Strach nejen z nočníku

121
25.11.15 09:46

Strach nejen z nočníku

Ahoj,
mám dceru 14 měsíců. Od chvíle, kdy začla sedět ji učíme na nočník. Z počátku z něj utíkala, pak si zvykla a občas už jsme něco chytli, spíš teda jen čůrání. Šlo to dobře, už jsem měla pocit, že to bude ok a najedou má malá nějaký stresy nebo co. Trvá to tak týden a kousek, když ji posadím na nočník, tak chviličku sedí a pak jak když se něčeho lekne nebo nevím, zkrátka vyskočí až pomalu ke mně za krk :( Tak ji posadím zpět a za chvíli se to opakuje. Vůbec nevím, co to je. Včera takto utekla a pak stihla ještě bez plíny počůrat koberec. Podobně se chová když si hrajem a někde jen trochu něco bouchne na chodbě nebo skočí ryba v akvárku, tak letí hned ke mně a úplně mě při tom štípe :( Nemáte podobné zkušenosti?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9092
25.11.15 09:53

A proč ji tím stresuješ tak brzy, takhle malé dítě vůbec nemá ponětí co po něm chceš…nechala bych to být a zkusila to později, má spoustu času.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.11.15 09:53

@Adeelka27 nemáte ten nočník co vydává při čůrání zvuky? jinak je ještě malá, tak jí dej chvilku přestávku a zkus to třeba za dva týdny zase, ať se ti nekousne ;) ještě mě napadlo…zkusit ji dát na normál záchod - některým dětem se to líbí vic :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.11.15 09:55
@Verca1989 píše:
A proč ji tím stresuješ tak brzy, takhle malé dítě vůbec nemá ponětí co po něm chceš…nechala bych to být a zkusila to později, má spoustu času.

má ponětí to se neboj ;) mě malá vědomě čůrala do nočníku velmi brzy…kolem roka už děti ovládají svěrače cíleně, zakladatelka nedělá nic divného. to že tu většina mamin má děti na plenách pomalu do tří let ještě neznamená, že je to normální :P ale souhlas s tím, že bych dala teď malé pokoj, ať se neblokne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9092
25.11.15 09:59

@reinkarnace neříkám, že nejsou výjimky…ale mám ve svém okolí spoustu holčin, které děti posazovaly na nočník pomalu od roku a ve finále jejich děti měly pleny mnohem déle než naše malá, u které jsem to zkusila jen párkrát až po roce a půl a pak jsem se na to vyprdla úplně, protože prostě nevěděla co po ní chci, z nočníku utíkala, plakala. Hned po 2.narozeninách přišla sama od sebe, svlékla se, odtáhla mě rovnou na záchod, kde se vyčůrala a od té doby je bez plen, jak přes den, tak přes noc…samozřejmě každý ať to dělá po svém, já bych dítko nestresovala, když tam být nechce :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
25.11.15 09:59
@Verca1989 píše:
A proč ji tím stresuješ tak brzy, takhle malé dítě vůbec nemá ponětí co po něm chceš…nechala bych to být a zkusila to později, má spoustu času.

To naše generace je nějaká výjimečná, že jsme byli bez plen od roka a bez nehod
:think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9092
25.11.15 10:01
@radkka píše:
To naše generace je nějaká výjimečná, že jsme byli bez plen od roka a bez nehod :think:

o tom mi vykládala babička, má 3 syny…už před 1.narozkama je dávala na nočník, když řvali a nechtěli tam být, dostali nařezáno a byli tam drženi násilím…každý má své metody, já tohle na svém dítku praktikovat nechci a nebudu :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
879
25.11.15 10:01

@Adeelka27 co zkusit redukci na zachod? Pokud nebude chtit ani to, par dni bych ji nechala a pak zacala pozvolne zkouset znovu ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
25.11.15 10:02
@Verca1989 píše:
o tom mi vykládala babička, má 3 syny…už před 1.narozkama je dávala na nočník, když řvali a nechtěli tam být, dostali nařezáno a byli tam drženi násilím…každý má své metody, já tohle na svém dítku praktikovat nechci a nebudu :)

Nás mamka neřezala, švagrová si nechala poradit a děti jsou bez plen od 14 měsíců (krom noci) a bez násilí. A já jsem štastná, že nemusím přebalovat, když ty draky hlídám :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
121
25.11.15 11:13

@Verca1989 jsou maminky, které jedou bezplenkovou metodu, takže podle nich je zase pozdě dávat ditě na nočník až když umí samo sedět. Nijak ji nestresuju, na nočníku ji to donedávna i bavilo, seděla, četli jsme knížky, atd. Obecně je teď v poslední době lekavá a nevím proč.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.11.15 11:18

@Adeelka27 no já kdybych čekala až si normálně sedne tak se nedočkám..s nohama dopředu uměla sedět až v 15m :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1012
25.11.15 13:20

Zdá se mi, že se normálně bojí, lekne: ‚že z ní něco padá‘ pokud to tak je, prostě to ještě nepobírá, hlavička to nechápe. dala bych ji pauzu. pokud se totiž bojí a vy ji budete nutit, trestat apod. může z toho být dost šeredná věc.

já tohle podcenila u druhého syna, sice s kaděním, ale princip vlastně stejnej. nedala jsem na svou mateřskou intuici a byla to chyba a obrovská.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1012
25.11.15 13:22
@radkka píše:
To naše generace je nějaká výjimečná, že jsme byli bez plen od roka a bez nehod :think:

bez nehod? skutečně?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
25.11.15 13:24
@Jensina píše:
bez nehod? skutečně?

Opravdu si nepamatuji, jestli jsem se počůrávala, mamka tvrdí, že naprosto výjimečně a stejně to měl synovec.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.11.15 13:26

@radkka a nemáš nějakou taktiku na odbourání té noční plenky? mě se teď někdy podaří, že malá zapláče kolem půlnoci, tak tam jdu, plenka suchá, vyčůrá se do nočníku a pak dospí do rána…ale nad ránem to stejně pustí a budí se čerstvě počuraná. Jako je to pokrok proti tomu, kdy se počůrala během noci, ani se nevzbudila a pak to dost čpělo :roll: začala jsem to i dělat tak, že když má tvrdé spaní, tak ji fakt kolem té půlnoci na čurání probudím. zatím to celou noc prostě nevydrží…na to nemá ten její močák kapacitu :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama