Stěhování v době omezení

16
22.3.21 12:51

Stěhování v době omezení

Zdravím vás, jen jsem se chtěl zeptat jestli někdo nevíte, jestli mi může pomoct kamarád se stěhováním teď v době omezeni pohybu. Jedná se o stěhování z kraje do jiného kraje. Děkuji za odpověďi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2009
22.3.21 13:02

Kdo ví :mrgreen: Zkus napsat Babišovi nebo Blatnému, ti jediní se v těch nařízeních vyznají :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68494
22.3.21 13:15

Ne, ve výjimkách toto není.
Musíš si prostě vymyslet, respektive v tom formuláři zaškrtnout a čestně prohlásit, že vycestuješ z okresu z důvodu, který ve výjimkách je. Který si vybereš je jen na tobě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
810
22.3.21 13:23

Stěhovat se můžeš normálně. Když ty končí nájemni smlouva, máš bydlet pod mostem do doby než otevřou okresy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2217
22.3.21 13:23
@PeBa12 píše:
Kdo ví :mrgreen: Zkus napsat Babišovi nebo Blatnému, ti jediní se v těch nařízeních vyznají :lol:

Jsi si tím jistá?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2009
22.3.21 18:25
@carsa píše:
Jsi si tím jistá?

To je fakt, nejsem :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1147
23.3.21 20:18

Vetřu se sem do diskuze. Mohu se stěhovat v této době? Už jsem stěhování odložila o měsíc, ale jak to vypadá, omezení cestování jen tak neskončí a nemohu odkládat stěhování x měsíců.
Jen jde o to, že se budu stěhovat k partnerovi, takže žádná nájemní smlouva. Bude třeba sepsat něco na oko s partnerem nebo bude stačit jen čestné prohlášení? Ještě musím upřesnit, že se budu stěhovat přes půl republiky :zed: Moc děkuji za radu :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16
28.3.21 22:56

Tak jsem to zvládl, je tam vyjimka na stěhování a je to opravdu možné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16
28.3.21 23:06

Pravidla a doporučení
Prodej a nákup nemovitosti
Prodej a nákup nemovitosti je v době nouzového stavu možný. Nyní by k tomu ale mělo docházet jen v nezbytně nutných případech. Tedy není-li to nutné, odložte nákup či prodej nemovitosti na dobu příznivější epidemiologické situace.

Z důvodu omezení volného pohybu osob se nemohou konat osobní prohlídky domů nebo bytů. Prohlídku je ale možné zrealizovat online.

Stěhování
Pokud nejste v karanténě nebo izolaci, stěhování je možné. Omezte se ale jen na nezbytně nutné případy. Pokud se stěhováním nemusíte spěchat, odložte je na dobu, kdy bude riziko nákazy nižší.

Stěhovat se můžete i mezi okresy. Účel takové cesty je však třeba doložit, nejlépe kupní či nájemní smlouvou k nové nemovitosti. Využít můžete i čestné prohlášení (vzor v pdf a word) či formulář pro cesty mimo okres (vzor v pdf a word).

Při stěhování je nutné dodržovat zvýšená hygienická opatření, především mít po celou dobu kontaktu s osobami mimo domácnost respirátor či chirurgickou roušku, desinfikovat si ruce a dodržovat rozestupy. Z důvodu prevence prostory také pravidelně větrejte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat