Strach s prvního screeningu

Anonymní
28.6.21 19:09

Strach s prvního screeningu

Ahoj holky. Potřebuji se vám tady vypovídat a trochu se uklidnit.
V pátek mě čeká první screening (budu 11+5) a jsem strašně vyplašená s vynervovaná. Je to i tím, že mé první těhu skočilo zamlklým těhotenstvím a to jěště tak, že mi na screeningu oznámila pani doktorka, že plod odpovídá 9+2 místo 12+6.
Teď mám strach, aby se to neopakovalo znovu:(
Před týdnem jsem byla na kontrole v porodnici jen abych se uklidnila a miminko bylo v pořádku, ale i tak se moc bojím.
Je mi 23 a říkám si, že jsem ještě mladá na to, abych takhle potrácela :(

Budu moc ráda za vaši podporu.
Děkuji :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
855
28.6.21 19:20

Mas za sebou „jen“ jeden potrat, to neni nic neobvykleho. Navic se dite prestalo vyvijet, tedy se patrne uz pri oplodneni neco nepovedlo a telo si s tim poradilo samo. Ver tomu, ze je to porad milostivejsi, nez potom na screeningu zjistit, ze dite zije, ale s vadami a muset ho nechat „zabit“. Chápu tvuj strach, většina zen je nervózní i bez predchozi spatne zkušenosti a je jasne, ze o to vic se bojis ty. Ale opravdu je velka pravděpodobnost, ze bude vse v pořádku a nejkritictejsich je prvnich deset tydnu, to uz mas uspesne za sebou, jak ti ukazala kontrola v nemocnici. :hug: Držím palce. A byt tebou, s nekym o tom mluvim. Partner, rodic, kamaradka. Sdilena starost je totiz polovicni :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1879
28.6.21 19:21

Musíš si uvědomit, že tenhle stres a strach miminku rozhodně nesvědčí. Musíš zkrátka věřit, že bude vše v pořádku. My přišli o miminko 4× (mimoděložně a 3× po IVF) a přesto jsem se vždy na screening+ utz těšila :-).. bohužel prosperující těhotenství ti nezaručí, že si mladá :-).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18064
28.6.21 19:29
@Anonymní píše:
Ahoj holky. Potřebuji se vám tady vypovídat a trochu se uklidnit.
V pátek mě čeká první screening (budu 11+5) a jsem strašně vyplašená s vynervovaná. Je to i tím, že mé první těhu skočilo zamlklým těhotenstvím a to jěště tak, že mi na screeningu oznámila pani doktorka, že plod odpovídá 9+2 místo 12+6.
Teď mám strach, aby se to neopakovalo znovu:(
Před týdnem jsem byla na kontrole v porodnici jen abych se uklidnila a miminko bylo v pořádku, ale i tak se moc bojím.
Je mi 23 a říkám si, že jsem ještě mladá na to, abych takhle potrácela :(Budu moc ráda za vaši podporu.
Děkuji :srdce:

Jak jako ze si byla v porodnici jen aby ses uklidnila?
Zazila si špatnou zkušenost, to se stává.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.6.21 19:42

@lachtanice86 trochu jsem špinila a moje doktorka měla dovolenou. Tak jsem radši jela

• Citovat
  • Nahlásit
1188
28.6.21 20:06

Stres je pro dítě v břiše to nejhorš možné. Takže si hoď nohy nahoru, dýchej a věř ve všechno dobré. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
352
28.6.21 20:57

Musíš se dát trochu do pořádku. Je to 23, máš před sebou celý život a celé mateřství - čeká tě ještě dlouhé těhotenství, porod, péče o novorozeně, miminko, batole,… Nemůžeš si ničit nervy už teď, budeš je ještě potřebovat. Buď k sobě v tomhle přísná - myšlenky na téma „je miminko v pořádku?“ si zakazuj, věnuj se normálním věcem běžného života. Tvá špatná zkušenost není raritní, stává se to a většinou se to neopakuje. A i kdyby rovnou byl nějaký problém, v tvém věku je spousta času ho vyřešit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7630
28.6.21 21:55

Ja ti uplne rozumim. Nez se narodila dcera, prodelala jsem ZT v 17tt a musela jsem porodit. Uz na screeningu nebylo vse uplne ok, ale odber klku naprosto v poradku. I utz se lepsil…nakonec to ZT. Dalsi tehotenstvi jsem byla pred screeningem nervozni silene. Teda az ten den, driv jsem se snazila na to nemyslet, ac to bylo tezky. Dcera je uzasna a zdrava holka, tehotenstvi bylo ukazkove. Zas se podelal porod. Proste tak…ted mame dvojcatka a taky jsem mela nervy z prvniho screeningu. To tak proste je, nejsi sama. Ty dalsi uz byly lepsi… Snaz se myslet pozitivne a nebo na to nemyslet, nejak se zamestnej. Staci nervy ten den… Drzim palce, at je vse naprosto v poradku :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
85
29.6.21 08:07

Naprosto to chápu. Také jsem měla v prvním těhotenství ZT. V dalším mě děsila úplně každá kontrola. Mam dvě zdravé pohodové děti (i přes ty velké obavy v těhotenství. Ty rady - hlavně se nestresuj, ubližujes tím miminku, mi přijdou trochu kontraproduktivní). Taky mi přišlo nejlepší na kontroly předem moc nemyslet a snazit se proste věřit, ze tentokrat to bude dobre. Po jednom potratu je opravdu mnohem větší sance, ze to byla náhoda než problém, co se bude opakovat. Mam okolo sebe hodně kamarádek, co to prožily a všechny mají už zdravé děti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
817
29.6.21 08:30

Za prvé tohle nemá vůbec nic společného s věkem. To, že jsi mladá, ti hladký průběh fakt nezaručí.
Za druhé potrat v prvním trimestru je zcela běžná věc, jen by se o tom mělo více mluvit. Končí tak cca každé čtvrté těhotenství. Pokud není nějaký důvod, dost pravděpodobně se to už opakovat nebude.
Za třetí si ubližuješ hlavně tím stresem, miminku taky. A chodit jen tak do porodnice na kontrolu, když ti nic není, no ti musí mít radost… navíc takhle na začátku je to prostě buď a nebo, v porodnici s tebou nic neudělají.
Tak se hoď do klidu, určitě to bude v pohodě, nejsi první ani poslední a většinou se to fakt neopakuje. Věř sobě a miminku a hlavně se nestresuj! :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat