso platím 8 tisíc (zalohy na 4 lidi, najem, atd..). Snad by mel jít do privatizace za 10 let..ale kolik si pak řeknou buh suď (ty co jsou ted do privatizace ohodnotili na doplatek 600 000).
Nejsme přes reality vůbec v obraze, netuším co je možné s tímhle udělat. Opravdu se mi nechce tady zůstávat, ale zas nedovedu si představit jít do menšího - což kdybychom šli do výměny za byt, který je v privatizaci, museli.
Nemáme ani nic moc našetřenou, jedou nám 3 spoření.
Manžel má strach z hypotéky a jeho přání si ji nebrat musím respektovat, protože peníze nosí domů jen on (víceméně - ja pobírám RD). Ale možná by šel přesvědčit, nevím.
Byt je v Brně na panelákovém sídlišti, byl ohodnocen na pul milionu (pred částečnou rekonstukcí..no víceméně jen podlahy, kuchyn a koupelna jsou staré)
Prosím nekoho kdo tomu trošku rozumí o radu. Já jsem z toho fakt neštastná, prijde mi to nefér, najem se v byte platí nejakych 30 let, vsude okolo byty prodali - jen ty naše si obec prostě „nechá“ .
Nešla bych do většího rizika či extrému (neco pololegálního, vymena na garsonku).
Myslíte že tu máme vydržet (třeba prodaji dříve:o) a bytek pak koupit za peníze ze spořka (+ neco pujceného) a tedy začít to tady dávat pořádně dokupy??
Já osobně bych byla pro radikálnější řešeni, ale jak již jsem napsala, jsem v tomto úplné zelenáč :D
Sory za román, dík za rady a možnosti.

Zoufalka

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

926
16.7.09 17:43

Já bych tedy osobně nic neřešila a v bytě vyčkala do privatizace. Nejsem odborník přes nájmy v Brně, ale 8 tisíc Kč poplatků měsíčně za 3+1 se mi zdá totálně normální … mám 3+1 v Praze a za veškeré poplatky taky dám cca. 7-8 tisíc, a to je to byt můj a navíc platím hypotéku … tedy, teď už ne, už je od února splacená :D
A za 600 tisíc určitě byt 3+1 ani v Brně nekoupíš. Když půjdeš kamkoliv jinam, budete na tom hůř finančně nebo prostorově.
A hypoték bych se vůbec nebála … sice zaplatíš úroky, čímž se koupě celkově prodraží, ale život to nijak moc nekomplikuje. Kdyby došlo k nejhoršímu, vždycky můžete nemovitost prodat, hypo splatit a rozhodně na tom nebudete hůř. Ten byt má určitě hodnotu větší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24324
16.7.09 18:01

Ono za 10let muze ale byt stat treba o 600tisic vic.Nasi byt pred tremi-4 rokama kupovali byt za 300tisic.Pro srovnani mame byt 2+1.Mimochodem Bohunice se odprodavali za 150tis 3+1 a je to rok zpatky.Mimochodem anonymni nemluvis nahodou o byte v blizkosti renneske??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
16.7.09 20:23

No právě..já taky netuším kolik si za tech x let mohou říct..mega?no víc snad ne..
Já si práve taky myslím že bych zaplatila treba 8 tis tu hypo a pak ještě dalši poplatky. Jsme mladí takže asi počkáme až bude krize zažehnána..achjo :D

Kattko - spíš nahoru 8čkou. Na renneské jsou paneláky?

Zoufa

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
16.7.09 20:25

Eviku: 8 tis je dost (ten tvuj poplatek), když si vezmu že vlastně neplatíš „nájem“. Něco ale asi jde do nějakého společneho fondu (na opravy a tak) ne?

• Nahlásit
  • Citovat
24324
16.7.09 20:36

Na renneske jsou panelaky.Jsou to ty paneleky u intersparu.Tam se melo tez odprodavat za 600tis.Osmickou na horu jsou Bohunice.To slo tak nahoru 8O .imochode, najemne se ma opet zvysovat.My platime za 2+1 v OV 5500 jsou tu hlaseni tri lidi.Ale jinak ti neporadim.Ja bych zkusila vymenit za byt pred privatizaci.Byla by skoda nekoupit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
amy
135
16.7.09 20:42

A žádali jste o odkup všichni nájemníci z celýho baráku?
I v naší čtvrti se cukali - našemu domu odkup povolili (cihla 76 m za 700 tis.), ale sousednímu (úplně stejnýmu domu) privatizaci zarazili. Lidi si stěžovali, na veřejným zasedání zastupitelstva se dost všichni pohádali se starostou - a výsledek? Privatizaci jim nakonec povolili.

Poslední možností je směnit byt za nějaký, který do privatizace jde. Vždy se najde někdo, kdo si byt koupit nechce - hodně staří důchodci, samoživitelky, nízkopříjmoví.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
16.7.09 21:16

amy, ano hádali jsme se nepovolili. Byly ohledně toho nějaké schůze, bohužel, já v tu dobu tady (asi rok) nebydlela. Myslíš, že má cenu začít nějakou akci? Jako zkusit zmonitorovat situaci a zatlačit na ně. Jako fakt mi to přijde nefér.
jo Kattko oni to podle me umele navyšujou. Treba vymění jánevim vchodové dveře a ta částka je taková, jako by ty dveře byly pozlacené - chapeš? prostě jsou to svi.ě mourovatý..

• Nahlásit
  • Citovat
24324
16.7.09 21:23

No u nas tady jsem zarezena protoze tady ani ty dvere nespravili a chteji to prodatza takovou cenu,A pak jsou tady pavlacaky a ty se maji tez odprodavat no to se uvidi. :lol: . Vis xćo ha slychavam ze muzem byt radi za takovou cenu jinak mi bychom zs ten nas byt dali skoro 2mil kdyby neprobehla privatizace.Ja jsem v soku jak pred rokem prodavali za 150 a ted chtej 600 8O

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
16.7.09 21:34

Kači a vám ty byty ted jdou do privatizace, ano?
achjo mě to tady fakt tak štve, omlouvám se , že se tam vylívám, ale když si to vezmete tak spousta lidí k tomu tady nemá ani vztah, hned něco poničený a tak, lidi se tady strašně střídají. Je to škoda. Já chápu obec, že musí být z něčeho živa..ale podle jakého klíče vybírali že ten byt ani ten ne..nevím, jak říkáš amy. Vzali asi mapu obce apíchli špendlíkem (nebo spíš se podívali kde kdo z nich bydlí)

Kdybych aspon vedela koho kde podmáznout :D :D

Netušíte jaky muzou chtít doplatek za byt jdoucí teď do privatizace?
Stejný, popř 2+1?
Z.

• Nahlásit
  • Citovat
24324
16.7.09 21:44

My uz ji mame nebo spise rodice.S tim doplatkem to vazne netusim.Mizou chtit 300tis ale kdyz narazis na dobre duchodce tak zadny.Takze tot otazka.Jinak bych zkusila realitky a dala pozadavek na vymenu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
amy
135
16.7.09 21:49
Anonymni píše:Netušíte jaky muzou chtít doplatek za byt jdoucí teď do privatizace?
Stejný, popř 2+1?
Z.

Loni dával známý 250 tis. jako odstupné staré paní, která privatizovat nechtěla. Směnil s ní svůj byt (mimochodem právě zrekonstruovaný). Její byl sice udržovaný, ale poslední rekonstrukce byla před 30 lety:-(( Takže měnil 3+1 za 3+1 a zhruba stejný metry a lokalita. Byt ho i s tím odstupným stál asi 750 tis. + rekonstrukce…

Já osobně bych asi chtěla písemné důvody, proč prodat nechtějí + vždy je možnost jít na magistrát, protože faktickými vlastníky bytů je město Brno a místní část svěřený majetek pouze spravuje (a mnohdy hodně mizerně).

Hele, u nás byla privatizace schválená a stejně celej ten proces trval 1,5 roku:-((

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3329
16.7.09 21:54

Nerada vam do toho lezu, ale co ja bych dala za obecni byt 3+1 za 8tisic! Mam 1+1, je sice muj (resp. druzstevni), a dala jsem za nej pred 4 lety 800tisic :-( Ted se na nic dalsiho nezmuzu. Chapu teda, ze byste chteli aby byl byt vas a pokud mozno za nic, ale vemte si jak jsou na tom lidi ktery musi kupovat nebo bydlet za trzni penize ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
16.7.09 22:02

Hani, jasně já vim. Ale aspoň seš v svojem.
Ale máš pravdu že jsme mooc rozpásaní. Jinej by to bral všema 10ti.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
16.7.09 22:13

no ale né za nic. Já bych jim i tech 600 tis dala..

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama