Strach z Panorama testu

Anonymní
21.9.20 12:10

Strach z Panorama testu

Jak dlouho trvalo, než vám přišly výsledky toho Panorama testu? Byla jsem tam ve středu teď 16.9. To čekání je hrozné, ale kéž bych to věděla aspoň tento týden :? Šla jsem na to proto, že mi vyšlo z krve při prvním screeningu riziko DS 1:80. :? Takže o důvod více se bát. Sice ultrazvuk byl prý v pořádku. Ale že to nemusí nic znamenat. Plodovku jsem ale taky nechtěla, dĕsí mĕ i tady ten test. Jestli je tak super jak všude píšou, a vyjde blbĕ, tak budu muset na potrat :,( A je mi 37 a jsem bezdětná.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12683
21.9.20 12:25

Myslim ze cca tyden. Mela jsem riziko 1:240, takze trosku nizsi, ale taky mi bylo o 2 roky mene, coz pri tom klasickem klidne muze ten rozdil udelat. Mam zdrave dite. Drzim palce.
(Jinak, taky je to jen screening, I kdyz hodne presny, ja byla odhodlana v pripade pozitivity jit na plodovku, ta je na 100%).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.9.20 12:34
@beruska9 píše:
Myslim ze cca tyden. Mela jsem riziko 1:240, takze trosku nizsi, ale taky mi bylo o 2 roky mene, coz pri tom klasickem klidne muze ten rozdil udelat. Mam zdrave dite. Drzim palce.
(Jinak, taky je to jen screening, I kdyz hodne presny, ja byla odhodlana v pripade pozitivity jit na plodovku, ta je na 100%).

Mnĕ je právě 37, to možná taky udělá svoje. Sice jsem přečetla všechno možné a vím, že i mladším vyšly horší výsledky, a dĕti byly zdravé, ale i tak se bojím. :? Pokud by to vyšlo nedej bože nějak zle, tak na plodovku nejspíš taky půjdu, ale prvoplánovĕ jsem ji nechtěla.
Díky… Budu věřit :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
12683
21.9.20 12:41

Drzim palce, to byl to dost blby tyden, ja mela stesti. Ale co jsem tak pozorovala kolem a nacetla, ty klasicke screeningy vychazeji po 35 hodne casto blbe, ten vek tam je nejak zohlednen v tom vypoctu. Pak jsem vsem znamym rikala, ze pokud jim je 35+ a muzou si to dovolit, at jdou rovnou na nektery z tech NIPT, ze to za ten stres nestoji. Ja na plodovku taky nechtela, kdyz tam byla neinvazivni moznost, ale kdybych se mela rozhodnout o potratu (nejspis bych do nej taky byla sla), tak bych to chtela mit na 100%. Fakt drzim palce! A at to vis co nejrychleji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.9.20 13:01

Já jsem se včera vrátila z nemocnice. Do pondělí nám vycházelo vše příkladně, jen vyšší hcg při prvním screeningu. Pak důkladný ultrazvuk u me doktorky, trojitý test v prenatalu a vše ok. V pondělí jsme šli na 2.screening a tam vývojová vada srdce. Šli jsme na 13:40 a odcházeli v 18. Já po odběru plodovky a oboum nám vzali krev. Potvrdil se navíc i Downův syndrom a došlo na rozhodnutí… v pátek jsem porodila-potratila v 22tt. Vyvolavali mi porod dva dny, ztratila jsem spoustu krve… Nikomu nepreji to zažít a teď už vím, ze příště si nechám udělat klidně i placeny test na vše možne, protože tohle už nikdy nechci zažít. Takže za mě klidně i ta plodovka, pokud člověk nechce platit třeba 12.000. Je to nepříjemné, ale dá se to přežít. A myslím, ze kdybych o miminko přišla v 12tt je trochu rozdíl než teď. Jinak je mi 35 a 1.screening vyšel 1:9000 a dle veku 1:2800. Takže žádné špatně číslo… držím ti palce, ať je u vás vše v pořádku…

• Citovat
  • Nahlásit
5894
21.9.20 13:09

Byla jsem na tom dvakrát, rok 2017, výsledky cca za 10 - 12 dní (byl to tedy obdobný cell free DNA test, který vyhodnocuje přímo Gennet, nikam do zahraničí se to neposílalo). Jen na základě pozitivního DNA testu z krve ti potrat indikovat nebudou, musela bys ještě pro stoprocentní potvrzení na plodovku. Držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.9.20 13:35

Ten stres ti vůbec nepomůže. Neuděláš s tím vůbec nic. Ale chápu tě. Ja mám za sebou 4 potraty a je to psychicky náročný. Klepu se pred kazdou kontrolou, ale nejak jsem uz víc odevzdanější, kdyz uz to tolikrát nevyšlo. Ted jsem zase tehotná a kdyz to nevyjde, uz končim. Uz jsem na pokraji svych moznosti jak psychicky, tak fyzicky.

• Citovat
  • Nahlásit
124
21.9.20 13:49
@Anonymní píše:
Jak dlouho trvalo, než vám přišly výsledky toho Panorama testu? Byla jsem tam ve středu teď 16.9. To čekání je hrozné, ale kéž bych to věděla aspoň tento týden :? Šla jsem na to proto, že mi vyšlo z krve při prvním screeningu riziko DS 1:80. :? Takže o důvod více se bát. Sice ultrazvuk byl prý v pořádku. Ale že to nemusí nic znamenat. Plodovku jsem ale taky nechtěla, dĕsí mĕ i tady ten test. Jestli je tak super jak všude píšou, a vyjde blbĕ, tak budu muset na potrat :,( A je mi 37 a jsem bezdětná.

Ahoj, já mám ted čerstvou zkušenost, je mi 34 a rizikona screeningu mě vyšlo 1:70, ultrazvuk v pořádku takže stejně jako tobě, byla jsem na panorama testu hned ten den, nechtěla jsem čekat ani o den víc, nervy to byly hrozné a výsledky byli za 9dní, doktor mě volal ještě večer a spadl mi obrovský kámen ze srdce, všechno je v pořádku. Doufám že už to máme za sebou a budeme už se jenom těšit. Určitě vám to taky dobře dopadne, důležitý je ultrazvuk, ale naprosto chápu ty obavy to nejde ovlivnit, tak se držte :hug: PS: ale pokud by to přeci jen vyšlo špatně, musela byste stejně ještě na odběr plodové vody, tohle je sice hodně přesné, ale přeci jen je to pořád jen screening a může se stát falešně pozitivní. Že by byl falešně negativní jsem nikde nenašla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.10.20 18:48
@Pajulka2 píše:
Ahoj, já mám ted čerstvou zkušenost, je mi 34 a rizikona screeningu mě vyšlo 1:70, ultrazvuk v pořádku takže stejně jako tobě, byla jsem na panorama testu hned ten den, nechtěla jsem čekat ani o den víc, nervy to byly hrozné a výsledky byli za 9dní, doktor mě volal ještě večer a spadl mi obrovský kámen ze srdce, všechno je v pořádku. Doufám že už to máme za sebou a budeme už se jenom těšit. Určitě vám to taky dobře dopadne, důležitý je ultrazvuk, ale naprosto chápu ty obavy to nejde ovlivnit, tak se držte :hug: PS: ale pokud by to přeci jen vyšlo špatně, musela byste stejně ještě na odběr plodové vody, tohle je sice hodně přesné, ale přeci jen je to pořád jen screening a může se stát falešně pozitivní. Že by byl falešně negativní jsem nikde nenašla.

@Pajulka2 tak už také vím konečnĕ výsledek, všechno negativní :D A čekáme holčičku, to mĕ sice trochu překvapilo, pořád jsem si přála kluka, ale vždyť je to jedno, hlavně že je zdravé :kytka:
Děkuji za příběh a za povzbuzení, kéž by nás šťastných bylo co nejvíce :)

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama