Sterilizace na Slovensku

Anonymni
19.8.08 14:08

sterilizace

Ahoj všichni,
už dost dlouho přemýšlím nad nějakou spolehlivou antikoncepcí a vzhledem k tomu, že tělísku nevěřím a prášky už polykat nechci a nemám zájem ani o hormony v jiné formě, jediné, co mi vyšlo je sterilizace (děti už mám). Problém je v tom, že nesplňuju ani věk ani počet dětí. Nevíte někdo, jak to funguje třeba na Slovensku? Také tam mají pro sterilizaci nějaká omezení nebo to udělají „jen tak na žádost“?
Díky moc za odpovědi.
Pavla

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2724
19.8.08 14:59

Takže ti je méně než 35 a děti máš dvě. A jseš si jistá, že už žádné mít nikdy nechceš, hodláš vyměnit svou plodnost za svobodu v sexu. Rozumím ale nechápu, je mi 36 let a jsem taky dvakrát máma, myslím, že už asi dalšího prcka mít nebudu, ale udělat z toho vlastním rozhodnutím definitivu mi přijde podivné.
Myslím, že naše úprava (sterilizační komise složená z lékařů, kteří posoudí žádost) je v pořádku, jak je to na Slovensku nevím, ale „za peníze v Praze dům“, v Americe je to denní rutina.
Jsem zvědavá jestli do téhle diskuse zabrousí nějaká správně nastartovaná snažilka, to by mohlo být vzrůšo…
Ještě se rozmysli.
Bára

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
473
19.8.08 15:36

BaroF, a kdo se Tě na to ptal?

Promiň, ale absolutně nechápu, proč tohle tazatelce píšeš. Ptala se, zda to je někde jinak než u nás.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10793
19.8.08 15:53

anonymko - uplne jista si nejsem. ale pochybuju. ceska legislativa - predpisy jsou ve veci sterilizace jedny z nejbenevolentnějších a duvody proč nepovolovat sterilizaci pod 35 a pod tři deti jsou padné - Slovensko není řešení - je to bud stejne, ale myslím že přísnější než v čechách. Ve vetšine zemíé se sterilizace vlastne „povoluje“ jen zezdravotních duvodu, nikoli jako „pouhá“ natikoncepční metoda.
Jinak komplet souhalsím s Bárou, včetne toho, že za peníze jde koupit všechno, a za hodně velký prachy asi i sterilizaci - kde a jak ovšem neporadím.

přemýšlím, al fakt si nevybavuju jedinou zemi, kde by sterilizace nebyla nejak omezená…

h.

PS: pises ze nechceš brát HA - kvůli hormonalnim zmenam? nejak ti nesedí? pak by ovsem sterilizacetaky nemusela byt nejvhodnejší řešení. Je to zasah do organismu, který te rovnež muže rozhodit - ted myslím fyzicky (psychicky pochopitelne taky, ale na to se asi neptáš)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5697
19.8.08 16:07

Holky zajímalo by mě čistě ze zvědavosti, jestli některá nevíte, jak to je:
když ženu sterilizují, má potom chuť na sex? nebo jako přitahují ji chlapi vzrušivě???
možná je to blbost, ale bavili jsme se o tom tuhle s manželem a on mi povídá že je to psychické, že pak žena nemá na muže chuť jako třeba kdysi eunuch…
souvisí to s tématem tak snad se zakladatelka nebude zlobit, že to sem motám…

jinak anonymní bohužel na dotaz neodpovím… nemám zkušenosti ani nevím, jak to je… podle mého názoru je to věc, kterou by si žena mohla rozhodnout sama - o interupci si také rozhoduje ale pravda, to není tak nezvratné jako sterilizace. Ale nemůžu soudit, na to nemáme právo ;-) je to její věc…;-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3329
19.8.08 20:38

Co jsem napsala tak spatnyho, ze mi to bylo smazano??? :x Lesi a Sati - jako sorry, ale tohle mi prijde opravdu mimo. Pokud tady nekdo na neco reaguje trochu nemistne (BaraF), a nekdo na nej reaguje ironii, tak vy zacnete vyhrozovat? Nechapu a je mi z toho mirne smutno :( Pokud jste vedely, o koho jde, tak jste spis mohly pochopit jeho reakci… Tak mi to zase smazte, pac to neni k tematu :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27694
19.8.08 20:45

Jako správně nastartovaná snažilka nemám nic proti tomu, když se někdo chce nechat sterilizovat nebo o této metodě přemýšlí. Nepřipadá mi na tom nic divného a nevím proč do toho BaraF tahá zase rozepře. Zbytečně, myslím, že o tom to tu není.

Poradit tazatelce sice nedokážu, spíše bych se bála komplikací, přece jen jde o zásah do organismu (byla jsem na urologickém zákroku a se mnou tam ležela paní, které omylem podvázali místo vejcovodu močovod…málem jí odešla ledvina…což je teda chyba jak blázen, která je na soud, ale holt nikdo není neomylný, ani lékař. Je to samozřejmě extrémní případ, tak se toho prosím nechytejte). Nevím, mé známe to gynekolog také rozmlouval kvůli komplikacím. Je jí 40, děti už nechce, sex párkrát do měsíce, není se co divit, že jí přijde na nic rvát do sebe antikoncepci každý den. Ale nakonec se rozhodla, že nepůjde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
andela
19.8.08 21:08

moje sestra má přerušené vejcovody … udělali jí to hned po 3 porodu, takže jí dokonce snad 26 pokud dobře počítám věk neteře … že by měla nějaké problémy o tom nevím, a se sexem je na tom taky pořád dobře (teď její 34)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymni
19.8.08 21:14

Ahoj, já si ymslím, že ve světě je to metoda rozšířenější než v ČR, ale ne zrovna na Slovensku.
Myslím, že je to dobrý nápad, karcinogenní potenciál antikoncepce zatím nebyl objasněn.
A pokud by jsi děti chtěla třetí dítě, pořád Ti zbývá IVF (i když placená).
Na Tvém místě bych se pokusila přesvědčit sterilizační komisi, případně pokusit se sehnat dobrozdání nějakých doktorů, kteří by mohli napsat, že by třetí těh. zrovna nedoporučovali - neznám tvůj zdravotní stav, ale třeba by to šlo na něco navléknout.
Držím palce, aby se Ti to povedlo.
Samořejmě je to operativní zásah do organismu, ale malého rozsahu.
ATK je taky zásah do organismu, a to docela velkého rozsahu :-).
ato po sterilizaci funguješ hormonálně zcela normálně.
Hodně štěstí.

• Citovat
  • Nahlásit
2724
19.8.08 21:30

Pro tématické puristy: slovensky se sterilizace řekne „sterilizácia“ a kdo to umí hodit do nějakého vyhlédavače, ten se dozví, víc radit nechci.
A jestli máte někdo problém personálního rázu, napište mi SZ, můžem si to vyjasnit „na férovku“ a neobtěžovat narážkami.
Bára

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9868
19.8.08 21:41
hanucha píše:
Co jsem napsala tak spatnyho, ze mi to bylo smazano??? :x Lesi a Sati - jako sorry, ale tohle mi prijde opravdu mimo. Pokud tady nekdo na neco reaguje trochu nemistne (BaraF), a nekdo na nej reaguje ironii, tak vy zacnete vyhrozovat? Nechapu a je mi z toho mirne smutno :( Pokud jste vedely, o koho jde, tak jste spis mohly pochopit jeho reakci… Tak mi to zase smazte, pac to neni k tematu :roll:

Ahoj,
reagovala jsi na příspěvek, který byl smazán - proto jsem smazala i tvůj. Obsahem byl naprosto v pohodě - jen už byl jaksi zcela bez souvislosti…

Pokud se tě to dotklo, omlouvám se - ale stojím za tím, že bylo dobře tu zbytečnou hádku osobního charakteru zrušit. A víš, že do rozepří normálně nezasahuju.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3329
19.8.08 22:33

Ja jsem se jen chtela zastat nekoho, kdo (podle me opravnene - jak asi mela reagovat?) reagoval ironií, kterou jste bohuzel nekdo nepochopil… a navic vy jako admini zacnete vyhrozovat, ze zverejnite vsechny nicky toho uzivatele :? Tak me to proste nastvalo, ale chapu, ze muj prispevek reagujici na smazane prispevky byl mimo misu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymni
20.8.08 00:18

Tady zase zakladatelka diskuse. Jen chci napsat, že tou sterilizací nejsem nadšená, ale prostě nevím jakou antikoncepci zvolit, když se pro mě nic nehodí a být neustále těhotná a rodit děti není řešení.
Hormony v jakékoliv formě (prášky, injekce, podkožní implantát, … ) nejsou pro mě vhodné ze zdravotních důvodů. Nitroděložnímu tělísku nevěřím (znám případy kdy i přes jeho zavedení došlo k těhotenství, i mimoděložnímu), navíc si hodně uživatelek stěžuje na delší a silnější menstruaci a mně bohatě stačí ta, co mám.
Co mi teda zbývá, pokud pominu metody jako přerušovaná soulož, neplodné dny, kondom, spermicidy, které jsou asi použitelné v kombinaci a při občasném styku, ale sotva v běžném partnerském životě při častém sexu?
Poradí někdo?

• Citovat
  • Nahlásit
9868
20.8.08 00:32
Anonymni píše:
Tady zase zakladatelka diskuse. Jen chci napsat, že tou sterilizací nejsem nadšená, ale prostě nevím jakou antikoncepci zvolit, když se pro mě nic nehodí a být neustále těhotná a rodit děti není řešení.
Hormony v jakékoliv formě (prášky, injekce, podkožní implantát, … ) nejsou pro mě vhodné ze zdravotních důvodů. Nitroděložnímu tělísku nevěřím (znám případy kdy i přes jeho zavedení došlo k těhotenství, i mimoděložnímu), navíc si hodně uživatelek stěžuje na delší a silnější menstruaci a mně bohatě stačí ta, co mám.
Co mi teda zbývá, pokud pominu metody jako přerušovaná soulož, neplodné dny, kondom, spermicidy, které jsou asi použitelné v kombinaci a při občasném styku, ale sotva v běžném partnerském životě při častém sexu?
Poradí někdo?

Konečně k tématu :)

Asi bude nejspolehlivější kondom, ale plně chápu, že nemusí vyhovovat každému. Takže pokud nechceš zvolit abstinenci je to dost blbá situace.

Nemůžeš zkusit třeba lokální HA? Buď hormonální tělísko (Mirena) nebo jsou teď nové kroužky - ty se jednou měsíčně zavedou do pochvy a postupně uvolňují hormony - ale v tak nízké dávce, že působí pouze lokálně. Sterilizace vypadá jako dobré řešení, ale můžeš se dostat do životní situace, kdy bys j mohla hodně litovat… Co partnerova vasektomie?

L.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
109
20.8.08 17:19

Ahoj,
je to asi trochu „mimo mísu“, ale také jsem docela nedávno přemýšlela nad tím, jak si ženská musí „zorganizovat, naprogramovat, spustit, event. zničit“ své tělo, někdy i duši. Také mi začala nedělat dobře HA, plánovala jsem Mirenu. Než jsem ale stačila zajít na gyndu, otěhotněla jsem (varianta přerušovaného sexu a kondomu prostě nevyšla :?) a protože těhu bylo zamlklé, přišel potrat. Během pár týdnu trochu moc akcí na jedno ženské tělo. Jedna kámoška pak jen tak ze srandy položila svému manželovi otázku, co on a mužská sterilizace. Prý přišla ledová sprcha v této podobě: „Já!? Muž!? Nikdy!!! Navždy zničit své mužství!“ :D Fakt nejsem feministka, ale někdy si říkám, že jsme na tom tak trochu hůř :x
M.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama