Strach o nenarozence

12141
8.6.15 19:31

Strach o nenarozence

Jak prožíváte těhotenství? Jste v pohodě, nebo zažíváte strach o to, aby vše dobře dopadlo? Mně připadá, že mám s každým dalším těhotenstvím větší strach. Vždycky bylo vše v pořádku, vlastně jsem nikdy o dítě nepřišla, ani nepotratila v raném stádiu a možná právě proto si říkám, jestli si tolik štěstí vůbec zasloužím.
Mám strach z pupečníku, aby se do něj mimi nějak nezamotalo, aby neselhala placenta a z dalších a dalších věcí. Vlastně mám klid vždycky až poté, když se dítě v pořádku narodí.
Vzhledem k tomu, že jsem ve 24. týdnu, mám před sebou ještě dlouhé období strachu a jsem z toho docela nesvá.
Zároveň vím, že z toho, co jsem vypsala, stejně nemohu nic ovlivnit, ale…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Envie
8.6.15 19:37

Ahoj ja o dite prisla dvakrat. Nejprve ze zacatku a pak v 19 tydnu. Jsem tehotna po treti a mam sileny strach. Bojim se toho co pises, pokud bude vse ok, tak aby se to nepokazilo treba udusenim na pupecniku atd. Navic jsem na neschopence, takze cely dny zavrena doma s myslenkama jak to dopadne tentokrat. Vubec nic me nebavi, nevim cim zabijet cas…des… :zed:

• Citovat
  • Upravit
3031
8.6.15 19:37

Zřejmě jsi už po více porodech a tudíž víš, že strach nekončí porodem, přechází na děti, vnoučata. Je to přirozené, ale nesmí tomu člověk propadnout, pak místo, aby se ze života radoval, jen se bojí o rodinu, život, majetek atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8758
8.6.15 19:41

@eva valoi ahoj ja jsem po potratu a po ZT, ted jsem ve 25 tt a ten strach je příšerný, docela dost mi to užírá. Placentu mám na přední strane, tažke pohyby cítím minimálně o to se bojím víc. Našli mi chybějící tepnu v pupečníku, takže jsem si rpošla svým při čekání na výsledky jestli je mimi zdravé. Takže se hrozne moc těším až bude konec září a budu mít miminko u sebe… toho pupečníku se také dost bojím. K tomu mám leidanskou mutaci, která také muže udelat dost zle, ale píchám si injekce tak doufam, že to tentokrát dotahneme dokonece…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12141
8.6.15 19:41

@jenika1 To nekončí, to máš pravdu. Nicméně když jsem těhotná, připadá mi, že nemám nic pod kontrolou, že vlastně nemůžu dění v děloze nikterak ovlivnit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.6.15 19:43

Ahoj, je asi přirozené, že se bojíš o miminko, ale nesmíš se tomu moc poddávat. To bys strávila život jen v samých obavách. Uvolni se a užívej si to „nejkrásnější období v životě ženy“ :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12141
8.6.15 19:43

@Envie @Kamcca Já si ničím takovým neprošla, přesto mám strach a pokoru před tím začínajícím životem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.6.15 19:44

@eva valoi 1.dítě jsem měla v 21 letech. Poslední-čtvrté ve 30 letech. S každým dalším těhotenstvím jsem měla daleko větší strach! Nikdy se mi nepřihodilo nic zlého v souvislosti s těhotenstvím. Spíš si myslím, že to je věkem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8758
8.6.15 19:45

@eva valoi ja to vnímám uplně stejně jak píšeš, že miminko v děloze nemůžu vubec ovlivnit a vše záleží jen na tom prckovi…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12141
8.6.15 19:46

@Brusiinka* Věk hraje roli určitě, taky více znalostí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24837
8.6.15 19:47

@eva valoi Hlásím se do klubu. S každým dalším těhotenstvím jsem větší plašan. Prvními třemi jsem proplula, ani nevím jak. Vůbec nic jsem si nepřipouštěla… Pak se přihodilo něco blbého mně, něco známým z mého okolí, člověk si něco přečetl a už to jede…
V tomto těhotenství jsem ještě nestihla plašit. Vlastně jsem si to zakázala po těhotenství s dvojčaty. To mě pořád někdo strašil a stresoval a já byla na nervy :zed: Doufám, že toto takové nebude. To je teorie, praxe bude beztak jiná, zase budu plašit :oops: Prostě těhotenství je takový nejistý podnik od začátku do konce. Přiměřený strach k němu asi patří ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12141
8.6.15 19:47

Když jsem čekala první nic zlého jsem si snad ani nepřipouštěla. Při druhém snad taky ještě ne. Až při těch dalších.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21076
8.6.15 19:48

Tak největší strach jsem měla při prvním těhot., klasická zdravotnice, která kolem sebe viděla kde co a vše jsem si hrozně připouštěla :nevim:. Ale jo, bála jsem se i u dalších - prvně abych nepotratila, pak abych nepřenášela. A aby bylo dítě i já v pořádku. Vzhledem k tomu, že tak od 20tt jsem pokaždé měla silnější výtok, občas mě děsilo, jestli to není voda (nikdy nebyla). No, a u pátého jsem se děsila té toxoplasmozy (však jsme to řešily v jiné diskusi). No, a před pátým porodem jsem měla strachy z porodu, docela fest (i když předchozí porody byly OK). Takže ano, měla jsem to podobné…
Btw. co ty toxo u Tebe, jak to dopadlo? Uklidnili Tě?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12141
8.6.15 19:50

@fragola Já jsem si teď při pátém říkala, že budu v pohodě. A nejsem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.6.15 19:50

U prvních dvou těhotenství jsem neměla internet :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie