Kravské mléko pro 18 měsíční dítě

Anonymní
5.5.20 16:19

Kravské mléko pro 18 měsíční dítě

Ahoj, dáváte někdo 18 měsíčním dětem kravské mléko? Myslím to čerstvé prodávané v lahvích v obchodech. Dnes mi doktorka na kontrole řekla, že se dávat mléko nesmí do 3 let, prý jen UM. Dávám ho vždy na spaní.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

5558
5.5.20 16:33

Já oběma dětem po roce začala dávat nejdřív kefír a potom čerstvé kravské mléko. Kupovat UM pro starší dítě, které nemá další přídavný zdravotní problém (třeba alergie) je spíš forma tahání peněz z rodičů. Všude píšou jak je potřeba se vyhnout extrémně průmyslově zpracovávaným potravinám, ale UM, které mezi ně patří by do dětí cpali do tří let. Já jsem ráda že máme UM pro kojence, když kojení není z jakéhokoliv důvodu možné a chápu že u kojence je nahrazení kravským mlékem nevhodné, ale dítě, které už jí v podstatě všechny druhy potravin jako dospělý (samozřejmě mám na mysli zdravé domácí jídlo) a mléko by nemohlo? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
12994
5.5.20 16:40

Je tvoje dítě alergické? Tedy má speciální UM?

Jinak hádej z čeho je dělané UM - z kravského mléka. Pokud máš normální dítě, tak samozřejmě čerstvé mléko může a lékařka šíří bohužel voloviny. Není nejmenší důvod, aby normálně živené batole muselo konzumovat náhražky mateřského mléka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8074
5.5.20 16:43

Dávali jsme od roka čerstvé kravské. Pro UM není důvod. Něco k tomu co se doporučuje u nás a co doporučuje WHO si můžeš pročíst tady (první část článku se týká kojení, druhá část UM a kravského mléka) http://www.mozaikapotravin.cz/…ediatra.html

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22765
5.5.20 17:00

Pokud má pestrý jídelníček, a mléko na pití jen večer v menším množství, vůbec bych um nedávala a neřešila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11935
5.5.20 17:21

Ale houby do 3 let, akorat se to nesmi prehanet s mnozstvim. Mam 2 kamaradky, jejichz deti mely po nadmernem prijmu kravskeho mleka deficit zeleza, ale opravdu pily jednu flasku za druhou, ta druha dokonce ani nejedla moc normalni stravy. Jedna lahev Ipred spanim je naprosto ok, po roce je nutnost UM pouze masaz od vyrobcu (pri primerenem davkovani. Pokud maji deti problem s normalni stravou a jsou vice-mene na mliku, je UM lepsi). Moje deti pijou od ukonceni kojeni, tj od 21 a 13 mesicu. Ale spis davam jogurty a syry a tak, vypijou tak malou sklenicku denne. Vsichni pijeme prevazne cistou vodu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
798
5.5.20 18:38
@Anonymní píše:
Ahoj, dáváte někdo 18 měsíčním dětem kravské mléko? Myslím to čerstvé prodávané v lahvích v obchodech. Dnes mi doktorka na kontrole řekla, že se dávat mléko nesmí do 3 let, prý jen UM. Dávám ho vždy na spaní.

A proč se nesmí dávat, to říkala?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.5.20 18:42

@Lendeš
Vy ste dávali UM od roka? A jak to vaše mimčo sneslo já to zkoušela u malý je ji teprve 11mesicu a ubec ji to nechutnalo. Tak by mě zajímal postup :) jestli ste dávali rovnou na tvrdo večer cca 200ml kravského mléka a nebo pozvolna po malých dávkách. :) :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8074
5.5.20 19:00

@Mispulinek2323 Jo, dávali jsme kravské k pití od roka. Už před prvníma narozeninama jsem ho používala trochu při vaření a pak po roce jsme zkusili dát hned normální dávku kravského a chutnalo mu hned, žádný problém s tím nebyl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.5.20 19:13

@Lendeš
Tak to je fajn ze chutnalo, snad se do toho malá dostane. :) Děkuji za info.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.5.20 23:02
@pet p píše:
A proč se nesmí dávat, to říkala?

Je tam málo vitaminů. A podle zdejší diskuze, tedy UM do 3. let škodí?

• Nahlásit
  • Citovat
559
6.5.20 00:08

Ahoj, ja davam kravske mleko od 10 mesicu -cerstve, plnotucne. Nema ho na piti, ale do kasicek. Vyzkousela jsem nekolik znacek UM, ale mala ho odmitala i v kasich. Ale nase je takova docela nemlecna a lahvicku odmitala, at v ni bylo cokoliv. Na piti brala jen hrnicek nebo hrnicek s pitkem. Ani tam mleko neproslo. Jen voda nebo caj nebo jogurtove mleko. Mleko ma v kasi nebo jogurtu. A uprimne, kdyz jsme s manzelem studovali slozeni mlek, tak se nam to moc nelibilo. Malou jsem “prikojovala” do 11 mesicu, pak se mi vysmala a bylo vymalovano.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1154
6.5.20 05:13

Já dávám UM 26 měsíčnínu a dávat budu dál, klidně tak dlouho, jak ho bude chtít. Kravské ochutnal a málem se :poblion:. V um jsou vitamíny a minerály @Mainada co se vám konkrétně nelíbilo na složení? :think: to by ne zajimalo :) syn má období, kdy nechce moc jist a, toči 4 jídla :roll:. Mléko pije aspoň těch 500 ml denně, plus kaše, které miluje od mimina. Mam aspoň dobrý pocit z toho, že má nějaké vitamíny navíc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22765
6.5.20 07:59
@Anonymní píše:
Je tam málo vitaminů. A podle zdejší diskuze, tedy UM do 3. let škodí?

Když bude mít dítě dost vitamínů z normální stravy, tak ho přece nepotřebuje dodávat uměle v upraveném, kde čím obohaceném umělém mlíku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5558
6.5.20 08:44
@Anonymní píše:
Je tam málo vitaminů. A podle zdejší diskuze, tedy UM do 3. let škodí?

Ono s těmi vitamíny v UM je to hodně podobné jako s vitamíny z vitamínových doplňků, jsou ve formě, ve které se hůře vstřebávají do těla než když jsou v jídle. Na druhou stranu, když dítě jí normálně, tak potom těch vitamínů bude moc a zbytečně se tím zatěžují ledviny a játra. A když se podívám jak se zpracovává mléko na UM (když pohledáte na YouTube tak najdete pár info videí) tak se vlastně fyzikálně a chemicky mléko „rozbije“ na základní stavební jednotky, které se míchají dohromady spolu s vitamíny, k tomu se přidávají látky aby se dobře rozpouštělo a nedělalo hrudky v krabici. Já mám obě děti vyrostlé na UM a jsem ráda že tu ta možnost je (další možnost byla buď mrtvá máma, nebo dítě, protože jsem trpěla poporodní depresí) ale na druhou stranu si uvědomuji, že je to jako se vším, v určité míře a situaci jsou věci velmi prospěšné, ale v okamžiku kdy do nich vstoupí marketing a ohromná propagace tak je potřeba se zamyslet jestli tam není něco trochu jinak než nám tvrdí. Třeba chápu, že moje sestra u dcerky ve třech letech, co přestala kojit přešla na UM, protože neteř je extrémní nejedlík a dostat do ní cokoli co vypadá čerstvě a zdravě je v podstatě nemožné, k tomu má nějaké další zdravotní problémy a výsledkem byly silné avitaminózy, tam je UM zachránilo, ale abych dávala UM těm mým sarančatům, co snědí cokoli, co je k jídlu a ještě se dojedou mandarinkou, tak to mi přijde opravdu zbytečné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama