Strach z nástupu do práce.

Anonymní
29.6.20 18:28

Strach z nástupu do práce.

Holky, mám závažné podezření, že se mi přihodí jedná věc, se kterou si nebudu umět poradit.
Zaměstnavatel mě na konci března propustil na dohodu že zaměstnání
Nyní mi přislíbil, že mě koncem příštího měsíce bere zpět. A teď k věci: doporučil nám přihlásit se na ÚP, beru podporu - Ok. Původní smlouva mi zůstala, nicméně jak zabráním tomu, aby to nedopadlo tak, že při slíbenému nástupu >jakoby použijeme

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
29.6.20 18:30

…použijeme smlouvu původní, s tím, že bude TRVAT na tom, že si mám zdravotní i sociální dál nechat platit od ÚP? Právě tohle vidím, jako velké riziko. Znáte někdo z okolí podobné případy?
Budu moc ráda a anonym z pochopitelných důvodů.
Díky holky

• Nahlásit
  • Citovat
709
29.6.20 18:32
@Anonymní píše: …použijeme smlouvu původní, s tím, že bude TRVAT na tom, že si mám zdravotní i sociální dál nechat platit od ÚP? Právě tohle vidím, jako velké riziko. Znáte někdo z okolí podobné případy?
Díky holky
ÚP hradí jen zdravotní.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.6.20 18:36

Znám, zažila jsem něco podobného. Byl z toho mega průšvih, naštěstí u zaměstnavatele. Nepřistupuj na to, jde o podvod.

• Nahlásit
  • Citovat
9264
29.6.20 18:39
@Anonymní píše: …použijeme smlouvu původní, s tím, že bude TRVAT na tom, že si mám zdravotní i sociální dál nechat platit od ÚP? Právě tohle vidím, jako velké riziko. Znáte někdo z okolí podobné případy?
Díky holky

Když jsi na ÚP, tak se ti platí pouze zdravotní a přivydělat si můžeš jen do určité výše. On teda chce, abys zůstala dál v evidenci? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.6.20 18:40
@Anonymní píše:
Znám, zažila jsem něco podobného. Byl z toho mega průšvih, naštěstí u zaměstnavatele. Nepřistupuj na to, jde o podvod.

OK, takže doporučení ověřit si u obou institucí, zda li mě k odvodům přihlásil?

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
29.6.20 18:41
@arinecka píše:
Když jsi na ÚP, tak se ti platí pouze zdravotní a přivydělat si můžeš jen do určité výše. On teda chce, abys zůstala dál v evidenci? :think:

Právě, že zatím ne. Ale bojím se toho, že to tak dopadne. Mám teda rozběhnuté i jiné pohovory.

• Nahlásit
  • Citovat
11072
29.6.20 18:48
@Anonymní píše:
Holky, mám závažné podezření, že se mi přihodí jedná věc, se kterou si nebudu umět poradit.
Zaměstnavatel mě na konci března propustil na dohodu že zaměstnání
Nyní mi přislíbil, že mě koncem příštího měsíce bere zpět. A teď k věci: doporučil nám přihlásit se na ÚP, beru podporu - Ok. Původní smlouva mi zůstala, nicméně jak zabráním tomu, aby to nedopadlo tak, že při slíbenému nástupu >jakoby použijeme

Pokud skoncil PP dohodou, tak puvodni smlouva uz skoncila. Musite podepsat novou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.6.20 18:51
@cecetka píše:
Pokud skoncil PP dohodou, tak puvodni smlouva uz skoncila. Musite podepsat novou.

Taky si myslím, navíc k tomu, dostali jsme všichni potvrzení od zaměstnavatele, že po otevření podniku nám bude umožněn opětovný nástup do zaměstnání, které bylo adresováno na ÚP. Jasně, papír snese všechno, ale i tak je to pro mě větší jistota, než žadná.

• Nahlásit
  • Citovat
14012
29.6.20 18:59
@Anonymní píše:
Taky si myslím, navíc k tomu, dostali jsme všichni potvrzení od zaměstnavatele, že po otevření podniku nám bude umožněn opětovný nástup do zaměstnání, které bylo adresováno na ÚP. Jasně, papír snese všechno, ale i tak je to pro mě větší jistota, než žadná.

Tak se na tom úřadu práce zeptej, ne? Původní smlouva ti nemohla zůstat, pracovní poměr byl ukončený. Pokud máš možnost jít jinam, tak bych šla…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
72323
29.6.20 19:56

Uprimne nejak nechapu, kde je problem, smlouva byla ukončena, jsi na UP a pokud podepisete novou, tak se z UP odhlásís.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.6.20 22:13
@j.a.n.i1 píše:
Uprimne nejak nechapu, kde je problem, smlouva byla ukončena, jsi na UP a pokud podepisete novou, tak se z UP odhlásís.

Upřímně si dovedu představit, že na mě tato klička použita bude. Pracuji v turistickém odvětví, navíc v Praze 8o, to vám asi stačí, ne

• Nahlásit
  • Citovat
72323
29.6.20 22:27

A jaka klicka, on zadnou pouzit nemuze, z UP se odhlasujes ty a smlouvu podepisujes taky ty. Firt nechapu jakou klicku tam vidíš :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.6.20 23:14
@j.a.n.i1 píše:
A jaka klicka, on zadnou pouzit nemuze, z UP se odhlasujes ty a smlouvu podepisujes taky ty. Firt nechapu jakou klicku tam vidíš :think:

Ok, tak to zkusím podrobněji: Majitel s námi rozvázal poměr dohodou a při tom administrativně vypomohl s registrací na ÚP, celé to nazval fiktivním. Jelikož nemusím vysvětlovat, jak to teď v mém oboru vypadá, tak mu nic nebrání v tom, mě „opět začít“ zaměstnávat na již dávno podepsanou smlouvu, zároveň ale trvat na tom, aby tu skutečnost nehlásila na ÚP, zkrátka aby se vyhnul placení pojistného. Dává to smysl? Jestli ne, tak jsou to jen paranoidní fantazie v mé hlavě. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
11072
30.6.20 05:12

Ne, nedava to smysl. Stara smlouva skoncila. Pokud nepodepises novou, budes zamestnana nelegalne bez smlouvy. Mzdu dostanes na ruku, odvody za tebe nikdo platit nebude. Jak ti skonci podpora z pracaku (6 mesicu), tak se ti tato doba uz nebude pocitat ani jako nahradni doba pojisteni pro duchod. Kdyz onemocnis, budes doma zadarmo. Pokud se na to prijde, budes sankce vyrazena z evidence UP. Pak uz si budes muset zdravotni platit sama.

Je jen na tobe, zda na to pristoupis nebo si najdes jineho solidniho zamestnavatele. Volila bych variantu 2 :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama