Strach z laparoskopie u mimoděložního těhotenství

120
8.3.21 20:52

Strach z laparoskopie

Holky která jste si prošla mimoděložním mohli by jste mi napsat co mě čeká? už se to se mnou táhne pomalu 3 týdny napřed slabý pozitivní test pak přišla menstruace myslela jsem si že to bylo biochemické ale po ms na testu dálnice u Dr na ultrazvuku nic tak mě poslala do nemocnice tam sem byla 4 dny HCg rostlo v normě ale na utz nic řekli že je ještě brzo a poslali mě domů HCG kontrolováno po 48h ale začlo se zvedat hrozně pomalu poslední ultrazvuk dneska nikde nic ani nic nebolí když Dr kontroluje vejcovody ale zítra mám jít pro papíry k Dr a ve čtvrtek zákrok 🥺 hrozně se toho bojím

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1986
8.3.21 21:52

A co byste ráda věděla? Mimodelozni je potvrzené? Jakou hodnotu hcg máte? Na utz by mělo být vidět něco od 1500hcg… Divím se že vás pustili domů když vlastně neví o se děje… Tady jde o život! U mě ve zkratce pozitivni test slabý duch stále… Špinění krvácení bolesti. V nemocnici si mě nechali s velmi nízkým hcg při příjmu 80 za 4 dny stouplo jen na 100.. Cca na utz nic nevidět.. Byla jsem skoro už v 7 tt. Tak. Prý neprosperujici těhotenství že mi udělaji revizi… Po revizi mi hcg stouplo takže jasné že mimodelozni. Takže okamžitě na sál.. Předtím mi ještě dělali utz kde našli mimodelozni v levém vejcovodu… Kdyby jej nenašli nechtěli moc řezat… Ono totiž ne vždy je dobré řezat aby dr6 teprv viděl kde to je… Samotna operace trvala asi hodinu a půl. Jizvu mám v pupíku a dvě na straně jedna po drenu a jedna po noži… Jsou to. Mini jizvy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
885
8.3.21 21:59

Dvakrát revize pak laparoskopie, táhlo se to hrozně dlouho čtrnáct dní sem ležela v nemocnici. Za půl roku znova nejdřív levý vejcovod pak pravý. Dvakrát mimodelozni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1986
8.3.21 22:06

@sabinka098 to je mi moc líto… Slyšela jsem ze po jednom mimodeloznim je zvýšené riziko druhého… Při dalším těhotenství jsem se modlila aby by bylo ok…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
120
8.3.21 22:11

@Ufinka87 HCG 800 dneska zítra jdu za primářem ten mi řekne co a jak bude možná si furt mysleli že se ještě ukáže v děloze protože nejdřív HCG stoupalo normálně dneska na ultrazvuku neviděli zase nic pan primář už z toho byl značně nervózní… potvrzené přímo není když nikde nic nenašli nespinim jen mě občas táhne na levé straně jako v trisle :nevim: no zajímá mě jak to probíhá a tak

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
120
8.3.21 22:12

@Ufinka87 my už do dalšího nejdeme v létě sme o mimi v 15tt přišli a už toho mám dost

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
120
8.3.21 22:12

@sabinka098 to mě moc mrzí :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1986
8.3.21 22:16

@Agony28 tak jako operace… Píchnou kanylu lehnete si na operační stůl uvazou vám nohy. Na jednu ruku tlakoměr na druhou ruku na prst kolík na měření kyslíku v krvi… Anesteziolog do vám sedne k hlavě. Píchnou vám do kanyly usvavadlo na pusu dostanete masku a do 10 sec. Spíte. Vzbudite se po akci zeptaji se vás na jméno aby věděli jestli jste ok… Pak vás odvezou na pokoj. V nemocnici budete asi 4 dny…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
120
8.3.21 22:20

@Ufinka87 já jsem spíš myslela co následuje po operaci bolesti dren atd jsem to špatně napsala

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1986
9.3.21 09:04

@Agony28 no asi jak kdo.. Po operaci mě šílené bolel ten dren… Měla jsem v břiše křeče úplně nebyla jsem schopná se hnout ale myslím že jsem ho měla nějak blbě… Tam. V životě jsem měla několik drenu v břiše a žádný nebolel tak jako po tom mimodeloznim. Jakmile ho vytahli 4ak paráda.. Ale každá to máme jiné.. To nejde pazsalizivat. Zahojí se to rychle. Pak jsem několik měsíců měla bolesti na, straně bez vejcovodu.. Ale těžko říct jestli to bylo operaci nebo čím. Já měla předtím i revizi a měla jsem zánět. Brala jsem dlouho atb. Po MS se běžně můžete znova pokoušet. Já musela dodržet šestinedělí kvůli té revizi. Za dva měsíce po šestinedělí jsem otěhotněla. Ale bylo to biochemické a za další dva jsem otěhotněla znova. Navíc ze strany bez vejcovodu.. Potvrzeno dvěma dr a já věděla taky že ovu byla z operovane strany jelikož cítím který vaječník ovuluje.. Mám zdravou dceru. Takže to že tělo je mocné a umí si poradit je pravda. Pravý vejcovod si přitáhl vajíčko z levého vajecniku… Statisticky se šance na otěhotnění snižuje asi jen na 75% ne na 50% jak by si člověk logicky myslel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26
9.3.21 09:10

Já si taky prošla mimoděložním, museli mi vzít pravý vejcovod. Na operaci jsem šla „za 5 minut 12“, ale všechno ok. Po operaci jsem měla kolem jizev modřiny, drén bolí, ale nic co by se nedalo vydržet (mnohem víc bolí když ho vytahují :nevim: ale nechci tě strašit :hug: ), do druhého dne mi ho dávali pryč. Já jsem spíš měla problém při vstávání z postele, bolely mě břišní svaly :D no a když jsem si potřebovala kýchnout, to byl teprve masakr :lol: :lol: Pustili mě domů asi za 3 dny, doma jsem už po týdnu byla v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
9.3.21 12:28

@Agony28 ahoj ničeho se neboj… Dnes jsem přesně týden po laparaskopii + mne vzali jeden pravý vejcovod. Víc teda bolí psychika jak nějaký zákrok 😐 hned na druhý den jsem sla z nemocnice dom… Snažíme se víc jak rok a když se konečně podařilo tak mimodelozne 😐 tak hodně štěstí uvidis že to zvládneš 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
120
9.3.21 12:51

@nikejsn my půl roku ale v letě se stalo to co se stalo takže hned dvě neštěstí za sebou :( a chlap už to nechce zkoušet

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
9.3.21 12:54

@Agony28 tak to mě moc mrzí 😐 určitě povolí, dejte tomu čas 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
120
11.3.21 17:43

Ahoj holky tak to mám za sebou miminko bylo nakonec v levém vejcovodu 🥺 🥺