Stavba domu, cena

951
4.8.15 13:59

stavba domu, cena

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je tady někdo, kdo si postavil dům. Ráda bych se zeptala, kolik byla konečná cena. Chtěla bych si postavit dům, ale manžel mi říká, že je to velká investice. Ano je to pravda, ale ráda bych věděla, jak vysoká investice to může být. Na internetu jsou různé nabídky, ceny, ale to jsou odhady, po provedení práce, cena většinou je úplně jiná. Proto bych ráda znala názor těch, kteří si dům postavili… Děkuji za odpovědi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3098
4.8.15 14:03

My ted stavime, naivne jsme si mysleli, ze za tri miliony postavime cely dum, no dle kalkulace to budou minimalne 4. Stavime s firmou. Kdybysme staveli sami, pocitam, zr to za tti dame :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25358
4.8.15 14:04

@Isia Neznám nikoho, kdo by postavil za katalogovou cenu :,( Vždycky je to cca o mega víc. :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
951
4.8.15 14:10

@veronika67 A jak velký dům budete mít? 4+1, s garáží, a patrový? Omlouvám se, že se tak vyptávám, ale abych věděla, za jak velký dům to bude. Já bych chtěla patrový a cca 4+1 nebo ještě líp 5+1.

@Bábrdl Právě proto se ptám, realita je vždycky jiná, bohužel :(.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.8.15 14:12

Ahoj :-) my teď v prosinci dostavěli sami svépomocí barák 9×17 jenom přízemí a vyšel nás na 1.400.000 Kč :-) ale 90% sme si dělali my. Začali jsme 12.8.2014 a za 134 dní bylo hotovo ;-) nikdo nevěřil že se to stihne, ale stihlo :-) a tohle je konečná cena s obyčejným zařízením :) ne jen hrubá :) kdyby jsi chtěla rozepsat víc info, klidně se ozvi :)

Příspěvek upraven 04.08.15 v 16:24

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21803
4.8.15 14:16

@Isia jednopatrový dům se zastavěnou plochou 110m2 nás vyšel na cca 3,2 mil. Zatím :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3098
4.8.15 14:18

@Isia mame 5+kk s garazi, na patro, uzitkova plocha 150m2.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Verca1990
4.8.15 14:19

Nás jen rekonstrukce stareho na 1200000 kč..I s koupí domu ale..Měli jsme jej za hubičku.. :lol: Chtěli jsme stavět a počítali jsme tak 2-2,5 mil.

• Citovat
  • Upravit
8571
4.8.15 14:20

Dvoupatrovy dum 6 plus 1 nas prisel na 4,3 milionu, napul svepomoci. Ale meli jsme vicenaklady se zakladanim a pripojkami, celkem asi 800 tisic. Materialy mame vice nez kvalitni, investovali jsme do vseho, kde jsme videli smysl (mame i solarni panel na teplou vodu) ;) Tedy cena je bez pozemku, bez plotu atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17303
4.8.15 14:21

Další věc je jestli máte pozemek, jestli je zasíťovaný, jinak to co nabízí firmy jako katalogové domy je pěkný, ale spousty věcí tam není naceněných

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.8.15 14:33

Stavěli jsme sami (bez firmy a většinou i bez řemeslníků - ti byli jen na krovy), 100m2 s podkrovím nás vyšlo na 2,5 mil.(včetně vybavení, teda). Původně jsme se chtěli vejít do 2.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
4.8.15 14:37
@Anonymní píše:
Stavěli jsme sami (bez firmy a většinou i bez řemeslníků - ti byli jen na krovy), 100m2 s podkrovím nás vyšlo na 2,5 mil.(včetně vybavení, teda). Původně jsme se chtěli vejít do 2.

Jak dlouho jste stavěli a cena je i s pozemkem?
Prosím anonym, rodina a známí ještě neví, že hledáme info o stavbách…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
4.8.15 14:39
@Anonymní píše:
Jak dlouho jste stavěli a cena je i s pozemkem?
Prosím anonym, rodina a známí ještě neví, že hledáme info o stavbách…

Stěhovali jsme se po roce a půl. ;) Cena je bez pozemku, ten jsme měli vlastní, jen přípojky jsme dělali. Pokud bychom kupovali ještě pozemek, byl by to téměř další milion k tomu.

• Nahlásit
  • Citovat
2332
4.8.15 14:48

My máme postaveno rok - 5+1 přízemní, difuzně otevřená dřevostavba s nízkoenergetickým standardem, část s firmou, část svépomocí, včetně vybavení 3400000.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5943
4.8.15 14:57

@Isia jojo postavil jsem. když máš projekt, tak si můžeš nechat udělat tak zvaný výkaz výměr (někdo tomu říká slepý rozpočet) - dát to několika firmám a ony (spíše tedy ty větší) ti to dle toho spočítají.
Na stavbě domu jsem si toho sám málo - jen hrubou stavbu garáže, jinak jsem si dělal spíše terénní práce vně domu, terasu a tak a oplocení.

Za katalogovou cenu se podle mne postavit nedá (já nakonec volil individuální projekt, neb úprava katalogového projektu by stála více než si to nechat nakreslit rovnou). Neměl jsem jednoho dodavatele (jednu firmu), ale postupně více firem/živnostníků dle profesí (ale je pravda, že třeba zednickou firmu a tesaře jsme vyměnil taky). Najímáním jednotlivých profesí dost ušetříš, ale je to o tom, zda jsi ochotna tomu dát čas a nervy :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Cenu si navyš tak o 30%, neb kalkulace se obvykle dělá na to nejlevnější co existuje a to většinou investor (ty) nechce (triviální příklad: bílá platová okna dvojsklo - a ty budeš chtít třeba barevné rámy, nebo dřevěné nebo trojsklo atd.)

My máme 5+1 (přízemí + podkroví), dvě koupelny, dvě wc, 1× šatna, technickou místnost, malý sklep (aby bylo kam dát zeleninu, velký mrazák, ale taky „krámy“ a dvojgaráž (jednogaráž jsem mít musel z důvodu nařízení místní vyhlášky města, ale udělal jsem rovnou dvougaráž).

A i když jsem všude smlouval o ceně co to šlo, (někdy se mi podařilo koupit stavební materiál levněji než firmě - např. střešní tašky), tak do 3mega jsme se nedostal ani náhodou (bez pozemku a práce na něm upozorňuji)

ještě jedna rada - neřiď se cenou hrubé stavby - jednak není jasně definováno co to je (tj. co všechno to zahrnuje) a jednak hrubá stavba je sice rychle vidět a vypadá to, že to „roste“, ale je to zároveň na baráku to nejlevnější :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama