Opakované potraty

229
27.2.21 10:17

Opakované potraty za sebou

Zdravím všechny.
Témat ohledně potratů mám načtených už spoustu, ale zajímá mě, zda jste některá řešila opakované potraty za sebou, ale stále ve stejném týdnu?

U mě je to tak, že jsem 3× za sebou potratila (duben 2020, červenec 2020 a teď únor 2021) a pokaždé mi to začne 5+3tt. To lehce zašpiním. Týden dobré a pak 6+1tt (plus třeba 2 dny) se to rozjede a už konec. U všech stejně.

Po prvních dvou potratech jsem už byla na vyšetřeních - hormonální profil, hematologie, imunologie, genetika i s manželem. Byla zjištěna jedna trombofilní mutace, kterou neseme oba dva a byl proto nasazen teď ve třetím těhotenství Fraxiparine. Bohužel, ani to nezabralo. Takže problém bude někde jinde.
Jediné, kde jsem ještě nebyla je přímo reprodukční imunologie.

Zajímá mě:

1. Zda se některé z vás spustily potraty ve stejných týdnech (dnech)?
  2. Zda jste přišly na příčinu?

Moc děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
63210
27.2.21 10:33

1l ne
2l ne

Mám za sebou cca 15 sp a 3× zt. Dle všech vyšetření vyloučeno donošeni dítěte.. Mám 3..sice hodně os sebe, ale přirozeně :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
229
27.2.21 10:37

@martina.se Uf, tak to je hodně silný kafe. Silná žena jsi.
Chápu to tedy správně, že potraty ti přišly každý v jinou chvíli?
A z jakých vyšetření přišli na to, že je vyloučeno donosit dítě? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63210
27.2.21 10:45
@10Levandule10 píše:
@martina.se Uf, tak to je hodně silný kafe. Silná žena jsi.
Chápu to tedy správně, že potraty ti přišly každý v jinou chvíli?
A z jakých vyšetření přišli na to, že je vyloučeno donosit dítě? :think:

Jo, Kazdy jinak.. Jinak nwm, přišli mi pred cca 13 Lety na jakési překážky.. Termínus technikus mám kdesi v papírech :mrgreen: od té doby se mi narodily 2 děti, nejmladší má 4 měsíce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
229
27.2.21 10:55

@martina.se Je krásný, že máš, i přes tuhle nelehkou cestu, děti ❤️❤️❤️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2848
27.2.21 10:55

Ja mam za sebou 2× SP v lonskem roce, pokaždé v 8tt, prubeh vzdy totozny, v 6tt na kontrole ukázkové tehotenstvi, v 8tt konec. Dle vsech vysetreni jsme ukazkove zdravy par, pricina nezjistena :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63210
27.2.21 10:57
@10Levandule10 píše:
@martina.se Je krásný, že máš, i přes tuhle nelehkou cestu, děti ❤️❤️❤️

Uvažujeme ještě o jednom, ale až bude mít prcek aspoň rok.. Zase nemůžeme tolik čekat, bude mi 40 :think: :mrgreen: tak se uvidí, jak je příroda mocná :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53185
27.2.21 10:59

Nase znama 3× potratila priblizne stejne tydny. Byla pak na nejakem zakroku v Brne. Neco tam u ni bylo blbe, ze se mrska mala pokazde nedostala k poradnemu uhnizdeni a ona potratila. Takze doslo zakrokem k uvolnili.
A maji 3 deti priroz. po sobe. Jak schodky je taky maji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4830
27.2.21 11:59

@10Levandule10 Doporučila bych navštívit paní doktorku Malickovou. Je to špička mezi repro. imunologi.
Mam kamarádku, která s přehledem otěhotněla, ale kolem 6tt konec. Nasazený kortikoidy a má 2 zdravé děti.
Já sama na reprodukční imunologii chodím. 2 roky výsledky strašný. Velký dávky kortikoidu. Pak z ničeho nic se imunologie srovnala (nedokáži říct čím, jelikož se u mě vůbec nic nezměnilo, stres, jídlo, pohyb atd.) :nevim:
No a preventivně jsem dostala před IVF injekci kortikoidu a po potvrzení těhotenství jsem okamžitě musela na krev. A pak hned po potvrzení srdeční akce. Paní doktorka mi vysvětlovala proč a jak funguje právě imunita takhle v začátcích atd. ale nedokáži ti to vysvětlit. V danou chvíli jsem to pochopila, ale neumím to předat logicky dal. :lol:
Přeji hodně štěstí a aby se přišlo na příčinu a léčbu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.2.21 14:07

Ahoj, taky mám za sebou 3 potraty…první potrat (květen 2017) byl hned na začátku (cca 6. týden), to jsem začala krvácet, šla sem na gyndu, tam doktorka viděla něco v děloze a další týden na kontrole už bylo všechno čistý. Další potrat (leden 2018) to jsem šla na první kontrolu někdy v 8. týdnu, mimčo bylo malý (odpovídalo cca 6+1), nebylo ani srdíčko, doktorka si mě objednala za 2 týdny na kontrolu, ale mezitím sem se rozkrvácela a tím to skončilo. Při třetím těhotenství (březen 2020) jsem šla na gyndu hned, jak jsem to zjistila, doktorka viděla gestační váček nebo jak se tomu říká, na další kontrolu jsemměla jít za dva týdny, ale mezitím sem z ničeho nic měla hrozný bolesti břicha a začala sem krvácet, ale krvácení trvalo jen půl hodinky asi. Další den jsem šla na gyndu a mimčo odpovídalo týdnům i krásně bilo srdíčko, no a za dalších asi 10 dní jsem šla na další kontrolu, kdy už srdíčko nebilo.

Teď jsem po čtvrté těhotná, měla bych být na konci 8. týdne, na první kontrolu jdu až 9.3… tak jsem sama zvědavá, jak to dopadne.

• Citovat
  • Nahlásit
2231
27.2.21 14:18

1. Těhotenství v červnu 2020 5+0 nejdřív špinění a za hodinu krev jak při zabijacce na kontrole pludek byl za týden bylo čisto. 2. Těhotenství srpen 2020 5+0 jsem trochu začala spinit nasadila jsem klidový režim a askorutin druhý den byla plánovaná kontrola tam pludek byl po utz jsem se trochu rozkrvacela večer ustalo 5+5 ráno jsem tacala krvácet jela jsem do nemocnice plod tam byl akce srdce zatím neprojazana ale hodně jsem krvácela tak mě tam nechali za 2 dny tam už nic nebylo jen nějaké sráženiny ale sami neodesli tak za další 2 dny nakonec revize.

Genetika ok, mám jenom leidena na ten jsem od stimulace u obou brala clexan, stejně prd. Imuno taky v pořádku tedka by mě měl čekat další ket.
Držím palce ať ti to vyjde a dopadne to dobre :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
229
27.2.21 18:59
@Kelsey píše:
Nase znama 3× potratila priblizne stejne tydny. Byla pak na nejakem zakroku v Brne. Neco tam u ni bylo blbe, ze se mrska mala pokazde nedostala k poradnemu uhnizdeni a ona potratila. Takze doslo zakrokem k uvolnili.
A maji 3 deti priroz. po sobe. Jak schodky je taky maji.

To je dobré znamení, že “něco” se s tím udělalo a je to ok 👍🏻 👍🏻 👍🏻

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
229
27.2.21 19:05
@Maja25 píše:
@10Levandule10 Doporučila bych navštívit paní doktorku Malickovou. Je to špička mezi repro. imunologi.
Mam kamarádku, která s přehledem otěhotněla, ale kolem 6tt konec. Nasazený kortikoidy a má 2 zdravé děti.
Já sama na reprodukční imunologii chodím. 2 roky výsledky strašný. Velký dávky kortikoidu. Pak z ničeho nic se imunologie srovnala (nedokáži říct čím, jelikož se u mě vůbec nic nezměnilo, stres, jídlo, pohyb atd.) :nevim:
No a preventivně jsem dostala před IVF injekci kortikoidu a po potvrzení těhotenství jsem okamžitě musela na krev. A pak hned po potvrzení srdeční akce. Paní doktorka mi vysvětlovala proč a jak funguje právě imunita takhle v začátcích atd. ale nedokáži ti to vysvětlit. V danou chvíli jsem to pochopila, ale neumím to předat logicky dal. :lol:
Přeji hodně štěstí a aby se přišlo na příčinu a léčbu.

Já právě už kdysi četla o těch kortikoidech, že hodně pomáhají, když je tam zjištěn nějaký problém.
O paní doktorce jsem taky slyšela už dříve, spoustu chvály. Ona je až z Plzně, že? Já jsem kousek od Brna, ale už začínám uvažovat, že si uděláme s manželem výlet, protože v Brně těch reprodukčních imunologií moc není (resp.jsem jich já moc nenašla). Na jedné jsem byla před Vánoci a nakonec nedošlo ani na odběry a já tam dál nešla, protože paní doktorka vypadala opravdu velice namotivovaně v tom mi pomoct 😏 Když na výsledky z imuno, kde bylo: pro podrobnější info se dostavit za ní, mi řekla “A co ode mě teda chcete?” 😂 🤦🏻‍♀️ Ha ha ha.
Moc děkuji za info ❤️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
229
27.2.21 19:07
@Anonymní píše: ......
Teď jsem po čtvrté těhotná, měla bych být na konci 8. týdne, na první kontrolu jdu až 9.3… tak jsem sama zvědavá, jak to dopadne.

A co testy, prokázaly něco nebo vůbec nic?
Moc moc držím palce, aby to tentokrát už dopadlo konečně dobře a bylo vše v pořádku ❤️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
229
27.2.21 19:10
@Zetmi píše:
1. Těhotenství v červnu 2020 5+0 nejdřív špinění a za hodinu krev jak při zabijacce na kontrole pludek byl za týden bylo čisto. 2. Těhotenství srpen 2020 5+0 jsem trochu začala spinit nasadila jsem klidový režim a askorutin druhý den byla plánovaná kontrola tam pludek byl po utz jsem se trochu rozkrvacela večer ustalo 5+5 ráno jsem tacala krvácet jela jsem do nemocnice plod tam byl akce srdce zatím neprojazana ale hodně jsem krvácela tak mě tam nechali za 2 dny tam už nic nebylo jen nějaké sráženiny ale sami neodesli tak za další 2 dny nakonec revize.Genetika ok, mám jenom leidena na ten jsem od stimulace u obou brala clexan, stejně prd. Imuno taky v pořádku tedka by mě měl čekat další ket.
Držím palce ať ti to vyjde a dopadne to dobre :)

Tak to je taky veselý a taky vesměs stejně či hodně podobně to začalo. Je fakt zajímavý, že ty výsledky pak ukazujou, že je vše ok. Já taky, kromě té jedné krevní mutace, mi vždy vše vychází v pohodě. 🤔
Taky držím palce, ať to vyjde konečně ❤️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat