Strava po 6. měsíci

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Bonitta1
Povídálka 32 příspěvků 1 inzerát 28.10.18 10:08
Strava po 6.mesici

Ahoj, neco jsem se tady uz docetla, ale.. Chtela bych se zeptat, jak vypada stravovaci rezim ditete v sedmem mesici. Podle doktorky by mel mit na obed maso-brambory-zelenina a odpoledne a vecer kasi. Ale cetla jsem, ze je lepsi vecer davat polivku. Jakou polivku? Rozmixovana nebo uz muze male kousky? Maly je zatim bezzuby :) Taky jsem cetla, ze dopoledne davate ovocne presnidavky (takze rozmixovane ovoce nebo i prevarene?). Muze uz rohlik, krupky? Jsem prvorodicka, takze se omlouvam za mozna hloupe dotazy.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Kriss Tina
Kelišová 5398 příspěvků 28.10.18 10:12

@Bonitta1 záleží kdy jste zacli s příkrmama, jestli ve 4 měsíci tak už může pestřejší stravu, klidně nějaké ty maso zeleninové (polévky jsem dávala až tak od 10 m) pokud s příkrmama teprv začínáte tak ty jednoslozkove. Já začínala ve 4 měsících s prikrmem, většinou jedl ty skleničkové takže tam je psaný od kdy co může, večer měl kaši, na svačinu presnidavky, mezitím když sem chtěla třeba zabavit v kočárku tak zmoulal kus rohlíku nebo dětské krupky, ale to bych mezi jídlo moc nepočítala většinou to jenom oslintal :D

Aduš8
Ukecaná baba ;) 1972 příspěvků 28.10.18 10:15

@Bonitta1 ja dávala k snídani kaši, oběd masozeleninový příkrm, svačinu ovoce, přesnídávku jsem používala spíš na dochucení kaše. K večeři jsem dávala kaši od 8.měsíce a problémy malý neměl. Občas mezitím bílý jogurt. Rohlík bych nedoporučovala, dokud nebude umět jídlo ukousnout, protože se jim nalepí ja patro. Ale chlebovou kůrku(ne čerstvý) už dávat žužlat můžeš, jen být pořád nablízku. A křupky také. Ale našemu prckovi moc nejely. Pokud je zvyklý na kašovitou stravu, můžeš pomalu začínat s hrubějším. Není to potřeba ještě kousat, ale musí se naučit to v puse zpracovat.

eM91
Povídálka 21 příspěvků 28.10.18 10:17

Ahoj, děti od půl roku můžou už skoro všechno.. rohlik jo když na něj vidíš (lepí se jim to na patro). K snídani Sunar nebo kakao ze sunaru a k tomu kousek namazaného chleba, svačinou ovocnou přesnídávku, k obědu klidně guláš s knedlíkem, těstovinami…, ke svačině přesnídávka nebo Bobík a k večeři mléčnou kaši, nebo můžeš udělat krupicovou kaši že sunaru. :D

Kriss Tina
Kelišová 5398 příspěvků 28.10.18 10:26

@eM91 v půl roce guláš s knedlíkem a Bobíka jo? 8o No to Teda potěš koště, ještě že ty děti přežijou všechny tyhle pokusy :zed:

ovetru
Nováček 3 příspěvky 28.10.18 10:28

Nase sedmimesicni ma masozeleninovy obed, na svacinu ovocnou presnidavku (davam jednu drcenou piskotu kvuli navyku na lepek), k veceri kasi. Zacinala jsem v 5 mesicich. Konzistenci bych volila podle toho, co je mimco schopne pozrit :) chleba jsem u starsiho dala az v dobe, kdyz umel sedet, rohlik jeste pozdeji. Pekne popsany postup zavadeni prikrmu je na www.kojeni.net.

Aduš8
Ukecaná baba ;) 1972 příspěvků 28.10.18 10:32

@eM91 já jsem, co se jídla týká docela volná a řídím se spíš pocitem, než předpisy, ale cpát půlroční dítě kakaem, Bobíkem a knedlíkem… Takový střelec fakt nejsem. Guláš klidně, ale přizpůsobený a třeba s kuskusem nebo těstovinami.

eM91
Povídálka 21 příspěvků 28.10.18 10:34
@Kriss Tina píše:
@eM91 v půl roce guláš s knedlíkem a Bobíka jo? 8o No to Teda potěš koště, ještě že ty děti přežijou všechny tyhle pokusy :zed:

Jaký pokusy? Nás krmily úplně stejně a je nám něco? Není. Ano gulas s knedlíkem, omáčky, to vše je pro děti od půl roku úplně normální. :think: já zase nechápu že se všichni tak divíte něčemu, co braly naše babičky jako samozřejmost :nevim:

pikola
Neúnavná pisatelka 19262 příspěvků 28.10.18 10:37
@eM91 píše:
Ahoj, děti od půl roku můžou už skoro všechno.. rohlik jo když na něj vidíš (lepí se jim to na patro). K snídani Sunar nebo kakao ze sunaru a k tomu kousek namazaného chleba, svačinou ovocnou přesnídávku, k obědu klidně guláš s knedlíkem, těstovinami…, ke svačině přesnídávka nebo Bobík a k večeři mléčnou kaši, nebo můžeš udělat krupicovou kaši že sunaru. :D

Tohle je spíš jak ne.. Navíc, na co dávat sunar, když už dáváš knedlíky a bobíka? Stačí mlíko :jazyk:

Aduš8
Ukecaná baba ;) 1972 příspěvků 28.10.18 10:38

@eM91 no, nás tedy naše máma takhle nekrmila a to můžu s jistotou říct, že moje nejstarší sestra by mohla být tvou mámou.

eM91
Povídálka 21 příspěvků 28.10.18 10:38
@Aduš8 píše:
@eM91 já jsem, co se jídla týká docela volná a řídím se spíš pocitem, než předpisy, ale cpát půlroční dítě kakaem, Bobíkem a knedlíkem… Takový střelec fakt nejsem. Guláš klidně, ale přizpůsobený a třeba s kuskusem nebo těstovinami.

Kakao ze sunaru.. nevím co máte za pediatra, ale ten nas, to sám doporučil.

eM91
Povídálka 21 příspěvků 28.10.18 10:39
@pikola píše:
Tohle je spíš jak ne.. Navíc, na co dávat sunar, když už dáváš knedlíky a bobíka? Stačí mlíko :jazyk: [/citace
:zed:

pikola
Neúnavná pisatelka 19262 příspěvků 28.10.18 10:40
@eM91 píše:
Kakao ze sunaru.. nevím co máte za pediatra, ale ten nas, to sám doporučil.

Většina matek v tomhle věku teprve zavádí příkrmy a nebo kojí, kakao s cukrem dítěti určitě nee.

Aduš8
Ukecaná baba ;) 1972 příspěvků 28.10.18 10:41

@eM91 je úplně jedno, z čeho to kakao uděláš, není špatné to mléko, ale to kakao. Pochybuju, že ho děláš hořké a z kvalitního kakaa. Já třeba na doporučení doktorky dávala mléčnou kaši od 8.měsíce z normálního mléka.

eM91
Povídálka 21 příspěvků 28.10.18 10:41
@pikola píše:
Většina matek v tomhle věku teprve zavádí příkrmy a nebo kojí, kakao s cukrem dítěti určitě nee.

Neříkám že je s cukrem. Sunar je sladký sám o sobě dost.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže

Doba, kdy v žádné domácí lékárničce nechyběl klasický rtuťový teploměr, už je... číst dále >

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Články z Expres.cz

15 let života v pěti taškách. Hokejista Tomáš Plekanec je zpátky doma!

Tomáš Plekanec splnil svůj slib a vrátil se do Česka. V úterý krátce po... číst dále >

Bučková brání Vágnera a vzkazuje Langmannové: Sáhni si do svědomí!

Schyluje se k válce modelek? Zeptali jsme se Elišky Bučkové, co si myslí o... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: když se manželství unaví, je třeba radikální změna

Manželé Dana a Vladimír vychovávají kromě svých vlastních dětí i vnuka Míšu,... číst dále >

Deset let jsem tajila lupénku, protože jsem se styděla, říká moderátorka

Britská moderátorka a fashion blogerka Louise Roe (36) veřejně přiznala, že... číst dále >