Štíhlé maminky

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

fly.zuzka
Stálice 86 příspěvků 11.04.18 05:13
Štíhlé maminky

Dobré ráno, mám dotaz na štíhlé maminky, které nosítko jim sedělo a bederak jim neklouzal dolů. Rozhoduji se mezi kibi a kokonem, jen si nejsem jistá, které bude vzhledem k me hubené postavě vhodnější.

Nejnovější recenze z kategorie Nosítka

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Martassek
Kecalka 226 příspěvků 11.04.18 05:37

Já můžu doporučit MoniLu ve slim verzi.

fly.zuzka
Stálice 86 příspěvků 11.04.18 06:46

@Martassek Děkuji za typ, na toto nositko jsem se už dívala, ale já bych chtěla něco na celou dobu nošení a Monila je jen do 18-ti měsíců.

sladke-mameni
Ukecaná baba ;) 1757 příspěvků 11.04.18 07:10

@fly.zuzka Není, Monilu uni je rostoucí. Nebo za mě Andala :palec: Také rostoucí.

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33473 příspěvků 10 inzerátů 11.04.18 07:29

Nosila jsem v šátku, mohla jsem si ho uvázat tak, jak jsem chtěla.

Katkafaj
Stálice 78 příspěvků 11.04.18 08:37

@fly.zuzka
Já nosila cca dva měsíce šátek a poté Manducu, popruhy jsem si dala do kříže a paráda;-)hlavně ten bederák co nejvíce nahoru

Kočičí duše
Zasloužilá kecalka 965 příspěvků 11.04.18 08:56

Ja nosila Manducu, popruhy krizem a bederak dotahnout co nejvic. Bylo to super :palec:

fly.zuzka
Stálice 86 příspěvků 11.04.18 09:00

Šátek už nechci. Manduca je taky cca do roku a půl.

fly.zuzka
Stálice 86 příspěvků 11.04.18 09:03

@sladke-mameni tak to se ještě podívám. Pokud to nejsou satkove nositka, to také nechci, jedno mám doma.

Martina84
Ukecaná baba ;) 2038 příspěvků 11.04.18 09:03

Já mám kibi. Používám od 5 měsíců (před tím šátek) a i teď v 15m malé občas poponesu… podle mě s nim neuděláš chybu.

sladke-mameni
Ukecaná baba ;) 1757 příspěvků 11.04.18 09:04
@fly.zuzka píše:
@sladke-mameni tak to se ještě podívám. Pokud to nejsou satkove nositka, to také nechci, jedno mám doma.

Jsou šátkové obě. Proč ho nechceš? Jaké máš doma?

Katkafaj
Stálice 78 příspěvků 11.04.18 10:12

@fly.zuzka je psáno až do 15-20 kg.
Dcera má 13 kg,2,5 let a nedokážu si představit že bych ji tahala na zádech.
Vepředu jsem ji měla ani ne do roka, pak sem ji prodala.Byla to už zátěž na záda…

Katkafaj
Stálice 78 příspěvků 11.04.18 10:23

@fly.zuzka
Tady máte něco o Manduce. Že by fakt byla do roka a půl jsem neslyšela. Ale jinak je dobré Kibi, to je taky rostoucí. Sestřenka byla nadmíru spokojená…

Od kdy můžu nosit v nosítku Manduca?

Ergonomické nosítko Manduca je navrženo pro nošení dětí od narození (3,5 kg). Nošení dětí od narození usnadňuje adaptaci novorozenců na vnější podmínky bezprostředně po porodu, posiluje pouto mezi rodiči a dítětem, napomáhá pochopení potřeb dítěte a v neposlední řadě usnadňuje každodenní život.

K čemu slouží novorozenecká vložka?

Integrovaná novorozenecká vložka, která je součástí každého nosítka umožňuje nošení dětí od narození. Zajišťuje správnou polohu dítěte v nosítku a správné ortopedicky korektní postavení končetin v M poloze. Novorozeneckou vložku používejte od narození do cca 3-4 měsíců (dle velikosti dítěte). Při používání novorozenecké vložky, vždy rozepněte zip prodlužující zádový panel, tak aby horní okraj nosítka sahal minim. do 1/3 hlavičky.

Do jaké hmotností je nosítko určené?

Manduca je konstruována pro nošení dětí až do váhy 20 kg (tato váha odpovídá obvykle věku 5-6 let). Pravidelným nošením dítěte od narození se přizpůsobí Vaše svaly a vazivový aparát narůstající váze Vašeho dítěte.

Jak nosit dítě od 3 měsíců?

Drží-li Vaše miminko již dobře hlavičku, můžete nosit miminko bez použití novorozenecké vložky. Zapněte zádový panel (zkraťte hlavní panel nosítka). Vaše miminko tak získá větší rozhled a jeho nenechavé ručky dostanou prostor pro průzkum okolí.
Lze nosit v Manduce na boku?
Ano, Manduca umožňuje pohodlné nošení i na boku. Vhodný věk je přibližně od 6 měsíců (záleží na psychomotorickém vývoji dítěte). Tento způsob nošení je velmi oblíbený u dětí a umožňuje perfektní rozhled i největším zvědavcům. Bederní pás roznáší váhu dítěte mezi rameno a kyčle, proto je nošení na boku v Manduce velmi pohodlné.

Od kdy lze nosit v Manduce na zádech

Nošení na zádech v nosítku Manduca doporučujeme přibližně od 10 měsíců věku dítěte.
Je Manduca vhodná i pro drobné maminky?
Ano, Manduca New Style byla inovovaná a padne i velmi štíhlým maminkám. Doporučujeme popruhy na zádech
překřížit pro ještě pohodlnější nošení.

Můžu nosit v nosítku Manduca čelem dopředu?

Tento způsob nošení se jednoznačně odborníky na nošení dětí a psychology nedoporučuje. Malé dítě bývá při nošení čelem dopředu konfrontováno velkým množstvím nových podnětů, které nemusí nervová soustava zvládnout zpracovat. To může vést ke zvýšené předrážděnosti a rozmrzelosti. Neméně důležitým faktorem je bezpečnost dítěte. Dítě nesené čelem dopředu funguje jako nárazník pro všechny situace jako je vítr, prach, fyzická nebezpečí apod. V neposlední ředě je potřeba zmírnit ztrátu pocitu bezpečí. Dítě, které je čelem dopředu, se nemá možnost ukrýt do bezpečí, pokud jej něco vystraší, nebo je unavené. Při nošení čelem dopředu nedocílíte správného fyziologického postavení páteře a končetin. Děti v této poloze obvykle „visí“ a jejich váha těla spočívá na stydké kosti. Z výše uvedených důvodů Manduca neumožňuje nošení čelem dopředu.

Jak nosit větší děti?

Větší a starší dítě můžete nosit na zádech. Rozepnutím zipu na hlavním panelu nosítka prodloužíte délku nosítka o cca 7 cm a nošení velkých dětí, tak bude ještě pohodlnější a bezpečnější.

K čemu slouží kapuce u nosítka Manduca?

Kapuce, která je srolována v přední kapsičce slouží k fixaci hlavičky spícího dítěte. Usne-li Vaše dítě v nosítku, upravte velikost kapuce. Pomocí gumiček na okrajích kapuce zapněte kapuci do plastových sponek umístěných na ramenních popruzích.

Jak nosit dítě v létě?

V létě oblékejte sebe i dítě střídmě. Při nošení je vhodné použít vhodné funkční oblečení, např. oblečení z nízkogramážní merinovlny, nebo funkční prádlo Moira. Nezapomeňte chránit hlavičku a zbytek těla před ostrými slunečními paprsky vhodným slunečním kloboučkem.

Jak nosit dítě v zimě?

Pro nošení v zimním období můžete využít širokou škálu doplňků pro nošení: Mam ochranná kapsa, Bunda Mam Two way, Mamaponcho softshellová bunda, Nezapomeňte chránit nejochlazovanější část těla a to jsou nožičky. Návleky na nožičky Babylegs a Wool Tube vyřeší problém vyhrnutých nohavic.

Zvládnu si nasadit Manducu s dítětem sám/sama?

Manipulace s nosítkem je velmi jednoduchá a během krátké doby si ji osvojíte. Pro prvotní nácvik Vám poslouží podrobný fotonávod, který je součástí nosítka a instruktážní videa. Případně se můžete obrátit na svého prodejce.

Jsem malá, manžel velký?

Nosítko Manduca je důmyslně navrženo a konstruováno tak, aby umožnilo nošení rodičům rozmanitých velikostí a rozměrů. Pro osoby nízkého vzrůstů postačí zkrátit ramenní popruhy, pomocí sponek, a po zapnutí nosítka Manduca dotáhnout ostaní popruhy dle potřeby. Praktické je křížení popruhů na zádech, které umožňuje pohodlné nošení pro většinu osob.

fly.zuzka
Stálice 86 příspěvků 11.04.18 10:33
@sladke-mameni píše:
Jsou šátkové obě. Proč ho nechceš? Jaké máš doma?

Mám doma Storcha, ten mi právě padá, bederak je moc velký. Protoze mam problem, že když vazu do sátku nebo do storcha a nemám zrcadlo, tak ho pokaždé navazu křivě a teď přes léto budeme venku furt, tak bych měla problém.

fly.zuzka
Stálice 86 příspěvků 11.04.18 10:36

@Katkafaj Ve skupince na fc to holky tvrdí, že má krátkou zadovou opěrku.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Ligový Expres: Ščasný ven? Proč by měl trenér Sparty odejít?

Začíná to být jako nekonečné televizní seriály. Úpadek fotbalové Sparty, tak... číst dále >

Svoboda ze StarDance má tajemství. Proč nechce mluvit o přítelkyni?

Od poroty získal nejvíc bodů a vyslechl si jen slova chvály. Přesto nakonec... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pomozte nadšené sportovkyni Natálce k bezbolestnému pohybu a nové protéze

Jednou by chtěla být veterinářkou, ze všeho nejvíc však čtrnáctiletá Natálie... číst dále >

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >