Domácí ovocné příkrmy

572
13.5.20 13:56

Domácí ovocné příkrmy

Zdravím konečně mám zase možnost dělat si příkrmy, ale naše princezna (7m) si všimla, že to není tak sladké jako kupované. Doteď měla Sunárka, Hami,… Nechci a ani nebudu to sladit navíc cukrem, ale zajímalo by mně jak to doma řešíte. Napadá mně třeba brát sladší odrudu jablek a hrušek :nevim: ale nevím jakou, zas nechci kupovat od každého jedno. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

16879
13.5.20 14:08

Jestli nemas domácí ovoce, tak se ti dělání prikrmu sakra nevyplatí. Das za to majlant, stravis u toho hromadu casu a vyjde to dráž než kdyz koupis hotovou presnidavku (do kterych je ovoce přísně hlidane a kvalitnější nez treba jablka z obchodu). Když sem mela domácí, tak sem čekala az bylo vše pořádně zralé a sladké a michala víc druhů ovoce (treba jabka s hruskama nebo jabka a jahody)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
145
13.5.20 14:12

Muzes zkusit michat cast kupovanych a cast domacich, ze zacatku dat treba lzicku domaciho prikrmu do kupovanyho a postupne to navysovat. Nebo zkusit ovoce poradne vyvarit, aby byla chut ovoce koncentrovanejsi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13986
13.5.20 14:34

@Nikky121 No, ono je to těžké, když už jsi jí zvykla na to sladké. Pokud máš třeba poblíž sady, tak ti určitě poradí nějakou marmeládovou odrůdu. A udělala bych kotel toho a vždycky k tomu něco rozvařila.

Jinak bych taky zkusila mixovat. Část sladkého a část kupovaného. Ale přímou zkušenost nemám já vařila z domácího a nebo kupovala většinou jenom ty, kde přídvek cukru není.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
572
13.5.20 14:41

Právě domácí ovoce taky budeme mít, ale až v létě. Hromadu času u toho rozhodně nestrávím, s tím vařením a mixováním to je jen chvilka, mám mixer/parní hrnec od TommeTippe, tak to tam jen šoupnu a jdu si dělat svoje. Zkusím to tedy míchat a postupně ubírak kupovaný. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13986
13.5.20 14:45
@Nikky121 píše:
Právě domácí ovoce taky budeme mít, ale až v létě. Hromadu času u toho rozhodně nestrávím, s tím vařením a mixováním to je jen chvilka, mám mixer/parní hrnec od TommeTippe, tak to tam jen šoupnu a jdu si dělat svoje. Zkusím to tedy míchat a postupně ubírak kupovaný. :kytka:

To už ani nic vařit nebudeš ne?? I teď už pomalu můžeš začít mačkat třeba banán a pak dávat kousky do ruky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3839
13.5.20 14:54

Pridavej do toho banán. Ten je sladkej až hrůza. Já ho dávám právě do domácích ovocných přesnidavek a kaši, protože naše vybiravka taky ty míň sladký nechce. Stejně jako do zeleniny dávám mrkev a batat, to je taky sladký. Postupně snizuju množství, ať si zvyká, ze ne všechno je sladký. Vcelku to funguje. Ji už skoro všechno, jen to sladký ji prostě s větší chuti a sní toho víc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16879
13.5.20 15:43

@Nikky121 v lete uz budes mit 10. měsíční dite, to uz mixovane presnidavky ani nepotrebuje :D mu das kus jabka do ruky a hotovo :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
572
13.5.20 20:11

@Kriss Tina jo taky se na to docela i těším ale tak kapsičku s sebou aspoň udělat můžu, ale s tím že nesnese ani malinkou hrudku v kaši :roll: :mrgreen: no uvidíme. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13986
13.5.20 20:49
@Nikky121 píše:
@Kriss Tina jo taky se na to docela i těším ale tak kapsičku s sebou aspoň udělat můžu, ale s tím že nesnese ani malinkou hrudku v kaši :roll: :mrgreen: no uvidíme. :kytka:

To je i o tom, jestli ji veškeré příkrmy mixujes do hladka. A nebo postupně zařazuješ větší kousky. Pokud ne, tak zkus začít pasírováním a potom mačkat vidličkou. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
572
13.5.20 21:18

@P4ja kousky jsem pomalu zkoušela, mixovala sem ale ne úplně dohladka, ale nechtěla to, no tak to odložím a zkusím tak za 14 dní znovu. Jinak z příkrmů sní všechno :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13
23.6.20 22:55

Já dělala nedávno domácí přesnídávky z jablek, jahod a banánu a byly hodně sladký i bez cukru. Vůbec to nebylo tak časově náročný, jak jsem čekala. Nezavařuju, zamrazuju - teď na léto si myslím, že to bude ideální.

A dcera má sice 10 měsíců, ale třeba jabko mi se svými třemi zuby nesní. Ožužle ho a vyplivne. Myslím, že přesnídávky do kapsiček budu dělat (nebo kupovat) ještě dlouho :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12805
24.6.20 06:05

@Nikky121 mrkni se tady v receptech, jsou tam ruzne ovocne kombinace od uzivatelek emimi ;)
Jsou tam s cukrem, ale i bez..

Rozhodne se to vyplati.. Vis, co si tam das. Kulo jablek koupis za 35,– a pak staci 250g toho ovoce, jakou chcesmit chut a mas 7 sklenicek cca ;)

My mame 4 jablone, takze celej podzim makam a delam hromady jablecnych presnidavek a pecenych caju atd.. a jime to cela rodina, to neni jen pro mimina.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
572
24.6.20 08:58

@S.Tynka my právě jahody nemůžeme, ale s banánovou přesnídávkou by mi urvala i ruku :mrgreen: teď už je to lepší a i něco sní, nebo jí to jen „uvařím“ a nerozmixovaný to po malinkých kouskách spořádá. Máme 8 měsíců a taky 3 zuby. :mrgreen:
@lucynka25 moc děkuju urřitě mrknu, taky to tak budeme mít na podzim, malá má ráda jablíčka a hlavně banány tak vždy udělám hromadu a teď už mi to spapá, nebo se naučila papat polívčičku a v tom hrnci to je taky brnkačka. Mezi tím stihnu všechno kolem. :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
926
24.6.20 09:09
@Nikky121 píše:
Zdravím konečně mám zase možnost dělat si příkrmy, ale naše princezna (7m) si všimla, že to není tak sladké jako kupované. Doteď měla Sunárka, Hami,… Nechci a ani nebudu to sladit navíc cukrem, ale zajímalo by mně jak to doma řešíte. Napadá mně třeba brát sladší odrudu jablek a hrušek :nevim: ale nevím jakou, zas nechci kupovat od každého jedno. :kytka:

A proc nechces sladit cukrem? One je celkem jedno, jestli je tam cukr (nejspise fruktoza) prirozene, nebo tam pridas klasicky cukr (sacharozu). Ale pokud to mas z iracionalniho presvedceni, ze cukr (sacharoza) je skodliva, tak v pohode.

Nicmene ja bych ji daval do kupovanych sklenicek tu domaci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama