Množství jídla pro roční dítě

463
19.5.20 13:54

Mnozstvi jidla pro rocni dite

Ahoj, nemate nekdo k dispozici orientacni tabulky, kolik jidla by cca melo snist rocni dite? Vim, ze je to orientacni, ale pro predstavu. :) Diky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20297
19.5.20 14:02

Ptala jsem se doktora a bylo mně řečeno nenutit a snažit se o pestrou stravu. Konkrétní množství prý záleží na dítěti, ale i na jednotlivém dní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17338
19.5.20 14:08

Netuším, dávám kolik chce, mám jedlíka, takže je to celkem dost. pestrá strava, ted přemýšlím, že bych mu začla dávat víc masa, ale rok ještě teda nemá, to až za chvíli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2061
19.5.20 14:30

Myslím, že tady v tabulce jsou i plus mínus množství
http://www.kojeni.net/…prikrmu.html

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
463
19.5.20 16:08
@pet p píše:
Myslím, že tady v tabulce jsou i plus mínus množství
http://www.kojeni.net/…prikrmu.html

Tohle je super, diky. :) Ale chapu tu tabulku spravne, ze 1 porce jogurtu pro rocni dite je treba 300g?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
463
19.5.20 16:14

@P4ja @debra.morgan no ja mu davam na snidani jogurt s ovocnou presnidavkou (170g celkem), na obed zelenina+maso+priloha (250g), svacina domaci tvarohacek/banan s presnidavkou (170g) a vecer kase+presnidavka (250g). Vzdy mu to nachystam, ale uz nepridavam, vse skoro vzdy sni. Tak jestli mu nepridat jeste. :think: K tomu se denne 3× koji (ale nemyslim, ze jsou to velke davky) plus kojeni v noci. Ma skoro rok a ctvrt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2061
19.5.20 18:02
@Lorry1 píše:
Tohle je super, diky. :) Ale chapu tu tabulku spravne, ze 1 porce jogurtu pro rocni dite je treba 300g?

To nevím, na kterou tabulku koukáš. Ale pro roční dítě se tam píše 500 ml mléko + mléčné výrobky ZA DEN. A je to orientační množství.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17338
19.5.20 18:11

@Lorry1 tak snad dulezity je jestli má nebo nemá děcko hlad a né srovnávat jestli děcko od sousedů nesní náhodou míň? ne? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2061
19.5.20 18:14

Je to tak, některé děti jsou větší jedlíci a snědí toho víc, jiné naopak. A taky jeden den toho může dítě klidně sníst hodně a druhý den daleko míň.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7789
19.5.20 18:22

To bude hrozně individuální jsou roční děti co měří přes 80 cm a jsou 70 cm prcci jsou děti co už lítají a jsou děti co ještě lezou a moc pohybu nedají jsou jedlíci a nejedlici.
Malá toho na roce snědla víc než 3 leták nejedlik.. tak asi tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
463
19.5.20 18:55

@debra.morgan jak jsem psala v uvodnim prispevku - jde mi o orientacni mnozstvi. Pomalu bych totiz chtela odstavovat od kojeni, tak resim, o kolik mu cca zezacatku navysit prikrmy. Syn vse sni, asi ma tak akorat, kdyz jsem mu po obede zkusila dat zkusmo jeste trochu jogurtu, tak uz moc nechtel. Kolik sni souseduvo dite, je mi zcela jedno…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14757
19.5.20 20:51

To jsem nikdy nezkoumala, hlavni bylo, aby bylo ditko spokojene.
Kazdopadne jogurt Holandiema 200g, tu mi holka snedla a i sklenicku presnidavky, ta ma taky asi 200g.
Ranni kasi jsem delala od oka a obedy a vecerni polevky taky.
Po jidle jsem dokojila, kdyz chtela.
Ale mrkni na kojeni.net/prikrmy, tam je to pekne vsechno napsane ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20297
19.5.20 23:51
@Lorry1 píše:
@debra.morgan jak jsem psala v uvodnim prispevku - jde mi o orientacni mnozstvi. Pomalu bych totiz chtela odstavovat od kojeni, tak resim, o kolik mu cca zezacatku navysit prikrmy. Syn vse sni, asi ma tak akorat, kdyz jsem mu po obede zkusila dat zkusmo jeste trochu jogurtu, tak uz moc nechtel. Kolik sni souseduvo dite, je mi zcela jedno…

Tak se podle toho řiď. Neřeš sousedovo dítě a nebo orientační množství. Prostě nachystej pro začátek víc a případně to dojíš. Jinak žádné příkrmy nenavyšuješ. Prostě začne jíst normální jídlo. On z toho mléka už moc nemá, tak toho asi o moc víc nesní.

Jinak malá v roce a po odstavu už dávno nejedla jen jogurty, přesnídávky a kaše. Normálně měla pečivo, syrovou zeleninu, hlavně polévky, obědy co jíme my, jen s málem soli, opatrně s kořením Takže být tebou tak přidám podle toho, které kojení nahrazuješ? A taky už bych učila na klasické složení jídelníčku. Pokud dopolední, tak bych zařadila dopolední svačinu nebo polévku. Já dávala snídani, dopoledne ovoce/přesnídávku, polévku a po spaní druhé jídlo. Odpoledne podle vstávání něco do ruky a večeři.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat