Naše mamka už z covidu docela dost šílí

Anonymní
20.3.21 01:50

Covid a rodina

Ahoj. Mate nekdo podobnou situaci? Naše mamka už z covidu docela dost šílí.
Zavřela se před světem a to i děti. Děcka přes rok nevideli osobne kamarády a nikoho jiného, vyjma mě - jeden cas jsem tam s dcerkami mohla normalne. Nas starsi bratr s detmi uz tam nesmí asi rok, ano vylozene se ho boji, protoze pracuje mezi lidmi. Mamka nejezdi ani moc na nakupy, vetsinou posila otce nebo jede zcela vyjimecne, kdyz opravdu musi.
Co je ted lockdown a zhorseni situace, nebyli jsme tam 4 tydny a to bydlime od sebe 6km. Dnes jsme jeli na prochazku a nabidli ji, jestli alespon ven by nesla a prvni otazka - a nemate covid? :think:
Decka se uci online a ona si ani nepreje, aby do skoly sli, protoze se boji covidu. Vyhovuje ji to, byt v izolaci.
Tata pracuje v zahranici, tyden je pryc a dokud nema sms s negativnim testem, nesmi vyjit z loznice.
Neustale tvrdi, ze nechce skoncit na JIP na ventilátoru, protoze na plicni nemoce údajně trpí. Je ji 45 let.
Ja nevim, je tohle jeste zdravé?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
458
20.3.21 02:11

V rodině máme pár jedinců s lehčí formou tohodle bláznovství, v širším okolí znám taky několik takových co by se teď nejradši zabarikádovali doma ve sklepě a normální mi to moc nepřijde. Nejsem žádná popíračka, opatření dodržuji, snažím se být ohleduplná a nejít tomu zbytečně naproti, ale některý lidi fakt nepobírám. U některých to hraničí skoro až s fanatismem, x lidí mě za dobu pandemie celkem nemile překvapilo a zklamalo (ať už jde o fanatiky nebo lidi co nedodržují nic), přijde mi že se teď povahy projevují víc než kdy jindy a kolikrát mě to děsí víc než samotnej covid :mrgreen: I když se snažím mít pochopení v tom že každý máme jiné výchozí podmínky - zdravotní stav, finanční možnosti, kolem sebe lidi co můžeme nakazit atd., někdo si holt může dovolit na to dlabat víc než někdo jinej. Každopádně pokud máma blázní tak nenaděláš nic no :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19569
20.3.21 04:50

Skoda, ze do toho zatahla i deti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4311
20.3.21 05:55

Já tomu docela i rozumím, neříkám, že schvaluji, ale rozumím.

Pokud Tvá maminka řeší to, že se bojí nemoci, protože má ještě malé děti, které jsou na její péči závislé, tak to chápu. Jsem na tom naprosto stejně - alespoň tedy v té myšlence (mám těžce postižené dítě, které je a vždy zůstane zcela závislé na péči druhé osoby).

A taky mám 13 km daleko tchánovce, kteří věkem spadají do ohrožené skupiny a kteří se také v domečku zavřeli a nechtějí se setkávat s nikým z nás. Manželovi a jeho dospělým dětem to také přijde moc, ale oni přeci nikomu neubližují tím, že se izolují - spíš škodí sami sobě. Snažíme se jim neustále telefonovat. A jakmile jsme déle jak 14 dní bez kontaktů s jinými lidmi, tak zajedeme na návštěvu. Nebo jenom popovídat si přes plot.

Uzavřít sebe a celou rodinu do izolace není úplně v pořádku, to zcela jistě ne, ale po této dlouhé době, kdy čísla nakažených a těžce nemocných na přístrojích v nemocnici, je snad i pochopitelný ten šílený strach.

Tvoje maminka zcela oprávněně zklouzla do nezdravého strachu a pocitu, že to takto musí dělat, protože jenom tak bude vše v pořádku. Určitě si myslí, že má celý Covid pod kontrolou - je to totiž to jediné, co může udělat, aby ten pocit získala. Možná by šlo nabídnout jí nějakou jinou alternativu. Třeba jako my s tchánovci - kdy jim obden voláme, pomalu jim začínáme navrhovat termín návštěvy a neustále je ubezpečujeme v tom, že se s nikým nepotkáváme. Také pokaždé pomalinku lámeme jejich strach ze setkání. A hlavně jim rozhodně neříkáme, že je to přehnané - neshazujeme jejich strach. Snažíme se jim vysvětlovat, že je chápeme a že jim vyjdeme rádi vstříc v tom, že se na těch 14 dní také izolujeme - že oni nám za to stojí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9542
20.3.21 06:46

Já to považuji za naprosto správné, kdyby se takhle chovali všichni, nejsme na tom tak, jak jsme. Mám přátele v zahraničí a nemají problém oni ani jejich děti s tímto způsobem života již mnoho měsíců.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4595
20.3.21 07:10
@Anonymní píše:
Zavřela se před světem a to i děti. Děcka přes rok nevideli osobne kamarády a nikoho jiného, vyjma mě - jeden cas jsem tam s dcerkami mohla normalne. Nas starsi bratr s detmi uz tam nesmí asi rok, ano vylozene se ho boji, protoze pracuje mezi lidmi. Mamka nejezdi ani moc na nakupy, vetsinou posila otce nebo jede zcela vyjimecne, kdyz opravdu musi.
Co je ted lockdown a zhorseni situace, nebyli jsme tam 4 tydny a to bydlime od sebe 6km. Dnes jsme jeli na prochazku a nabidli ji, jestli alespon ven by nesla a prvni otazka - a nemate covid? :think:
Decka se uci online a ona si ani nepreje, aby do skoly sli, protoze se boji covidu. Vyhovuje ji to, byt v izolaci.
Tata pracuje v zahranici, tyden je pryc a dokud nema sms s negativnim testem, nesmi vyjit z loznice.
Neustale tvrdi, ze nechce skoncit na JIP na ventilátoru, protoze na plicni nemoce údajně trpí. Je ji 45 let.

Ja nevidela mamu rok a to bydli kilak ode me..a respektuji to, segra ji navstevuje pravidelne vzdy se lred tim testuje. Kazdy den si volame. Az bude oockovana coz bohuzel zatim nebyla tak bude klid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1302
20.3.21 07:12

Ono by to možná bylo v pořádku, kdyby takhle uvažující člověk dokázal vnímat a pochopit i opačný názor. Takhle to spíš budí dojem, že životy některých nalezly, díky covidu, konečně kýženého smyslu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20.3.21 07:12
@Anonymní píše:

Přehnané mi přijde jen to, že nepouští z ložnice chlapa.

Máme dům se zahradou, jsme doma. Ačkoli online výuka šílená, jsem aspoň v klidu, že nic nechytí…, že si to nepřeje, neznamená, že je pak do školy nepošle. Ty školy se taky hned neotevřou.

A s rodinou jsme se viděli v létě a naposledy před Vánoci. Moje rodina je daleko. Manželovi rodiče jsou od loňského března na chalupě na takové polosamotě. Zajedou jen na nákup. Se všemi si voláme.

Nikdy bych si nedovolila někoho přemlouvat nebo kritizovat za to, že se rozhodl skutečně nařízení dodržovat. Svým dětem jsem vše vysvětlila a pochopily to bez problémů. Jako sourozenci spolu hezky vycházejí a máme konečně čas na spoustu věcí. Neříkám, že nikam nechodíme, ale v tom největším marastu fakt ne. V zimě chodily každý den bobovat a do školy a školky chodily co to šlo.

Až se situace uklidní a tvoje mamka nevyleze z domu a děti nepošle do školy, tak pak to můžeš řešit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2011
20.3.21 07:18

Ja bych to pochopila, můj děda to naopak podcenil, 1× stačilo, že k sobě pustil příbuzné a už není mezi námi. Umíral týden v bolestech :-( když jsem ho jen slyšela po telefonu, když to ještě nebylo tak vážné, tak se strašně dusil, strašně jsem ho litovala, jenže to byl teprve začátek. Jako já jsem za ním nebyla, ode mě se nenakazil, ale asi bych si to vyčítala do konce svého života, kdybych věděla, že jsem ho nakazila. Když bych si měla vybrat mezitím, že třeba komunikovat dva roky jen přes telefon a mezi jeho krutou smrtí, tak bych si určitě vybrala ten telefon.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3818
20.3.21 07:32

Strach je to, co člověku může zachránit život. Kdybyste měla rakovinu a řekli vám, že na ni zemřou až 2 lidi ze 100, byla byste v klidu? Když koukám na počty zemřelých, jako by denně vymřel celý náš gympl. Tolik lidských příběhů a postižených okolo, kteří trpí tou ztrátou. Nevidím problém v izolaci. Vidím problém nerespektování názoru ostatních. Ona se dočká očkování a bude v pohodě celkem brzo. Podle mě malá daň za zdraví především když zohledníme kvalitu života u mnohých kvůli postcovid syndromu. Já respektuji obě strany. Ano, i ty, co na opatření kašlou. Je to jejich život, jejich zdraví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7432
20.3.21 07:57

Pro mě je zase v rozporu říct, že taky dodržuji, nejdu tomu naproti…ale divit se, že někdo omezí nakupování. To bylo první, co jsme změnili. Vytvořili větší zásoby, začali chodit jednou týdně jeden člověk na velký nákup a max jednou v týdnu dokoupit…denní courání pro každou blbost i s dětma jsme odbourali :nevim: Nakonec mi to vyhovuje, čas se dá trávit rozhodně lépe než v suproši…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.3.21 08:01

Ano, jednu babičku děti neviděly rok. Obzvlášť u batolete je to velká část života, naposled viděla minimiminko. Odmítla i procházku v lese s respirátory. Beru to, že je to plně její volba, ale je tím strachem paralyzovaná natolik, že se ani nechce registrovat k očkování, protože by to určitě chytla tam. Takže rok nevychází z domu. Já jí to nevymlouvám, jen ve svém věku a duševním rozpoložení možná dřív zemře na něco jiného, než se kdy znovu uvidíme.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
20.3.21 08:05

Mimo téma, ale zaujalo mě… Maminka má 45 let? Ty máš staršího bráchu a školou povinné 2 děti…to jsi měla děti ještě jako neplnoleta?

• Citovat
  • Nahlásit
5953
20.3.21 08:06

Myslím, že mamce trochu hrabe, kdyby ji bylo 80 tak by se to dalo pochopit, ale ve 45letech. Nechodí do práce, že může být v totální izolaci?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5953
20.3.21 08:07
@Anonymní píše:
Mimo téma, ale zaujalo mě… Maminka má 45 let? Ty máš staršího bráchu a školou povinné 2 děti…to jsi měla děti ještě jako neplnoleta?

Taky mě to zarazilo, asi rodily v 17letech..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat