Reklama

Státnice s rodinou a prací

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ewista
Závislačka 3146 příspěvků 11.03.18 07:42
Státnice s rodinou a prací

Ahoj, na přelomu května/června mě čekají státnice. Začíná to na mě nějak doléhat :) Otázky mám, teda kromě 1 předmětu, kdy nám teď změnili otázky, takže si je s kamarády rozdělíme a zpracujeme. Začala jsem si teda podtrhávat, třídit a tak, ale je toho hrozně moc :roll: Četla jsem i nějaký diskuze, ale všude čtu, jak se učí třeba s dítětem, ale jsou doma. Já mám dvě školkový děti, velkou domácnost a chodím do práce. Volno dostanu v den státnic a domluvím se s kolegyní, aby za mě šla 3 dny před nima, takže doma skoro nebudu. Diplomku jsem naštěstí už odevzdala, takže ještě obhajoba na konci dubna…co vy, pracující a studující maminky? 8)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Aspera
Generální žvanilka 20345 příspěvků 1 inzerát 11.03.18 07:57

V době státnic i zkoušek jsem zaměstnala manžela a po návratu z práce jsem mu nechala děti a šla se učit. Do noci se učit neumím, takže jsem to musela zvládat odpoledne.

Lama Lama
Hvězda diskuse 47791 příspěvků 11.03.18 07:59

Je to narocny, ale jde to. Me to moc bavi. Musela jsem zavit hodne dopredu. Ucim se, kde to kde, bus, pri vareni, v praci, po vecerech. A je toho dost. Hlavne mi vadi, ze mam pak malo casu na relax, pro sebe.

Ivuska23
Kelišová 5061 příspěvků 11.03.18 07:59

@Ewista já dělala statnice sice už před 5 lety, ale měla jsem doma roční dítě k tomu jsem chodila na čtyři dny do práce. Učila jsem se po nocích, a jeden víkend co si vzal na starost malou manžel. po dvou týdnech jsem vypadala jako chodici zombie :lol: ale zvládla jsem to na první dobrou. Držím palce ať se podaří :) :palec:

Lama Lama
Hvězda diskuse 47791 příspěvků 11.03.18 08:01
@Aspera píše:
V době státnic i zkoušek jsem zaměstnala manžela a po návratu z práce jsem mu nechala děti a šla se učit. Do noci se učit neumím, takže jsem to musela zvládat odpoledne.

V noci taky ne. Naucit se za par tydnu nestihnu. A hodit to na nej na pul roku, rok, to je krapet moc.
Ale uz pripravuji ot e deti, ze v listopadu je dostane do pece on.

feova
Kecalka 174 příspěvků 11.03.18 08:06

Je to hodně náročný, ale jde to. Neboj se přehodit co půjde na muže. Není to doživotně a určitě ti rád pomůže.
Možná by bylo lepší zpracovat si všechny okruhy sama? Pak už nebude potřeba trávit tolik času učením se před, přeci jen příprava otázek je průběžnější. A (minimálně) u mně funguje, že co si sama připravím, už částečně umím, když se v tom hrabu :)
Hodně štěstí! :kytka:

Lama Lama
Hvězda diskuse 47791 příspěvků 11.03.18 08:30
@feova píše:
Je to hodně náročný, ale jde to. Neboj se přehodit co půjde na muže. Není to doživotně a určitě ti rád pomůže.
Možná by bylo lepší zpracovat si všechny okruhy sama? Pak už nebude potřeba trávit tolik času učením se před, přeci jen příprava otázek je průběžnější. A (minimálně) u mně funguje, že co si sama připravím, už částečně umím, když se v tom hrabu :)
Hodně štěstí! :kytka:

S pripravou to mam stejne

Ewista
Závislačka 3146 příspěvků 11.03.18 08:58

Díky holky :) no, já právě mám ten problém, že se večer učit neumím, už prostě nemám energii.Jsem učitelka, takže po tom maratonu s dětmi v práci bývám někdy dost vyřízená…začnu si to pročítat, protože zpaměti mi to skoro 3 měsíce před přijde zbytečný…nebo vy jste se to učily vyloženě nazpaměť? :)

Lama Lama
Hvězda diskuse 47791 příspěvků 11.03.18 09:35
@Ewista píše:
Díky holky :) no, já právě mám ten problém, že se večer učit neumím, už prostě nemám energii.Jsem učitelka, takže po tom maratonu s dětmi v práci bývám někdy dost vyřízená…začnu si to pročítat, protože zpaměti mi to skoro 3 měsíce před přijde zbytečný…nebo vy jste se to učily vyloženě nazpaměť? :)

Tak to je obor od pboru, ne?

Aspera
Generální žvanilka 20345 příspěvků 1 inzerát 11.03.18 10:47
@Ewista píše:
Díky holky :) no, já právě mám ten problém, že se večer učit neumím, už prostě nemám energii.Jsem učitelka, takže po tom maratonu s dětmi v práci bývám někdy dost vyřízená…začnu si to pročítat, protože zpaměti mi to skoro 3 měsíce před přijde zbytečný…nebo vy jste se to učily vyloženě nazpaměť? :)

Co máš za obor? Já jsem si dodělávala fyziku, takže jsem přes den jsem s dětma dělala úkoly, počítala příklady atd. A pak jak byl doma chlap, tak jsem si zalezla a učila jsem se teorii. Je třeba využívat i volné hodiny ve škole, ale jestli máš češtinu nebo jazyk, tak je volna stejně málo. Jinak bych možná využívala i odpoledne ve škole. Nechat děti déle ve školce a učit se třeba hoďku navíc v klidu.

Aspera
Generální žvanilka 20345 příspěvků 1 inzerát 11.03.18 10:48

@Lama Lama tak pročítat si to jde i před spaním, to není přímo učení.

Lama Lama
Hvězda diskuse 47791 příspěvků 11.03.18 11:00
@Aspera píše:
@Lama Lama tak pročítat si to jde i před spaním, to není přímo učení.

Ja se klidne pred spanim i ucim

Mišmiš
Kelišová 6448 příspěvků 11.03.18 11:06

Jela jsem po nocich, min do 2-3hod. O zkouskovem a pred statnicema nonstop. Pres den proste nebyl cas. Priserná doba. Hodne stesti holky, vydrzte, skonci to! A dobre ????.

Kelsey
Hvězda diskuse 44220 příspěvků 11.03.18 12:19

Nas to ceka pristi rok. Mame to lehci, protoze statnicove otazky nam uz poskytli. Nedelaji jine. Takze nam je vypracovane dal znamy naseho kolegy v rocniku a individualne si musi kazdy doplnit, jestlize potrebuje upravu. Zaklad jsme si bratrsky poskytli. Aktualne cekam na schvaleni tema BP, ktere chci psat. A v lete se zacnu ucit otazky, kdyz bude dovolena. Ale mame rychliky, kteri uz nejake otazky umi, takze mi rozhodili sandal a znervoznili. Pristi rok budu nervovat, jak ty :kytka:.

Wani
Závislačka 3300 příspěvků 11.03.18 13:10

@Kelsey To se jako učí přímo na státnice skoro rok a čtvrt napřed? 8o Blázni :lol:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Zablokovaný Facebook? Chtějí mi zavřít pusu, je to jako za nacistů, říká Klaus ml.

Chystá zákon o svobodě slova na internetu, kvůli cenzuře se v neděli veřejně... číst dále >

Jako malý kluk! Brečícího Ronalda utěšoval Nedvěd, kterého málem vyšoupl z Juventusu

Dostal červenou, kterou dostat neměl. Takový už fotbal, ve většině světa... číst dále >

Články z Ona Dnes

Přehlídka prádla podle Rihanny? Nálepky na bradavky i těhotné modelky

Pětinásobná držitelka Grammy, zpěvačka, herečka a módní návrhářka Rihanna se... číst dále >

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Reklama