Zrušení trvalého pobytu v České Republice

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

LiliSun
Kecalka 150 příspěvků 04.03.18 15:51
Zrušení trvalého pobytu v ČR

Zdravím, nejsem si jistá kategorií, tak prosím za prominutí.
Měla bych dotaz na ty z vás, které bydlí dlouhodobě v zahraničí a rušily si trvalý pobyt v ČR. Byl to nějak náročný proces? Popřípadě není tu někdo, kdo si následně pobyt obnovoval?
V létě se chystám po poměrně dlouhé době do ČR a přemýšlela jsem, že bych si pobyt u nás zrušila. Před nedávnem se ke mně ovšem od známé, jejíž dcera žije dlouhá léta v zahraničí, dostala informace, že je třeba mít v ČR trvalé bydliště kvůli přidělení občanství budoucím dětem. 8o Předpokládám, že je to nesmysl, budu samozřejmě psát i na úřady, ale chtěla jsem vědět, jestli třeba někdo nemá (nedávnou) osobní zkušenost.
Díky. :)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

pikola
Neúnavná pisatelka 18112 příspěvků 04.03.18 15:54

Nemusíš se odhlašovat, pokud to není nutné, jako třeba že si nemáš kde ten pobyt nechat.

LiliSun
Kecalka 150 příspěvků 04.03.18 16:00

@pikola Já vím, ale chtěla jsem. V ČR jsem dlouho nebyla, mamka za mě pořád platí popelnice atd. :roll: Právě si říkám, jestli by to nebylo výhodnější.

pikola
Neúnavná pisatelka 18112 příspěvků 04.03.18 16:32

Popelnice se mohou zrušit prohlášením. Já v cz nebydlím asi 7 let a pobyt tam normálně mám. Někdo tvrdí, že ti pak seberou OP, někdo že by ti měli dát jen bez adresy. Občanství dětí s tím nic nemá, je spousta lidí, co dostalo občanství třeba po předcích a bydliště nemají.

lalaláček
Ukecaná baba ;) 1029 příspěvků 04.03.18 16:34

A musí platit? Mně třeba stačilo nějaké potvrzení, že žiju jinde (nájemní smlouva).

LiliSun
Kecalka 150 příspěvků 04.03.18 16:37

O tom prohlášení vím. Nevzpomínáš si, jestli na něm musí být nějaká ofiko razítka? Četla jsem, že nově se vydává op bez adresy. Každopádně já jsem mimo EU, takže mi je op stejně k ničemu.

LiliSun
Kecalka 150 příspěvků 04.03.18 16:41

@lalaláček Nemusí, já vím, že to jde nějak zařídit, ale zatím jsem to popravdě úplně neřešila. :oops: Tu nájemní smlouvu bylo potřeba nějak úředně přeložit nebo stačil vlastní překlad s prohlášením? U nás na zastupitelském úřadě si nebyli jisti…

Vladimirovna
Kecalka 386 příspěvků 04.03.18 16:49

Normálně odevzdas občanku a necháš si jen pas. Není to problem.

Uživatel je onlineLalelale
Zasloužilá kecalka 887 příspěvků 04.03.18 16:50

Holky nevíte tu někdo, jak je to s trvalým bydlištěm v ČR, když jsem ho doteď měla v domě u dědy, který nedávno zemřel? :( S hrůzou mi ted došlo, že tam vlastně neplatím popelnice atd atd. Nemám, kam bych si to bydliště jinam dala, a do ČR se neplánuji vracet. Jenže jak to budu mít dejme tomu s občankou, když ani nemám adresu? Nevíte, který úřad kvůli tomu kontaktovat?

lalaláček
Ukecaná baba ;) 1029 příspěvků 04.03.18 16:50

Popravdě, tohle mi nedošlo. já ji měla v češtině, takže jsem ji jen naskenovala a poslala mailem na úřad. Ale měla jsem TP v malé obci, poradil to mamce starosta, protože tam to všichni věděli, že tam nebydlím :-D

hani28
Zasloužilá kecalka 942 příspěvků 04.03.18 16:57

Ja zasla a urad, vyplnila nejaky papir, odevzdala obcanku a bylo, hotovo za 5 minut. Pak se mi v Anglii narodila dcera, kdyz jsem ji pres ambasadu vyridila cesky rodny list, tak ji pridelili trvaly pobyt na matriku v Brne. Pobyt jsem ji zrusila hned na ambasade pri vyzvedavani rodneho listu. Taky jsem rusila kvuli popelnicim a taky kvuli toho, ze se rodice chystali stehovat. Nevidim duvod tam pobyt mit, kdyz tam neziju a vracet se nebudu. A kdybych se nahodou vratila, pobyt jde zase obnovit.

Uživatel je onlineLalelale
Zasloužilá kecalka 887 příspěvků 04.03.18 17:06

@hani28 Nevíš náhodou, jestli ji můžu vrátit na ambasádě nebo občanku prostě zničit a potvrdit dopisem, že skartováno? Já v čechách nebyla ani nepamatuju, ani se nechystám. Natož kvůli úřadům.

hani28
Zasloužilá kecalka 942 příspěvků 04.03.18 17:06
@pikola píše:
Popelnice se mohou zrušit prohlášením. Já v cz nebydlím asi 7 let a pobyt tam normálně mám. Někdo tvrdí, že ti pak seberou OP, někdo že by ti měli dát jen bez adresy. Občanství dětí s tím nic nemá, je spousta lidí, co dostalo občanství třeba po předcích a bydliště nemají.

S tim ale bude asi vic papirovani nez se zrusenim pobytu…

LiliSun
Kecalka 150 příspěvků 04.03.18 17:10

@hani28 Super, děkuju mockrát, to jsem přesně potřebovala! :hug:
Já mám právě veškeré papíry v čínštině, takže mi taky přišlo jednodušší to prostě zrušit, než překládat a dokládat, že ano, těch milion obrázků je opravdu potvrzení o studiu. :mrgreen:

hani28
Zasloužilá kecalka 942 příspěvků 04.03.18 18:00
@Lalelale píše:
@hani28 Nevíš náhodou, jestli ji můžu vrátit na ambasádě nebo občanku prostě zničit a potvrdit dopisem, že skartováno? Já v čechách nebyla ani nepamatuju, ani se nechystám. Natož kvůli úřadům.

Ja myslim, ze ji muzes vratit na ambasade. Kdyz se tam odevzdavaji stare pasy…

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Počítání peněz, samota i blýskání na lepší časy. Jak se žije maminkám samoživitelkám z eMimina?

Byla to láska jako trám, ale po svatbě se z něj stal jiný člověk. Nezměnil se... číst dále >

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Články z Expres.cz

Soudce jim dal lekci: Erbová a Řepka se musí sami domluvit! A to je téměř nemožné

Nemůžou si přijít na jméno, přesto musí najít společný kompromis. Vlaďka... číst dále >

Přišel o ženu i Českou Miss! Podnikatel Ditmar skončil v nemocnici a prosí o modlitby

Martin Ditmar skončil opět v péči lékařů. Bývalý šéf České Miss musel být po... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Vyvinutá Japonka nosí místo podprsenky popruhy od batohu

Hvězdou sociálních sítí se stala vnadná japonská cosplayerka Yui Okada, která... číst dále >

Čtyři účesy, které vás udělají mladší, než ve skutečnosti jste

Jako mladé holky si můžeme dovolit experimentovat nejen s oblečením, ale také... číst dále >

Reklama