Štítná žláza v těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
mikitaa
Echt Kelišová 9454 příspěvků 27.05.09 13:58
stitna zlaza

ahoj holky,
nevite nekdo co pro me znamena kdyz mi zjistili spatnou funkci stitne zlazy v tehotenstvi?? dnes mi to volala doktorka at se objednam na endokrynologii…ale nic moc mi k tomu nerekla..jen ze hodnoty jsou vysoko nad normalem.
nikdy mi na nic takovyho neprisli predtim…te divny ze. diky diky

Přečtěte si článek: Štítná žláza v těhotenství

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34289 příspěvků 27.05.09 14:10

Ahoj, nejpravdepodobneji mas snizenou funkci stitne zlazy (pri nejcastejsi periferni forme stoupa hodnota TSH) a daji ti na to prasky a budes OK, jen ti to budou casto kontrolovat.
Kdybys to nechala byt, modlo by byt mimi postizene.

mikitaa
Echt Kelišová 9454 příspěvků 27.05.09 14:12

diky za rychlou odpoved. a to znamena ze mam snizenou funkci i v „normalnim“ stavu? nebo je to jen tehotenstvim?

Kykoušek
Ukecaná baba ;) 2047 příspěvků 27.05.09 14:12

Vysoká hodnota znamená zřejmě sníženou funkci štítné žlázy. Ta žláza dodává hormon skoro do všech orgánu. V těhotenství se mi taky udělala, protože tělo klade větší nároky na jod. Budeš dostávat prášky s nahrazeným hormonem. V těhu větší dávku, protože je tento hormon nezbytný i pro plod. Snad jsem to napsala srozumitelně, kdyžtak me nekdo opravte :wink: V kojení se pak davka upravi.

Kykoušek
Ukecaná baba ;) 2047 příspěvků 27.05.09 14:14

Tak než jsem odepsala, tak Pudla ti to vysvětlila. Já se domnívám, že už napořád nejen v těhotenství. Já to mám taky tak.

mikitaa
Echt Kelišová 9454 příspěvků 27.05.09 14:41

spis by me jeste zajimalo jestli jsem to mela i predtim. kouakal jsem na priznaky…a nejak vubec zadny z nich nemam. tak treba to jeste popletli…mozna­..celej zivot jsem hubena…ani unava ani problemy s otehotnenim…a­ni nic

Kykoušek
Ukecaná baba ;) 2047 příspěvků 27.05.09 14:48

já bych řekla, že se to tim těhotenství nastartovalo. Já měla pocit jako, že mám bouli v krku a taky jsem žádný příznak neměla. Takže jsem šla jen na prohlídku pro kaoky na kašel a to jsem se teda divila. Já měla za to, že to je uzlina :?

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34289 příspěvků 27.05.09 14:54

Ahoj, sposuta zenskejch ma autoimunitni zanet stitne zlazy, ktery ji postupne uzira a tak se funkce snizuje. Kdyz se daji prask\y, je to naprosto OK, chodi se na kontrolu krve normalne tak za rok, v tehotenstvi podle toho, jak je kompenzovana - to ty nejsi, tak asi budes chodit ze zacatku tak nejmin po mesici - nez se to TSH srovna.
Pravdepodobne jsi to mela uz pred tehotenstvim, spousta zen zadne priznaky nepocituje (vcetne me).

Jinac vzhledem k tomu, ze nevime o jake hodnoty se jedna (protoze se vysetruje centralni marker TSH a periferni - fT3, fT4 a jeste ty protilatky - anti TPO, obvykle je jeden zvysen a druhy snizen), je zde nepatrna moznost, ze bys mohla mit funkci i zvysenou. Potom by byl postup jiny, nejspis nejake kortikoidy a pak dalsi vysetreni a podle zaveru dal.

Handah
Kelišová 7094 příspěvků 27.05.09 14:56

mikitaa , s léky je to tak, jak píšou holky. Jak dlouho, záleží, ono to může být opravdu pouze zvýšenými nároky v těhotenství, mně třeba dr. na endokrinologii po utz řekla, že to nemám moc a nejspíš budou prášky třeba jen na dobu těhotenství, kontrolují se hodnoty z krve a podle toho Ti to vždy po čase upraví :wink:
Příznaky jsem taky žádné neměla, ale je fakt, že po nasazení léků jsem přestala přibírat takovým tempem :wink:

Žofka1
Kecalka 102 příspěvků 27.05.09 15:25

Ja jsem chodila na endokrinologii asi 2 roky, mela jsem problemy s dychanim a plicar nevedel co se mnou, tak me tam poslal :-) Po pul roce vzdy kontrola krve, sono, a pry se ta moje stitna zlaza nemuze rozhodnout, jestli ma zvysenou funkci nebo snizenou. Prasky mi doktorka dala az ve 2. mesici tehu, protoze uz byla funkce snizena. Hormony pridavala podle potreb plodu. Po porodu se vse vratilo k normalu, hormony ale porad beru (kojim, mala ma 8 mesicu). Pokud by jsi to zanedbala, muze dojit k poskozeni mozku ditete - dr. mi vzdycky rikala „dojdete, at mate chytre miminko“.

mikitaa
Echt Kelišová 9454 příspěvků 27.05.09 17:10

diky vsem…tak ted jeste se dostat nekam na endotento…coz jak zjistuju neni jednoduchy. na gyndu chodim v brne…ale na endo me do brna nevemou ze spadam pod okres breclav..v breclavi je cekaci lhuta dva mesice…takze to beru do svych rukou a jedu tam zitra vsude osobne..30 km do brna pro vysledky krve a pak uplne na druhou stranu 30 km do spitalu na endo ..:) bude sranda…diky

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34289 příspěvků 27.05.09 17:16

Miki jestli bydlis v Brne, tak se nekam nacpi, kdyz ne na spadu, tak na endokrinologii v nemocnici, tam na spady tolik nehledi, hlavne jim vysvetluj, ze ses tehotna a nemuzes na to vysetreni cekat.

mikitaa
Echt Kelišová 9454 příspěvků 27.05.09 17:37

prave ze nebydlim…volala jsem do spitalu u sv. anny…tam mi moje gyn rekla ze me vezmou kdyz nejsem z brna..a rekli mi ze to teda ne…jsem okres breclav..tak at si jedu do breclavi..jenze tam je jen jedno pracoviste pro celej okres…takze fakt narvano…no uvidim..zitra se tam zkusim nacpat..to zdravotnictvi je u nas fakt cim dal horsi…:(

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34289 příspěvků 27.05.09 17:52

Mikita zdravotnictvi je prece prebujele a musi se redukovat :-)) Poslechni si nejake politiky, hlavne z ODS.

Hele normalne tam prijdi osobne a rekni, ze ses tehotna a mas prvozachyt a tudiz jsi akutni. Musi te vzit. Samozrejme pokud bys byla lecena uz treba 2 roky a nebyla tehotna, tak neni zadny duvod abys musela jit hned, musis to nastinit jasne.

A pokud by to bylo neprustrelne, zkusila bych totez zopakovat ve vsech nemocnicich v okoli, kde maji endokrinologii, pokud ani tak ne, tak tvoje lekarka by mela vedet, co s tebou delat. Ono to zase neni tak tezke. Minimalne by mohla zvednout telefon a nekde ti to konkretne domluvit.

Žofka1
Kecalka 102 příspěvků 27.05.09 19:51

Nechapu - v dnesni doby spadovost doktoru??? Je pravda, ze treba v Brne endokrikologu moc neni, ale zkus http://endokrinologie.sweb.cz/
Pokud jsi teda uz nezkousela. Objednaci doba je normalne mesic, ale tehule bere prednostne.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Hůlka se zapojil do kauzy ze StarDance: Asi se přihlásím do SuperStar!

Je fér, aby Jiří Dvořák (51) soutěžil v zábavné show StarDance? Jak Expres... číst dále >

Rýsuje se snad rozchod? Kopřivová a Jágr nejspíš nebudou na Vánoce spolu!

Spekulace o tom, že se vztah hokejisty Jaromíra Jágra a Veroniky Kopřivové... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >