Strach ze samoty? Proč?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Pipilota Citrónie
Ukecaná baba ;) 1111 příspěvků 19.12.16 10:01
strach ze samoty? proč?

Často tu čtu v reakcích: aby přítel nebyl bývalý, začni se sebou něco dělat jinak tě opustí… proto tu děvčata přece píší, aby se poradily, co se sebou, proč je pod tím taková hrozba? Proč je tu všudy přítomný strach? Snad v dobrém i ve zlém ne? Snad každé trápení se dá vyřešit, tak proč by sakra měl manžel ženu odpouštět? Taky opustíte muže když není pořád dobře nalazen, žárlí, nemá navařeno, naklizeno, má fobii z pavouků a chová se nevraživě k tchyni? Nešílí z vašich kamarádek? Nebo z nich naopak šílí?
Zbavme se strachu z toho, že nás chlap opustí, abychom měly energii na řešení problémů. A věřme těm našim polovičkám, že něco ustojí :mrgreen:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Pipilota Citrónie
Ukecaná baba ;) 1111 příspěvků 19.12.16 10:02

Jo a ještě: hlavně nedělej scény, ať ho neodeženeš k milence :lol: hlavně se usmivej a buď milá :zed:

Honza 12
Generální žvanilka 22176 příspěvků 19.12.16 10:12
@Pipilota Citrónie píše: Často tu čtu v reakcích: aby přítel nebyl bývalý, začni se sebou něco dělat jinak tě opustí… proto tu děvčata přece píší, aby se poradily, co se sebou, proč je pod tím taková hrozba? Proč je tu všudy přítomný strach? Snad v dobrém i ve zlém ne? Snad každé trápení se dá vyřešit, tak proč by sakra měl manžel ženu odpouštět? Taky opustíte muže když není pořád dobře nalazen, žárlí, nemá navařeno, naklizeno, má fobii z pavouků a chová se nevraživě k tchyni? Nešílí z vašich kamarádek? Nebo z nich naopak šílí?Zbavme se strachu z toho, že nás chlap opustí, abychom měly energii na řešení problémů. A věřme těm našim polovičkám, že něco ustojí :mrgreen:

Když by jste neřešili tolik pípovin, tak je hned veseleji.

juliettee
Ukecaná baba ;) 1907 příspěvků 19.12.16 10:13

Přesně tak, úplně s tebou souhlasím! :palec: Nemám co dodat a čekám na další příspěvky :mrgreen:

Pipilota Citrónie
Ukecaná baba ;) 1111 příspěvků 19.12.16 10:15

@Honza 12 ano ano, řešení pí. ek je doména určená jen pro muže :mrgreen:

Premek_Orac
Závislačka 4392 příspěvků 19.12.16 10:16

@Pipilota Citrónie Zajímavé téma. Podle mého je to hodně o tom, co si vlastně představíme pod pojmem milovat, láska, partnerství.
Bohužel, nevím proč, ale hodně lidí si pod tím představuje, že tím získávají nějaké nevolnické právo nad tím druhým, že nad ním získávají kontrolu, nároky a že tomu ruhému vznikají nějaké povinnosti. A pak díky tomu mají pocit a divoké představy, že něco z toho mohou ztratit. A já si vždy říkám, proč k lásce přistupují takhle?
Já opravdu i po letech miluji moji partnerku, ale nikdy bych si nedovolil ji,,vlastnit." Já ji miluji proto, že je to nádherný člověk. Ikdyby mě někdy opustila, nemohu o ní, jako o člověku říct nic špatného. Je skvělá. A ta moje láska, to můj cit k ní, můj obdiv k její nádheře, moje zbožňování jejího těla i duše. A o to mě přeci nemůže nikdo přiravit, jen já sám. Třeba právě tím, že začnu pochybovat, nárokovat si, hlídat… a tím náš vztah zkazím.
PS: Spousty těch,,partnerských obav" pramení z nedůvěry v sebe sama nebo z nedůvěry v partnera (resp. strachu z toho, že něco udělá). A to spoustu hezkých vztahů postupně zabíjí. Představy, že byse něco mohlo stát a proto je tomu třeba předcházet…

Jana525
Závislačka 4880 příspěvků 19.12.16 10:22
@Pipilota Citrónie píše: Často tu čtu v reakcích: aby přítel nebyl bývalý, začni se sebou něco dělat jinak tě opustí… proto tu děvčata přece píší, aby se poradily, co se sebou, proč je pod tím taková hrozba? Proč je tu všudy přítomný strach? Snad v dobrém i ve zlém ne? Snad každé trápení se dá vyřešit, tak proč by sakra měl manžel ženu odpouštět? Taky opustíte muže když není pořád dobře nalazen, žárlí, nemá navařeno, naklizeno, má fobii z pavouků a chová se nevraživě k tchyni? Nešílí z vašich kamarádek? Nebo z nich naopak šílí?
Zbavme se strachu z toho, že nás chlap opustí, abychom měly energii na řešení problémů. A věřme těm našim polovičkám, že něco ustojí :mrgreen:
:palec:

Pipilota Citrónie
Ukecaná baba ;) 1111 příspěvků 19.12.16 10:22

@Premek_Orac děkuji za krásný příspěvek :hug: ještě bys tu mohl ženám napsat, jak pristupuješ k těm vlastnostem ženy, které ti nejsou po chuti a k jejím slabostem.

Jana525
Závislačka 4880 příspěvků 19.12.16 10:25
@Premek_Orac píše:
@Pipilota Citrónie Zajímavé téma. Podle mého je to hodně o tom, co si vlastně představíme pod pojmem milovat, láska, partnerství.
Bohužel, nevím proč, ale hodně lidí si pod tím představuje, že tím získávají nějaké nevolnické právo nad tím druhým, že nad ním získávají kontrolu, nároky a že tomu ruhému vznikají nějaké povinnosti. A pak díky tomu mají pocit a divoké představy, že něco z toho mohou ztratit. A já si vždy říkám, proč k lásce přistupují takhle?
Já opravdu i po letech miluji moji partnerku, ale nikdy bych si nedovolil ji,,vlastnit." Já ji miluji proto, že je to nádherný člověk. Ikdyby mě někdy opustila, nemohu o ní, jako o člověku říct nic špatného. Je skvělá. A ta moje láska, to můj cit k ní, můj obdiv k její nádheře, moje zbožňování jejího těla i duše. A o to mě přeci nemůže nikdo přiravit, jen já sám. Třeba právě tím, že začnu pochybovat, nárokovat si, hlídat… a tím náš vztah zkazím.
PS: Spousty těch,,partnerských obav" pramení z nedůvěry v sebe sama nebo z nedůvěry v partnera (resp. strachu z toho, že něco udělá). A to spoustu hezkých vztahů postupně zabíjí. Představy, že byse něco mohlo stát a proto je tomu třeba předcházet…

kraSNE NAOSANO

Premek_Orac
Závislačka 4392 příspěvků 19.12.16 10:38

@Pipilota Citrónie Jak pistupuju k nedokonalostem, chybám nebo slabostem partnerky?

Nijak složitě. Beru to tak, že cokoliv by na ní (zejména duševně, chováním neb zvyky, fyzicky je to opravdu krásná žena) bylo jiného, byla by jiná celá. Takže miluju i její, říkám tomu, odlišnosti. Protože tvrdit, že když je něco zvyklá jinak, nebo má jinou ředstavu, že je to nějaká chyba, není správné. Je v tom prostě odlišná ode mne.

Ona mi to ale usnadňuje, celý tento můj přístup. Ikdyž se na ní třeba vyjímečně naštvu, nebo nazlobím, tak prostě někde hluboku uvnitř vím, že úmyslně by mi nic zlého neudělala, schválnost nebo prostě cokoliv c by mě nazlobilo, takže to se pak lehce přechází. Navíc má krásný dar, že si umí normálně promluvit, když jeden nebo druhý vnímáme, že něco necítíme stejně nebo máme jinou představu…

Dřív jsem takhle přistupovt ke vztahu také neuměl, dělal jsem řadu chyb, které teď vidím u jiných (a naprosto si netroufám říct, co je dobře a co špatně, protože nejdůležitější je, když ve vztahu jsou pravidla taková, že vyhovují oběma stranám a žádná se necítí špatně). Jenže to bylo dáno i tím, že předchozí nejdelší vztah byl s paní, o které mohu zodpovědně prohlásit, že když jedla kuře nebo slepičí polévku, byl to jistý druh kanibalismu…

Pro info - současný vztah 8 let, ten špatný zmíněný 5 nebo 6 let.

Pipilota Citrónie
Ukecaná baba ;) 1111 příspěvků 19.12.16 10:48

@Premek_Orac děkuji, tak ať vedle sebe navzájem rostete a máte se krásně.

U nás mi chlap vždycky říkal, cokoliv dělám, tak to není se záměrem ti ublížit, i když to tak vypadá. No a když jsme rozpitvali jakoukoliv situaci, vždy se ukázalo, že je to nedorozumění nebo jen jiný pohled na věc. A taky mi pomáhá, že si můžeme o všem promluvit. O všem, bez výčitek, zesměšňovaní a pod.

rvhp
Kecalka 169 příspěvků 19.12.16 10:50

@Premek_Orac hezky jsi to napsal. Moc hezky. Teď by mě jen zajímalo, jestli ji to také říkáš.

Premek_Orac
Závislačka 4392 příspěvků 19.12.16 11:20

@Pipilota Citrónie Přesně tak to máme. Když se stane něco, že máme potřebu si něco o fungvání vztahu říct, vyjde z toho v 90% nedorozumění…

@rvhp Moc ne. Víš jak zpvá Koller - ona ví…

Venetia
Hvězda diskuse 36775 příspěvků 19.12.16 11:45
@Pipilota Citrónie píše: Často tu čtu v reakcích: aby přítel nebyl bývalý, začni se sebou něco dělat jinak tě opustí… proto tu děvčata přece píší, aby se poradily, co se sebou, proč je pod tím taková hrozba? Proč je tu všudy přítomný strach? Snad v dobrém i ve zlém ne? Snad každé trápení se dá vyřešit, tak proč by sakra měl manžel ženu odpouštět? Taky opustíte muže když není pořád dobře nalazen, žárlí, nemá navařeno, naklizeno, má fobii z pavouků a chová se nevraživě k tchyni? Nešílí z vašich kamarádek? Nebo z nich naopak šílí?
Zbavme se strachu z toho, že nás chlap opustí, abychom měly energii na řešení problémů. A věřme těm našim polovičkám, že něco ustojí :mrgreen:

taky to nechápu, hlavně ten strach, když nebude mit dostatek kvalitního sexu, tak si hned někoho najde.

Pipilota Citrónie
Ukecaná baba ;) 1111 příspěvků 19.12.16 11:49

@Venetia jej ten sex jsem ani nezminila, je mi smutno z toho, raději mu dám, co kdyby měl málo a hledal jinde :,( nebo budu dělat i věci, co se mi příčí, protože by to mohl dělat s někým jiným :(

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Jak se Monika Babišová dostala mezi pět nejlépe oblečených manželek státníků

Monika Babišová (44) po návštěvě Paříže, kde si desítky hlav států i vlád... číst dále >

Babiš ml. a jeho schizofrenie: 6 lidí, kterým tato porucha ničí nebo ničila život

Zjistěte si, co je to schizofrenie, kterou má můj syn, řekl ve středu před... číst dále >

Články z Ona Dnes

Latexová svoboda nahých mužů. Na neobvyklé výstavě je orgasmus povolen

Po nahých ženách nabídli organizátoři výstavy Voayer skutečně nahé muže. V... číst dále >

Dcera má Patauův syndrom. I když měla zemřít brzy po porodu, je tu s námi

Když jsem počtvrté otěhotněla, bylo mi 39 let. Dítě už jsme neplánovali.... číst dále >