Stolice u 2,5leťáka?

209
15.5.18 19:20

Stolice u 2,5leťáka?

Syn 2,5 roku má skoro pořád kašovitou stolici, málo kdy má pevný bobek. Je to v tomto věku ještě normální, má někdo zkušenost? Nebo to mám řešit s doktorkou? Jinak žádné problémy nemá, stolice je pravidelně jednou (někdy 2×) denně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6813
15.5.18 19:33

@japato syn má 3 a roky 8 měsíců nikdy ještě neměl tuhou stolici, s dr jsem to řešila několikrát a nikdy nic nenašla :nevim:,máme za sebou odběry, výtěry, endokrinologii a vše je v pořádku…říkala že ještě počkáme a pak případně gastro ale to se jí nezdá, protože netrpí na bolení bříška, prdíky nemá, ani neblinká, za celý život snad 2 při viroze… prostřední má zase sice tuhou ale i v 5 letech chodí 3× denně…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19460
15.5.18 20:11

Myslím, že je to ok.Bud ráda, co já si užila s dcerou se zácpou :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2494
15.5.18 20:50

@japato malej ma jak kdy ale zalezi co ji… kdyz hodne presnidavky tak ma rodci kdyz rohliky zeleninu tak tuzsi…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
657
15.5.18 20:59

Jako ucitelka v ms ti muzu rict, ze vetsina deti ma jeste v predskolnim veku spise “srajdu” nez tuhe hovinka (teda predskolaci uz si zadecky utiraji sami, tak tam nevim, ale ctyrletakum bezne my). Jako matku dvouletaka me to vcelku uklidnuje, kdyz vidim, co z tech ostatnich deti kolikrat taky vyleze :lol: Jinak syn kaka taky spise ridce, ale on ma ABKM, takze staci opravdu stopove mnozstvi mleka a rozhodi mu to traveni klidne na 14 dni…Ted se nam darilo neudelat dlouho zadnou dietni chybu a obcas uz je valecek ci dokonce bobek :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1240
15.5.18 21:14

Co bych za „kaši“ dala :D My máme opačnej problém, sklony k zácpě, takže když je středně tuhej bobek a ne zaječí tuhý bobky, tak jsem ráda :mrgreen:
Takže pokud nemá vyloženě průjem, nějakou divnou barvu, zápach nebo krev, tak bych to neřešila :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
364
15.5.18 22:16

U nás má 2,5 leťák stolici ukázkovou (můžu závidět). Kdyby měl stále kašovitou, asi bych nad tím začala přemýšlet, ale spíš jako celek - jestli je to jediná věc, nechala bych to být. Pokud má vícero problémů (mentálně nebo fyzicky nebo emočně), zkusila bych celostní medicínu, např. zajít k dobrému homeopatovi..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6813
16.5.18 07:35

@Bondgirl007 fakt? tak to jsem ráda a docela mě to uklidnilo, i když dr říká že je to ok, pořád mi to vrtá v hlavě, malej jde v září do školky a furt jsem si říkala no chudáci učitelky :D, ale asi jsou zvyklé…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
657
16.5.18 08:04

@brumi Jo, fakt :lol: Nastupovala jsem ted v lednu a taky me to prekvapilo. Jednak ta konzistence a taky kolikrat mnozstvi -jakoze toho byva dost :mrgreen: Jinak teda souhlasim s tim, jak uz tu nekdo psal, ze zalezi i na tom, co to dite ji, v tom zachodku kolikrat poznam i co jedli :oops: Jinak bud v poho, vedeme i vlhcene ubrousky, prinejhorsim sprcha, jsme zvykle :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6813
16.5.18 08:09

@Bondgirl007 uf tak teď mi vážně padl kámen ze srdce :D, kolikrát si říkám zlaté mimi s plenou :D :D, loni jsme zase paní učitelce přivedli málem infarkt :roll: dcera snědla taková ta nalepovací očička, když šla v mš kakat, tak v záchodku na paní učitelku hleděl velký bobek s očima :lol: :lol:, když mi to odpo říkala už se smála ale v tu chvíli prý šok ažaž :D :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
657
16.5.18 20:21

@brumi Tak ja jsem zatim nic anorganickeho v zachodcich deti nevidela, ale co neni, muze byt :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6813
16.5.18 20:22

@Bondgirl007 :mrgreen: jj u dětí je všechno možné :D :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu