Strava půlročního dítěte

38
28.5.20 10:14

Strava půlročního dítěte

DObrý den, dneska byl malý na půlroční kontrole a bavila jsem se s doktorkou ohledně jídla. Malý se narodil s vysokou p. váhou a doktorce se celou dobu nelíbí, kolik mléka vypije. Dávám mu 230 ml a má 9 kilo. Ale doktorka chce, at dávám jen 180 ml, že v jeho měsících by tolik pít neměl. Ale přijde mi to hkoupost srovnávat s dítětem, které má například o 2 kila méně (tudiž vypije méně).
Tak říkala, at mu to rozložím do více krmení, ať krmím co 2 hodiny. A prý mám dávat už piškoty, rohlík v jogurtu a kaši večer. Ale malý hezky spí celou noc a nechci mu dávat kaši nebo rohlíky atd aby ho to zasytilo. A také mám dávat 3× denně mléko a 2× denně příkrm. Myslíte, že stačí 3× mléko a zbylé 2 jídla příkrm? Jak vypadal jídelníček Vašich dětí a dávaly jste piškoty atd? Nechci zbytečně tak malému miminku „zapatlávat“ žaludek. Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1611
28.5.20 10:32

U půlročního dítěte už jsme měli klasický režim pěti jídel. Ráno třeba bílý jogurt, dopoledne ovocná nebo zeleninová svačinka, k obědu něco masozeleninového nebo ryba, polévka apod., odpoledne zase svačinka, večer většinou kaše. Po každém jídle jsem nakojila - když bylo dítě najedené víc, tak vypilo méně, ale kolik vypilo jsem neřešila. Věci s moukou bych dávala spíše kvůli zvyknutí si na lepek než abych dítě mocí mermo zaplácala :-).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3755
28.5.20 11:03

Já v půl roce měla u dcery dvě jídla a zbytek mlíko. Proč proboha už tak silnějšímu většímu dítěti cpát piškoty, rohlíky, kaše??? Já v tomto věku dávala svačinku přesnidávku ovocnou, kukuřičné křupky, banán rozmačkaný, ted mě více nenapadá. A oběd zeleninový, masový… rýže, brambor, kuskus. Maso 3× týdně, malý kousiček. Zeleninu 4× týdně. Růžzné kombinace. Další mlíko jsem nahrazovala v 7m, pak cca v 8m. A až koelm roku jsme měli mlíko 2× denně a zbytek jídlo. Piškoty jsem dala někdy v roce a půl, to samé rohlík. Bílý jogurt nějaký 8m. žloutek v 8m jsme zaváděli. Kaše jsem dala taky kolem 8m ráno na snídaní, není to nic přínosného. Sacharidy. A dělala jsem domácí ovesné, rýžové, jáhlové… nikdy neee na noc. Je to těžké zbytečné.
Já to řešila hodně. A třeba lepek jsem zavedla tím kuskusem. Nee rohlíkem. Zbytečnné… sůl atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2600
28.5.20 11:10

V půl roce (za 14 dní) plánuji dát první příkrm v poledne, čistou zeleninu. Zatím je plně kojený. U dcery jsem to tak také dělala, v 9 měsících měla 3 příkrmy, v roce 5.
Dnes (2 roky) už se dávno nekojí, jí vše a krásně prospívá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8313
28.5.20 11:16

Promiň, ale co to máš za předpotopní doktorku? V půl roce se teprve s příkrmy zpravidla začíná a to obědem. Nejdříve jednodruhovou zeleninou, poté se může kombinovat a přidat maso. Další jsem za měsíc přidávala ovoce na svačinku, zase hezky pomalu, kvůli alergií. Lepek jsem zavadela kuskusem a když už, dávala jsem žužlat kůrky chleba. Kolem osmého měsíce jsem začala dávat bílý jogurt. Pak jsem přidala večeři, většinou masozeleninu, jako k obědu a nebo hustou zeleninovou polévku. Kaši jedině k snídani a jak to šlo, tak jsem jí nahradila chlebem s něčím. Nemůžeš dítě zvyklé na mléko najednou začít cpát tuhou stravou od rána do večera, jeho zažívání to nezvládne a bude mít zažívací problémy. Problém je, že většina lékařů má postupy prvních příkrmů ještě z doby svých studií a nové poznatky a studie vůbec neberou v potaz. Pokud jsi nejsi jistá, konzultuj to spíš s nějakým výživovým poradcem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24365
28.5.20 13:10

Půlročnímu bych rozhodně nedávala rohlík, piškoty ani jogurt 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24365
28.5.20 13:12

@andysek172 a prosím, když zakládáš každý den diskuzi, bylo by slušně se i ozvat pak zpátky, třeba na nějaké otázky nebo jestli to vůbec čteš…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
903
28.5.20 13:45

Buď ráda, že máš spokojené dítě a spí ti celou noc. V půl roce děti měly oběd (masozeleninový či zeleninový příkrm) a zaváděla jsem jim ovocnou odpolední svačinku (na příkrmech byly od ukončeného 5. měsíce, u třetího to hodlám zavádět stejně). Zbytek tvořilo mléko…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama