Státnice 2021

Anonymní
12.4.21 10:44

Státnice 2021

Ahoj. Potřebovala bych poradit ohledne státnic. Jsem.na mateřské mám dvě dcery 8 měsíců a 3 roky. Mám před sttanicema, bakalářku dokončuji, ale s tím učením je to větší problém. S těma detma to prostě nejde. Babicek je málo. Moje mamka pracuje a čas vůbec nemá a moje babička už hlídání každodenní ani ob den nedá s jedním ditem na to se dvěma. Začala jsem prvnim předmětem a pořád sem otázky zkrachovala a zkrachovala až sem se dostala na jednu stránku ke každý otázce, víc nejsem schopna se naučit… Nechápu jak se někdo může naučit takový kvanta učiva.
Může mi někdo aspon trochu popsat kolik toho u státnic chtějí? Vytáhnu si otázku a opravdu musím mluvit sama? Kolikrát při zkouškách se prostě ptali třeba řekněte co je. Atd atd… Dají mi aspoň tu 3 když jim řeknu základní body? Myslím jen takovou stručnou kostru.
A pak ještě jedna otázka. Je v mém případě kdy mám dvě děti a času na učení je málo, jít ke státnicím na dvakrát? Že v červnu půjdu s tím že umím půlku předmětu a budu se snažit obhájit bakalářku a budu počítat s tím že ostatní předměty prostě nezvládnu a na ty půjdu až v září. Nebo by jste raději šli až budete umět opravdu všechno? Ja fakt nevím… Díky za rady. ❤️

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1372
12.4.21 11:15

Na sama se na státnice teprve připravují, takže neporadím, kolik toho budou chtít. Ale vy máte termín státních i v září? My právě buď v červnu ne o až další semestr v únoru :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7952
12.4.21 11:21

Tak asi záleží na škole a oboru, ale my měli čas na přípravu a člověk musel mluvit sám. Za každý doplňující a zachraňující otázky šly stupně dolů. A za to co píšeš ty, tak by nikdo neprosel. Však mraky věci si musíš pamatovat že studia a od zkoušek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5599
12.4.21 11:31

Máš tedy zvláštní načasování školy a dětí. Určitě by bylo jednodušší zvládnout státnice s jedním dítětem, které by evidentně nebyl problém hlídat.
U státnic určitě nechtějí jen základy. Mě se ptali velmi podrobně, jak na diplomku, tak na otázky. Pokud tedy nemáš nějakou soukromou školu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34236
12.4.21 11:36
@Anonymní píše:
Ahoj. Potřebovala bych poradit ohledne státnic. Jsem.na mateřské mám dvě dcery 8 měsíců a 3 roky. Mám před sttanicema, bakalářku dokončuji, ale s tím učením je to větší problém. S těma detma to prostě nejde. Babicek je málo. Moje mamka pracuje a čas vůbec nemá a moje babička už hlídání každodenní ani ob den nedá s jedním ditem na to se dvěma. Začala jsem prvnim předmětem a pořád sem otázky zkrachovala a zkrachovala až sem se dostala na jednu stránku ke každý otázce, víc nejsem schopna se naučit… Nechápu jak se někdo může naučit takový kvanta učiva.
Může mi někdo aspon trochu popsat kolik toho u státnic chtějí? Vytáhnu si otázku a opravdu musím mluvit sama? Kolikrát při zkouškách se prostě ptali třeba řekněte co je. Atd atd… Dají mi aspoň tu 3 když jim řeknu základní body? Myslím jen takovou stručnou kostru.
A pak ještě jedna otázka. Je v mém případě kdy mám dvě děti a času na učení je málo, jít ke státnicím na dvakrát? Že v červnu půjdu s tím že umím půlku předmětu a budu se snažit obhájit bakalářku a budu počítat s tím že ostatní předměty prostě nezvládnu a na ty půjdu až v září. Nebo by jste raději šli až budete umět opravdu všechno? Ja fakt nevím… Díky za rady. ❤️

U státnic musíš mluvit 20 minut, doptavaji se na souvislosti. Není to o tom naučit se nějaký text a jedna stránka je krutě málo. O každé statnicove otázce by se dalo debatovat celé dopoledne a u nás se neví, z které strany to zkoušející vezme.
Zvládla jsem to s více dětmi a bez hlídání. Hlídání jen, když jsem byla fyzicky pryč, ne na učení. Šla jsem v predterminu v lednu a v červnu.
Nevím, co studuješ za obor, ale u nás by žádná kostra nestačila. Vyletěli i lidi, co se v problémů poměrně orientovali, jen měli velmi přísnou komisi složenou z docentů. Začali se doptavat na souvislosti.
Sama za sebe bych doporučila, než se něco učit nazpaměť, tak si o problému načíst co nejvíce literatury, abys ho mohla vnímat v širších souvislostech. U státnic to potom půjde samo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12339
12.4.21 11:37

Také me čekají Bc. statnice, bakalářku uz mám. Hodně štěstí. Take nestíhám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16466
12.4.21 11:38

Na tom jak složité jsou státnice se neptej nás, ale lidi, kteří je maji u vas za sebou. Fb skupina určitě je. U nás třeba státnice těžký nebyly, zato dostat se k nim náročné bylo. O rozdělení statnic jsem neslysela, to se ptej na studijnim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34236
12.4.21 11:45
@debra.morgan píše:
Na tom jak složité jsou státnice se neptej nás, ale lidi, kteří je maji u vas za sebou. Fb skupina určitě je. U nás třeba státnice těžký nebyly, zato dostat se k nim náročné bylo. O rozdělení statnic jsem neslysela, to se ptej na studijnim.

Tak to prý u nás funguje na denním, dusí je daleko více během studia a státnice už jsou většinou jen ta kýžená smetana. Na dálkovém je to naopak. Je sice pár vyřazovacích předmětů, ale pokud někdo odejde během studia, většinou proto, že nedokázal skloubit studium, práci a rodinu. Ale u státnic přijde pravý marast a šok. Mezi dálkovými studenty je daleko více vyhozených. Svým způsobem tomu rozumím. Oproti tomu to ale dalkoví studenti dovedou často zachránit, že se pohybují v praxi a spoustu věcí operativně prevedou do praxe, to na denním moc neumí, protože v praxi pořádně nebyli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.4.21 12:47
@Pears206 píše:
U státnic musíš mluvit 20 minut, doptavaji se na souvislosti. Není to o tom naučit se nějaký text a jedna stránka je krutě málo. O každé statnicove otázce by se dalo debatovat celé dopoledne a u nás se neví, z které strany to zkoušející vezme.
Zvládla jsem to s více dětmi a bez hlídání. Hlídání jen, když jsem byla fyzicky pryč, ne na učení. Šla jsem v predterminu v lednu a v červnu.
Nevím, co studuješ za obor, ale u nás by žádná kostra nestačila. Vyletěli i lidi, co se v problémů poměrně orientovali, jen měli velmi přísnou komisi složenou z docentů. Začali se doptavat na souvislosti.
Sama za sebe bych doporučila, než se něco učit nazpaměť, tak si o problému načíst co nejvíce literatury, abys ho mohla vnímat v širších souvislostech. U státnic to potom půjde samo.

Zapoměla jsem zmínit, že jde o předměty právo, sociální politika atd. O tom se načíst moc nedá si myslím na to se učim tu kostru. Na ostatní předměty jako je například sociální pedagogika se načíst dá toho plno to je mi jasny že kostra u tohoto předmětu by nestačila.

• Citovat
  • Nahlásit
267
12.4.21 13:20

Já půjdu teď ke státnícim v červnu a budu v 19tt, doufám, že to na mě bude vidět a budou o něco milejší :oops: A teda u nás je to o komisi, jeden předmět jsem uměla tak přiměřeně, chtěli toho ale fakt málo a udělala jsem to. U druhého taháme 4 okruhy, dva jsem uměla na výbornou (jakože fakt, tam už jsem víc říct nemohla…), jeden ze mě lezl teda jak z chlupatý deky a jeden jsem byla celkem v koncích. No a nedali mi to. Teď jdu na poslední pokus… přitom vím o holkach, které dostaly trojku když uměly jeden okruh z těch 4.
Jinak doporučuju si ty otázky namluvit, já si nahrávala jak to říkám a pak to poslouchala do zblbnutí třeba u žehlení, vaření…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.4.21 13:21
@truelly píše:
Máš tedy zvláštní načasování školy a dětí. Určitě by bylo jednodušší zvládnout státnice s jedním dítětem, které by evidentně nebyl problém hlídat.
U státnic určitě nechtějí jen základy. Mě se ptali velmi podrobně, jak na diplomku, tak na otázky. Pokud tedy nemáš nějakou soukromou školu…

U diplomky si myslím že je to všechno složitější podrobnější a probírá se víc do hloubky. Statnice mě čekají jen bakalářské, nastesi :D

• Citovat
  • Nahlásit
12.4.21 13:27
@Veru971 píše:
Já půjdu teď ke státnícim v červnu a budu v 19tt, doufám, že to na mě bude vidět a budou o něco milejší :oops: A teda u nás je to o komisi, jeden předmět jsem uměla tak přiměřeně, chtěli toho ale fakt málo a udělala jsem to. U druhého taháme 4 okruhy, dva jsem uměla na výbornou (jakože fakt, tam už jsem víc říct nemohla…), jeden ze mě lezl teda jak z chlupatý deky a jeden jsem byla celkem v koncích. No a nedali mi to. Teď jdu na poslední pokus… přitom vím o holkach, které dostaly trojku když uměly jeden okruh z těch 4.
Jinak doporučuju si ty otázky namluvit, já si nahrávala jak to říkám a pak to poslouchala do zblbnutí třeba u žehlení, vaření…

Nedali ti to? 😲 To bych řekla podle toho co píšeš že si řekla dost až na ten jeden okruh… Jakto že ty holky co uměly jeden okruh že 4 tak jim to dali? To je masakr. Je mi spatne 🥵

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
267
12.4.21 13:35

@Kačka01234 no jo. Je to prostě o komisi. Přišlo mi, že když zjistili, že nějakou část umím, tak se od ní šlo hned dál a když jsem k něčemu byla stručnější, tak do toho hned rypali. A že by si u hodnocení vzpomněli, že jsem uměla tohle a tamto, to ne… A to bych řekla, že jsem k sobě dost kritická, není to tak, že bych si říkala, že jsem toho řekla dost a přitom ne. Když jsem pak potupně slzela na chodbě, tak za mnou jeden člen z komise přišel (hrozně fajn byl) a prostě řekl, že příště to bude dobrý, že budu mít určitě lepší komisi… tak se prostě modlim, ať mám fajn komisi a obměkčí je to bříško. Ale už se pomalu začínám učit zase.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.4.21 13:45
@Veru971 píše:
@Kačka01234 no jo. Je to prostě o komisi. Přišlo mi, že když zjistili, že nějakou část umím, tak se od ní šlo hned dál a když jsem k něčemu byla stručnější, tak do toho hned rypali. A že by si u hodnocení vzpomněli, že jsem uměla tohle a tamto, to ne… A to bych řekla, že jsem k sobě dost kritická, není to tak, že bych si říkala, že jsem toho řekla dost a přitom ne. Když jsem pak potupně slzela na chodbě, tak za mnou jeden člen z komise přišel (hrozně fajn byl) a prostě řekl, že příště to bude dobrý, že budu mít určitě lepší komisi… tak se prostě modlim, ať mám fajn komisi a obměkčí je to bříško. Ale už se pomalu začínám učit zase.

Tak budu držet palce. Kolik máš pokusu. Já mám dva. No to se mám na co těšit teda. S dvouma detma se toho moc nenaučím. Můžu se zeptat na jaké škole studuješ. Já na Jihocesky sociální fakulta

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
83
12.4.21 14:25

Co tady slyším o těch komisích, to je masakr. U nás byly obě komise hodné, chápali, že jsme vystresovaní jak ratlíci a když člověk nevěděl, pomáhali mu, naváděli ho. Nechápu toto podrazactví, když už je člověk úplně nakonci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat