Strach z rakoviny

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.02.19 18:00
Strach( rakovina)

Ahoj holky, asi před 3 měsíci jsem si nahmatala na boulicky a pocit hlenu v krku šla jsem k obvodní což mě poslala na orl, dělali výter krku výsledek negativní opět jsem namirila k obvodní brali mi krev. Krevní obraz v pořádku vyšla mi toxoplazmoza ( už jsem ji prodělala před 3 lety) EBV. Byla jsem s uzlinami na sonu a je jich tam více největší něco málo přes 2 cm. Dr mi řekl máte zvětšené mizni uzliny ale proč vám neřeknu 8o S toxo jsme byla odeslána na infekční s výsledky krve tam mi řekla že na toxo mám v sobě protilátky a ty uzliny zvětšene nejsou od toho, a že sem prodělala mononoklozu jen mi nepovi kdy. Pořád mě trápí hlen v krku i ty uzliny ale nikdo mi vlastně neřekl proč to mam :,( Povedeli mi že mám čekat 2 měsíce a pak budu opět vyslaná na sono když mi nezmizí, vyriznou a pošlou na rozbor. To mám být 2 měsíce nervózní a čekat na to jestli se budou zvětšovat? Poradite mi kam se obrátit aby mi zjistili jestli nemám v sobě nějaký nádor jsem schopná si za vyšetření i zaplatit stojí to pro klid? Na CT by to nepoznali?? Prosím o radu kam…

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
mroe
Neúnavná pisatelka 15407 příspěvků 24.02.19 18:20

Nikam. Odpoved nedostanes, protoze ji nikdo nezna. Ncmene, v podstate ti nejspis neni nic, uzliny mas normalni - dva cm max, jestli ty podcelistni, tak nejsou nijak zvlast zvetsene, pokud jinak vypadaji normalne, vse ostatni jiz zrejme neaktivni, po prodelani (jestli jsem to z toho popisu dobre pochopila). Takze se zkus uklidnit a pockej.

Halamka
Závislačka 3983 příspěvků 24.02.19 18:21

Myslím, že největší neplechu dělá tvůj strach. A co když to opravdu není nic vážného? Jen třeba reakce na momentálně sníženou imunitu nebo následek mononukleózy, který odezní? Tím, že vidíš vše černé, přitahujes jen negaci. Zkus si představovat, že vše bude v pořádku. Strach je neřád.

lolink
Ukecaná baba ;) 1361 příspěvků 24.02.19 18:28

Pokud bys mela raka, krev by neobjevila pouze toxu. Nemela bys vsechny hodnoty v poradku.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.02.19 18:28
@Halamka píše:
Myslím, že největší neplechu dělá tvůj strach. A co když to opravdu není nic vážného? Jen třeba reakce na momentálně sníženou imunitu nebo následek mononukleózy, který odezní? Tím, že vidíš vše černé, přitahujes jen negaci. Zkus si představovat, že vše bude v pořádku. Strach je neřád.

Vím a snažím se uklidnit ale je to větší než já a asi nebudu v klidu do té doby než se ,, rakovina" vyloučí. Jinak děkuji

mroe
Neúnavná pisatelka 15407 příspěvků 24.02.19 18:32
@Anonymní píše:
Vím a snažím se uklidnit ale je to větší než já a asi nebudu v klidu do té doby než se ,, rakovina" vyloučí. Jinak děkuji

Zajimalo by me ,proc se vsichni boji rakoviny? Vetsinou ti, u kterych je velmi malo pravdepodobna ( treba ve veku do triceti let)? Srdecnich chorob, plicni fibrozy, jaterni cirhozy, zanetu slinivky, urazu se neboji nikdo?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.02.19 18:32
@lolink píše:
Pokud bys mela raka, krev by neobjevila pouze toxu. Nemela bys vsechny hodnoty v poradku.

Myslím si že z krevního obrazu moc nepoznají museli by udělat rozbor krve na onkomarkery :nevim:

mroe
Neúnavná pisatelka 15407 příspěvků 24.02.19 18:34
@Anonymní píše:
Myslím si že z krevního obrazu moc nepoznají museli by udělat rozbor krve na onkomarkery :nevim:

A z toho poznaji totez… nic.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.02.19 18:36
@mroe píše:
Zajimalo by me ,proc se vsichni boji rakoviny? Vetsinou ti, u kterych je velmi malo pravdepodobna ( treba ve veku do triceti let)? Srdecnich chorob, plicni fibrozy, jaterni cirhozy, zanetu slinivky, urazu se neboji nikdo?

Asi proto, že se v me rodině objevila. Kamarád ( 30 let) též zemřel na.rakovinu. A mohla bych pokračovat :,(

mroe
Neúnavná pisatelka 15407 příspěvků 24.02.19 18:38
@Anonymní píše:
Asi proto, že se v me rodině objevila. Kamarád ( 30 let) též zemřel na.rakovinu. A mohla bych pokračovat :,(

Na jakou? A znamena to snad, ze na rakovinu umiraji lide do triceti let bezne? V kazde rodine, ktera ma vic jak tri cleny se objevi, statistika.

Ou
Kelišová 6905 příspěvků 24.02.19 18:41

Můžeš si nechat udělat test na onkomarkery. 100% bude negativní.
Nemáš v sobě nádor - máš nejspíš rozhašenou imunitu- proto jsou uzliny rozvrkočené. Zajdi na imunologii.

Mezi tím se soustřeď na to aby si dostatečně kvalitně spala, jedla tak aby si měla příjem přes 20 g vlákniny denně (zvyšovat postupně, nezapomínat na dostatek zdravých tuků) , pohybovala se co nejvíc venku i na sluníčku a bez silných UV filtrů (vitamín D) a obecně se hýbala tak, aby se ti pomalu zlepšovala fyzička. Jestli najdeš nějaké bylinky nebo doplňky na minimalizaci zánětů v těle, tak je začni užívat.

A případně se uč zvládat úzkosti tohle je praktická a dobře srozumitelná kniha

https://www.kosmas.cz/…vy-o-zdravi/#…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.02.19 18:41
@mroe píše:
Na jakou? A znamena to snad, ze na rakovinu umiraji lide do triceti let bezne? V kazde rodine, ktera ma vic jak tri cleny se objevi, statistika.

To jsem nenapsala jen chci říct, že rakovina se může vybourit v každém věku . Přišla jsem si sem pro radu kam se popřípadě obrátit nic víc......Jinak děkuji

mroe
Neúnavná pisatelka 15407 příspěvků 24.02.19 18:45
@Anonymní píše:
To jsem nenapsala jen chci říct, že rakovina se může vybourit v každém věku . Přišla jsem si sem pro radu kam se popřípadě obrátit nic víc......Jinak děkuji

Muze, ale v jistem veku je dost malo pravdepodobna. Doporucuju se obratit na psychologa - naucit se zvladat uzkost a strach. Kdyby si dr. mysleli, ze mas rakovinu, voli jiny postup, oni si to ale nejspis nemysli.
Testy na onkomarkery jsou zbytecne, nejsou specificke, rakovinu spolehlive nepotvrdi.

S.maya
Závislačka 4432 příspěvků 24.02.19 22:01

Znám někoho komu u zvětšených uzlin po biopsii sdělili non-hodking lymfom.

mroe
Neúnavná pisatelka 15407 příspěvků 24.02.19 23:55
@S.maya píše:
Znám někoho komu u zvětšených uzlin po biopsii sdělili non-hodking lymfom.

No a?

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama