Stolice miminka - hleny

5
1.3.21 10:02

Stolice miminka hleny

Dobrý den, předem se omlouvám za fotografie, ale než poletím k doktorovi, chci se zeptat, jestli s tím některá z vás nemá zkušenost. 8o od rána má malá v plence takové hleny? Je to normální, nebo mám raději jít k lékaři? Jsem prvorodička a se vším hned plaším :roll: malá má 9 týdnů a je plně kojená.
Děkuji vám :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
861
1.3.21 10:20

Pokud se miminko jinak chová jako obvykle, netrpí třeba častějším ublinkáváním nebo nepláče víc než obvykle, vůbec bych to zatím neřešila. Už vůbec bych v téhle době neletěla hned k dr - pokzd máš velké obavy, radši tam zavolej a domluv se, zda fotky nemůžeš poslat jí ke zhodnocení. Pokud se na dítěti neprojevuje nic jiného, ona by toho asi taky víc nevymyslela. Zvážila bych včerejší jídelníček, jestli jsi nejedla něco nezvyklého, nějaký nový alergen atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1338
1.3.21 10:20

Ahoj, ne, normální to není. Takovou stolici měl malý při ABKM. S tím Ti ale doktor moc nepomůže, je dobré nasadit eliminační dietu a postupným zkoušením potravin přijít na to, co vše vadí. Střeva se mohou dávat do kupy i několik týdnů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
1.3.21 10:26

@Bebeluska8 jinak se mi zdá normální právě. Tak budu pozorovat. Nad jídelníčkem přemýšlím, co jsem jedla jiného. Kromě toho, že jsem měla kofolu, jablečný nepečený dort s pudinkem a večer jsem zkusila od Sunaru ten Gravimilk, tak jinak vše stejné :roll: mohlo by to být z něčeho z toho? 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1690
1.3.21 13:33

@Weru98 Zkusila bych vyřadit mléčné výroby ze své stravy, dětem se hlenem ve stolici projevovala alergie na bílkovinu kravského mléka. Puding je z mléka. Gravimilk sis možná taky udělala z mléka. A mimochodem, kofola při kojení 9týdenního miminka, nevím, no…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
1.3.21 13:42

@pet p denně jím jogurty, dávám si mléko do Cara, od samého začátku, a do teď nic.. že by mléko v pudinku by to malé způsobilo? Gravimilk jsem dělala z vody, sám o sobě obsahuje mléčný tuk :roll:
Kofola vadí? Kvůli kofeinu nebo těm bylinkám v ní?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1690
1.3.21 15:43

@Weru98 Ta alergie se může objevit kdykoli, např. dceři se objevila při plném kojení v 5 měsících, synovi při příkrmech v 7 měsících. Zkus bezmléčnou dietu, zlepšení by se mělo projevit po cca 10-14 dnech (než se střeva od té bílkoviny kravského mléka vyčistí a zhojí). Jestli tu bezmléčnou dietu zkusíš, tak si čti např. i složení pečiva, bývá v něm např. někdy syrovátka. Tu mléčnou bílkovinu je potřeba ze své stravy při bezmléčné dietě vyloučit opravdu poctivě a hlídat to. Jinak účinek nepoznáš.
Kofola - kofein, byliny, barviva, konzervanty. Doporučuju přečíst si složení a příp. si dohledat bližší info o jednotlivých éčkách třeba tady https://www.ferpotravina.cz/ecka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
2.3.21 16:10

@pet p a měli ty hleny Vaše děti v každé stoličce nebo jen občas?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1690
2.3.21 20:19

@Weru98 Syn častěji, ale ne vždycky. Dcera jen párkrát. Ale kromě hlenu se to projevovalo taky barvou stolice do zelena a hlavně naprosto charakteristickým nakyslým zápachem. Ale myslím si, že ty projevy můžou být opravdu hodně rozmanité (např. taky ekzém, bolest břicha atd.).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19495
13.3.21 13:19

Různé alergie se můžou projevit právě hlenem nebo krví ve stolici, já do 3.měsíce měla normální dítě a ze dne na den hleny a krev ve stolici, má alergie BKM, vejce, soja… musela jsem vyřadit vše striktně z moji stravy, protože kojím.

konzultuj to s DR. a případně vyfoť plenu a ukaž

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19495
13.3.21 13:19

@pet p ano kyselý zápach

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
13.3.21 13:21

@Káťa19 děkuju za tip, od té doby, co jsem to sem psala, tak malá to měla v plence už asi jen 2×. Dr. jsem volala a řekl mi, ať kapu BioGaiu a když se to do 14dní nezmění, udělá stěry. Tak uvidíme. :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat