Stěhování s dcerou

Anonymní
19.5.20 10:45

Stěhování s dcerou

Jsem psychicky na dně mám v péči dceru osum let, bydlím sní ve stejným městě jako její otec. Chceme se s dcerou odstěhovat k přítelovi. Ex mi vyhrožuje, že už má právníka a zažádá si o střídavou péči. Chtěla jsem se sním rozumně domluvit, ale chce jít k soudu. Chceme se odstěhovat cca 50 km i jsem mu nabídla, že mu dceru ob víkend přivezeme jak máme stanovený. Jsem stoho úplně na prášky a už přemýšlím o tom, že to vzdám a zůstanu tady kde jsem. Vubec nevím co mám dělat, jestli se na to celý nevykašlat. Chtěla bych se zeptat jestli může soud rozhodnout o střídavi péči i když dcera chce být semnou. Prosím anonym je to citlivé téma.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12001
19.5.20 10:58

Ex si bere dceru i v týdnu, nebo jen jednou za 14dní na víkend? Pokud jen na ten víkend, a jinak si jí nemá zájem brát, tak nevidím důvod, proč by ses nemohla odstěhovat, ještě když mu nabídneš, že mu budeš dceru vozit. On chce tu střídavku opravdu, nebo jen na truc tobě? Tohle je těžký no, on ti nemůže bránit, aby ses odstěhovala, ale může ti udělat ze života peklo :nevim: Nevím, jestli by soud přihlédl k přání dcery, u koho chce být, je ještě malá, tuším, že se na to přihlíží až od dvanácti let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.5.20 11:00
@arinecka píše:
Ex si bere dceru i v týdnu, nebo jen jednou za 14dní na víkend? Pokud jen na ten víkend, a jinak si jí nemá zájem brát, tak nevidím důvod, proč by ses nemohla odstěhovat, ještě když mu nabídneš, že mu budeš dceru vozit. On chce tu střídavku opravdu, nebo jen na truc tobě? Tohle je těžký no, on ti nemůže bránit, aby ses odstěhovala, ale může ti udělat ze života peklo :nevim: Nevím, jestli by soud přihlédl k přání dcery, u koho chce být, je ještě malá, tuším, že se na to přihlíží až od dvanácti let.

Bude jí 13 let a chce se odstěhovat semnou k příteli a jeho dceři.

• Citovat
  • Nahlásit
33820
19.5.20 11:02
@Anonymní píše:
Jsem psychicky na dně mám v péči dceru osum let, bydlím sní ve stejným městě jako její otec. Chceme se s dcerou odstěhovat k přítelovi. Ex mi vyhrožuje, že už má právníka a zažádá si o střídavou péči. Chtěla jsem se sním rozumně domluvit, ale chce jít k soudu. Chceme se odstěhovat cca 50 km i jsem mu nabídla, že mu dceru ob víkend přivezeme jak máme stanovený. Jsem stoho úplně na prášky a už přemýšlím o tom, že to vzdám a zůstanu tady kde jsem. Vubec nevím co mám dělat, jestli se na to celý nevykašlat. Chtěla bych se zeptat jestli může soud rozhodnout o střídavi péči i když dcera chce být semnou. Prosím anonym je to citlivé téma.

Dá se pochopit, že otec nechce, abys mu odvezla dítě 50 km daleko. :think:

Jaký mají vztah? Bere si ji i mimo ty víkendy? Tu střídavou péči myslí vážně?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12001
19.5.20 11:06
@Anonymní píše:
Bude jí 13 let a chce se odstěhovat semnou k příteli a jeho dceři.

Aha, tak jsem to špatně pochopila, myslela sem, že jí je 8, ne že jí máš tolik let v péči. To už se asi bude přihlížet, s kým chce být, už není malá. Otec si jí bere i v týdnu? Nebo tedy jen ty víkendy jednou za 14 dní?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70541
19.5.20 11:11
@Anonymní píše:
Jsem psychicky na dně mám v péči dceru osum let, bydlím sní ve stejným městě jako její otec. Chceme se s dcerou odstěhovat k přítelovi. Ex mi vyhrožuje, že už má právníka a zažádá si o střídavou péči. Chtěla jsem se sním rozumně domluvit, ale chce jít k soudu. Chceme se odstěhovat cca 50 km i jsem mu nabídla, že mu dceru ob víkend přivezeme jak máme stanovený. Jsem stoho úplně na prášky a už přemýšlím o tom, že to vzdám a zůstanu tady kde jsem. Vubec nevím co mám dělat, jestli se na to celý nevykašlat. Chtěla bych se zeptat jestli může soud rozhodnout o střídavi péči i když dcera chce být semnou. Prosím anonym je to citlivé téma.
Přestěhovat se můžeš jen po dohodě rodičů nebo pokud souhlas odce nahradí soud. Podej návrh na soud, rovnou tam uvd, že žádáš o změnu rozsudku tak, že budeš náklady a čas na dopravu nést dále ty a myslím, že to pak projde cajk.

Čistě lidsky - nešlo by to s ohledem na dceru obráceně - že by se přítel přistěhoval k Vám?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.5.20 11:13

Chodí k němu i v týdnu když chce aby přišla tak jde a ani já mu v tom nezakazuji. Prostě to vše bylo o domluvě. Víkendy také nebyli pravidelný, převážně teď byla dcera semnou.

• Citovat
  • Nahlásit
645
19.5.20 11:14

@arinecka wow, jsi můj člověk, já taky miluju adolfína!:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12001
19.5.20 11:15
@Anonymní píše:
Chodí k němu i v týdnu když chce aby přišla tak jde a ani já mu v tom nezakazuji. Prostě to vše bylo o domluvě. Víkendy také nebyli pravidelný, převážně teď byla dcera semnou.

Aha, tak to máš asi se stěhováním smůlu :nevim: Tím bys mu dost znemožnila kontakt s dcerou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19.5.20 11:17
@Lama Lama píše:
Přestěhovat se můžeš jen po dohodě rodičů nebo pokud souhlas odce nahradí soud. Podej návrh na soud, rovnou tam uvd, že žádáš o změnu rozsudku tak, že budeš náklady a čas na dopravu nést dále ty a myslím, že to pak projde cajk.Čistě lidsky - nešlo by to s ohledem na dceru obráceně - že by se přítel přistěhoval k Vám?

Přítel má také dceru v péči a moje dcera chce jít bydlet k ním. Ex s dohodou nesouhlasí a chce si zažádat o střídavou péči.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12001
19.5.20 11:21

@mývalova žena Je mi to jednoooooooo :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33820
19.5.20 11:26
@MonikaS1980 píše:
Přítel má také dceru v péči a moje dcera chce jít bydlet k ním. Ex s dohodou nesouhlasí a chce si zažádat o střídavou péči.

Zkus se na to podívat z jeho úhlu pohledu… Jak by bylo tobě, kdyby ti dítě někdo odstěhoval 50 km daleko?

Ten požadavek na střídavou péči je v jeho situaci pochopitelný. Dokud má dítě v péči jen jeden rodič, ten druhý to vnímá jakože si může rozhodovat o všem sám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1566
19.5.20 11:27

Budes mit asi problem. Bez jeho souhlasu nemuzes odstehovat dceru. Ty muzes, to ti nikdo branit nemuze.bys mu znemoznila styk dojizdenim a stridavku muzou naparit. vyhledej pravnika pres rodinne pravo a poptej se. U nej najdes odpovedi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34490
@Anonymní píše:

A přítel se sbalit a bydlet u tebe nemůže? Pro pohodlí dcery bych teda ve městě zůstala. Aby nemusela za otcem dojíždět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70541
@Anonymní píše:

Aha, a to chceš zařídit jak?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat