Infekčnost po covidu, když ještě kašlu

Anonymní
21.3.21 09:58

infekčnost po kovidu, když ještě kašlu

Měla jsem 20.2. pozitivní test v práci, načež ten samý den mi byl dělaný pcr negativní. Nic mi ještě nebylo, akorát únava, ale za 2 dny kašel a zvýšená teplota. Neměla jsem potvrzený covid, tak mi mudr. po telefonu nasadila antibiotika na týden, nepomohla. Šla jsem na další pcr test a byl už pozitivní. Poté se stav o dost zhoršil vysoké teploty, dávivý kašel, pocit tíže na hrudi, občas jsem se až jakoby dusila ztráta čichu, nespala jsem vůbec. Lékařka mě poslala na rentgen plic, kam jsem myslela že ani nedojedu. Měla jsem podezření na zápal plic.Stav se zlepšil po víc jak týdnu, brala jsem už jen něco na kašel, isoprinosine, vitamíny. Jsem už měsíc doma bez teplot, ale stále pokašlávám, chvíli něco dělám a vše mě bolí. Pokud už budu mít kontrolní rentgen v pořádku budu moci do práce, obávám se ale, že to tam bude krušné, mám fyzicky náročnou práci.
Bojím se abych ještě třeba nebyla i ted infekční, je to přesně měsíc od prvních testů pozitivních antigenních, i když nebyly příznaky. Doktorka mi řekla, že platí obecně 14 dní, ale doporučuje dodržovat daná opatření hygienická - rouška, desinfekce…
Jde mi o to, že se blíží Velikonoce a ráda bych se viděla s dětmi po víc jak měsíci a sedět doma v roušce je divné. Na testy kontrolní už neposílají, jedině si ho koupit v lékárně pro jistotu, nebo už nic nehrozí? Nerada bych někoho nakazila.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5309
21.3.21 10:09

Ale to nejde tě poslat do práce, pokud máš příznaky a není ti dobře. Spolužačka ze školy byla doma dva měsíce úplně normálně. Měsíc byla unavená, kašlala, zadychala se hned. Další měsíc se pomálu začala regenerovat, poté se vrátila pomalu do práce. Kdybych nebyla doma s detma, měla bych to úplně stejně. Covid mě úplně odrovnal. Je třeba skutečně odpočívat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7490
21.3.21 10:09

Obvodak tě na opakovaný PČR test může poslat. Řekni mu, že pořád pokaslavas a že chceš mít jistotu, že nejsi infekční.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.3.21 10:20

infekčnost po covidu když ještě kašlu

Ten antigenní test si můžu koupit sama. a je mozna spolehlivější kdyz mi vyšel pozitivni.Byla jsem už na 2 testech pcr a prvni mi vyšel negativni. nejsou tataky polehlivě Brali jen ster z kraje nosu a krku a ja rýmu neměla. nebylo to dobře udělané podle mé. Na ten druhy jsem šla proto jinam.

• Citovat
  • Nahlásit
52970
21.3.21 10:43

Tak ty PCR testy můžou být pozitivní ještě hooodně dlouho, i když už dávno nejsi infekční. A jo, nejsou 100% spolehlivé (zvlášť provedené stylem - nebylo to nic hroznýho), taky jsem si zažila negativní s příznakama, následovný pořádně provedeným druhým, už pozitivním.
Nicméně antigenní testy jsou jedna velká loterie, dle druhu se udává falešná negativita třeba 40 %. Takže na diagnózu testem bych se teď vykašlala, z toho infekčnost nepoznáš.
Fakt je, že izolace je 14 dní, pokud už (teď nevím kolik - 4 dny?) nejsou příznaky. Pokud přínaky jsou, tak se izolace neukončuje. Fakt by ti to dr. neměla ukončit, když ještě furt kašleš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23388
21.3.21 10:49
@Cenarius píše:
Obvodak tě na opakovaný PČR test může poslat. Řekni mu, že pořád pokaslavas a že chceš mít jistotu, že nejsi infekční.

To se z PCR nepozna. Po mesici uz infekcni jiste neni. Uz po trech tydnech se v nemocnici bere pacient jako neinfekcni a to na tom jsou obvykle daleko hur.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21.3.21 10:53

Ty už jsi sem psala, ne?
Máš být bez příznaků 3 dny před skončením izolace, jestli nejsi, řešila bych s obvoďákem prodloužení.
A pcr je přesnější, mě právě vůbec nebolel, byl dost po kraji a stejně vyšel pozitivní. S příznaky už je to pak jasný, horší je to když nejsou - to to ještě opravdu nemusí odhalit. Antigennimu bych nevěřila vůbec, to je spíš k náhodnému zachytu nez k čemu jinymu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.3.21 11:14

Ja uz mam i vycházky
ze to pry musim rozdychat tak nevim.No jde mi o to abych nenakazila druhé ted. kdyz za mnou přijdou podle me bych uu infekční neměla být co?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
21.3.21 11:44

@Lily-of-the-valley píše:
Ty už jsi sem psala, ne?
Máš být bez příznaků 3 dny před skončením izolace, jestli nejsi, řešila bych s obvoďákem prodloužení.
A pcr je přesnější, mě právě vůbec nebolel, byl dost po kraji a stejně vyšel pozitivní. S příznaky už je to pak jasný, horší je to když nejsou - to to ještě opravdu nemusí odhalit. Antigennimu bych nevěřila vůbec, to je spíš k náhodnému zachytu nez k čemu jinymu.

já to měla naopak právě antigen pozitivní a to mi nic ještě nebylo a pcr negativní, proto jsem se domnívala, že covid nemám zkraje, nás na něho poslala firma na konkrétní místo, potřebovali abysme byli zas rychle v práci, tak možná i proto, nebo to tam nějak uplatili, vyšlo nás víc pozitivních v práci a negativních po pcr testu, takže těm co nic nebylo se vrátili do práce :( Z kraje nebylo nic ani mně a potom začala zvýšená teplota kašel, takže se člověk může chybně udělanými testy první dny domnívat, že je pouze nachlazný a jde do práce a přitom kovid roznáší dál. Někdo navíc má lehký průběh.

• Citovat
  • Nahlásit
954
21.3.21 12:01

Kdyz nikoho nechces nakazit, tak si nikoho domu nezvi! pokud kasles a mela jsi covid, tak by me jako navstevu celkem nastvalo sedet u tebe doma a ty tam kaslajici… je asi uplne jedno jaky test by jsi chtela zvolit, pokud mas priznaky /jakekoliv/ tak zustan doma, max jdi sama do prirody…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.3.21 12:13

@llida píše:
Kdyz nikoho nechces nakazit, tak si nikoho domu nezvi! pokud kasles a mela jsi covid, tak by me jako navstevu celkem nastvalo sedet u tebe doma a ty tam kaslajici… je asi uplne jedno jaky test by jsi chtela zvolit, pokud mas priznaky /jakekoliv/ tak zustan doma, max jdi sama do prirody…

no ale infekcní už asi nebudu, vždyt s tím kašlem zřejmě půjdu i do práce doktorka mi to tak řekla, pokud nebudu mít nalez…kašel trvá u mě dlouho i normálně, to bych s takovou mohla být další měsíc doma a není to tak hrozné, víc mě to dusí v respirátoru

• Citovat
  • Nahlásit
954
22.3.21 00:34
@Anonymní píše:
no ale infekcní už asi nebudu, vždyt s tím kašlem zřejmě půjdu i do práce doktorka mi to tak řekla, pokud nebudu mít nalez…kašel trvá u mě dlouho i normálně, to bych s takovou mohla být další měsíc doma a není to tak hrozné, víc mě to dusí v respirátoru

zrejme mas kvalitniho lekare :zed: u nekoho covid zpusobuje proste delsi dobu onemocneni a pokud mas priznaky tak te lekar uschopnit nema!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23388
22.3.21 07:03
@llida píše:
zrejme mas kvalitniho lekare :zed: u nekoho covid zpusobuje proste delsi dobu onemocneni a pokud mas priznaky tak te lekar uschopnit nema!

Tak to je super, ze tady je tolik odborniku… Kaslat muze tydny a neznamena to, ze je jeste infekcni. Ale narozdil od lekare ji tady opravdu kvalitne poradite. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.3.21 07:20
@mroe píše:
Tak to je super, ze tady je tolik odborniku… Kaslat muze tydny a neznamena to, ze je jeste infekcni. Ale narozdil od lekare ji tady opravdu kvalitne poradite. :zed:

Podle toho co jsem se dočetla. tak uz bych infekční neměla být. Tajze si pozvu rodinu.

• Citovat
  • Nahlásit
954
22.3.21 07:38

@mroe tak ja nevim, ale asi kdyz je zakonny postup tento a obdvodak uschopni s kaslem, tak to zas tak duveryhodne nepusobi, ze? ( zdroj : ministerstvo zdravotnictvi )
Jak dlouho trvá izolace?
Obecně platí, že v izolaci jste min. 14 dní od vašeho pozitivního testu. Po konzultaci vás váš praktický lékař může propustit z izolace, pokud jste byli izolováni min. 14 dní, a zároveň poslední 3 dny nemáte příznaky onemocnění covid-19.

PS zakladatelce : delej si co chces, jsou to tvi pribuzni…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat