Strava pro 9měsíčního prcka

43
15.8.05 10:04

Strava pro 9. měsíčního prcka

Ahoj holky,
potřebovala bych poradit se stavou pro 9. měsíční mimčo. Mám pocit, že mu dávám málo jídla a že je jeho strava jednotvárná. Popíšu jeho jídelníček. Napište mi vaše názory a rady. Díky

Snídaně: kojení
Svačina v 9 hod: čerstvé ovoce
Oběd ve 12,30 hod: zeleninová polévka (300-400 ml)
Svačina v 16 hod: jogurt (200 ml)
Večeře v 19 hod: kaše s ovocem (200-300 ml)

po každém jídle ještě kojím, protože se synáček nechce naučit přijímat jiné tekutiny.

Klarisa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
15.8.05 10:54

Ahoj, ja se jen zeptam, kolik syn vazi??? Moje dcera ma 8m a 14 dnu.
Papa pry docela normalne. Nas jidelnicek:

Rano : mleko cca 200-250ml
Dopoledne svacinka : mixovane ovoce s jogurtem 100-150ml +cca 30mlvody
Poledne: Polevka nebo masicko s bramborem ci ryzi. Nekdy sni jen par lzicek a jindy celych 200ml + 30ml vody
Odpoledne: Jogurt nebo mleko cca 150 ml (mleko dostane, kdyz dela pri jidle sceny)
Vecer: Kase 150ml +30ml vody

Kdyz moc nechce jist (coz vam asi nehrozi) davam ji do ruky susenky od Nestle, protoze na ty ma chut vzdycky. Daji se i vmichat do kase nebo mlika.
I kdyz je na UM, tak pit se naucila az pred tremi tydny, jak byly ty vedra. Pokud kojis, tak bych to neresila. Ohledne nechuti pit u kojenych deti tady uz probehla spousta diskuzi.

Terik a Charlie

• Nahlásit
  • Citovat
43
15.8.05 11:46

Samuel váží asi 8,5 kg a měří asi 75 cm (už dlouho jsem nebyla u doktora). Skoro po každém jídle ještě dlouho kouká na prázdný talíř nebo misku a kdybych mu toho dala ještě víc, tak by toho asi ještě víc snědl. Tak nevím jestli jen ta zeleninová polévka je dostačující, jestli by neměl už dostávat i druhé jídlo. Pořád mu vařím to stejné, chtěla bych mu obměnit jídelníček novými recepty, ale nevím kde je vzít. Dětské kuchařky, které mám doma jsou nepoužitelné.

K.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10410
15.8.05 12:47

Klariso,
myslím, že jídelníček Tvého syna je dostačující, jen bych možná zkusila místo polévky dělat hustší pyré, určitě víc zasytí. Brambory můžeš zaměnit za rýži, střídat maso apod. Můžeš zkusit i bezlepkové těstoviny, pokud teda již nemáte lepek odzkoušený. Malé chutnaly i kukuřičné křupky (bezlepkové) ze zdravé výživy. Do jogurtu taky můžeš zamíchat ovoce. A zkus klidně malému nabídnout i větší množství, když bude ještě chtít, vezme si sám :)
Silvie

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
377
15.8.05 13:00

Ahoj ,

my měli jídelníček okolo 9m hodně podobný.Jen nastal problém,kdy NIki začala odmítat zeleninu.Díky emimi,zas baštíme.Dělala jsem hodně pyré nastavené UM a to jí lépe klouzalo do krčku.Jogurty nám taky moc chutnají i teď/za 10dnů rok/.Sušenky a podob.jsme zkusili až kolem 10m a je pravda,že pokud nejí,nemá chuť,když jí dám do ručičky sůšu,většinou jí spapá.Dáváme obyč.BEBE nebo piškoty i rohlík.
Teď se zas nemůžem naučit na kousky,takže zas vymýšlím další fígle a podob.
Myslím,že jídelníček Tvého kulíška je v pořádku :D :lol: :P
Ahoj Naďa a NIKi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
43
15.8.05 13:20

Díky za tipy. Určitě zkusím kukuřičné lupínky do jogurtu (že mě to nenapadlo??!!). Těstoviny jsem už taky chtěla zkusit, ale bezlepkové jsem nenašla. Vyrábějí se vůbec takové? Našla jsem špaldové, ale ty jsou z pšenice, tak nevím jestli je mám už zkusit.

Díky
K.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
483
15.8.05 14:03

Ahoj Klariso,
ja myslim, ze lepek uz mimi v 9 mesicich muze,ale vim, ze na to jsou ruzne nazory, nekdo rika od roka.
Muj syn, kteremu ted bude 9m a vazi 8,780 a meri 75 cm papa asi takto:

brzy rano - kojeni
kolem 9 h - zase kojeni (pred spanim)
12 h - zeleninove pyre (brambory, mrkev, brokolice, masicko ci zloutek, kousicek porku apod - asi tak 170 ml)
13 h - kojeni (pred spanim)
15-16 h - jogurt (ovoce nas mrnous nepapa)
18 h - kase (asi tak 180 ml)

V noci jeste tak 1-2× kojim.
Taky si rikam, co bych dala noveho, ale u nas jeste prcek nepapa kousky, takze lupinky by mu nejely, nechce ani piskoty apod.

Myslim, ze jste v pohode :wink:
Eva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10410
15.8.05 16:31

Klariso, já měla na mysli klasické kukuřičné křupky, ne cornflakes :! Ale snad by ani s nimi neměl být problém, radši koukni na složení. Křupky jsou jen z vody a mouky. Bezlepkové těstoviny jsem taky koupila ve zdravé výživě, ale pozor bývají solené. My jsme s lepkem začaly po ukončeném 10. měsíci - pro jistotu, v 6. měsících, jak se někde píše, mi to připadá zbytečně brzo.
Silvie

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
354
30.3.12 15:12

:mavam: ahoj poradíte mi nějaké nové recepty pro 9 měsíčního prcka?zdá se mi že dávám pořád to samé do kola :think: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6955
30.3.12 15:27

Jedna maminka tady dala krasny webik s recepty, je jich tam strasne moc, musis si tam ale polistovat a pohledat:)

http://www.jendulka2.estranky.cz/…o-roka-veku/

Me se to moc libi:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
354
30.3.12 15:40

děkujeme :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Run
20713
30.3.12 18:47
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15
19.6.13 07:39

Chci se zeptat je normální aby doktorka doporučila 6 měs dítěti že může jíst normální stravu co vaří? No nevím my máme 8 měs kluka a zatím má jen příkrmy polévky atd no nedovedu si představit že dostane kus řízku s kaší kamaradky mě tedy napadaj že jsem divná že v roce nebude chtít nic víc než příkrmy ve skle :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama