Laktační poradna
MVDr. Anna Musilová
Ahooj chtěla bych se zeptat kolikrát by se mělo miminko které je jen na UM vykakat za den?
Děkuju
jejda to už si nepamatuju jen vím že určitě aspoň jednou spíš záleží asi na tuhosti, . Jíra byl na Um a už sito nepamatuju jak často v tomhle věku byl ale myslím tak 3-4× určitě. Malá je na MM a chodila mi pomalu pokaždým papání. Švagrový stejně stará holčička na MM chodila asi jen 2×. Je to nejspíš individiuální -spíš aby nemělo mimčo bolení .Ale to poznáš že se šponuje.
Je to hodně individuální. Některé chodí několikrát denně, některé třeba jednou za pět dní. Co je důležitý, aby si udrželo tu svou pravidelnost, charakter stoliček a nemělo bolení. Tak pravila naše MUDra, když jsem se ji na to celá nervní ptala, že malý kadí jenom jednou za tři dny.
jak říkaj holky to je individuální,třeba Honzík měl někdy dny kdy kakal po každým jídle a někdy se třeba vykakal jen jednou za den,myslím si že je důležité aby spíš miminko nemělo bolení bříška.