Reklama

Streptokok v 37. týdnu těhotenství, antibiotika

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

hulala
Kecalka 439 příspěvků 18.01.18 14:38
streptokok ach jo

Holky uklidněte mě, dnes mi vyšel pozitiv test na streptokoka, jsem 37 týden, nikdy jsem ho při předchozích těhu neměla. doktorka jen řekla, že se podají před porodem antibiotika, dítě prý ani víc sledovat nebudou, ale stejně se trochu bojím…co když porodím fofrem? :roll:

Přečtěte si článek: Jak probíhá 37. týden těhotenství?

Reklama

Reakce:

eli26
Povídálka 25 příspěvků 18.01.18 14:42

Kdyz porodis fofrem ???? tak jen budou 48h vic sledovat dite merit teplotu a tep. Me antibiotika dali, ale maly byl do 30 min narozeny…

Marie432875
Ukecaná baba ;) 1911 příspěvků 18.01.18 14:47

Klid. Ja mela u obou deti, první porod se antibiotika stihly, u druhého ne. Mimco v pohodě, ani ho nijak vic nesledovali, vsechno proběhlo v pohodě. Jeden pan doktor, velká kapacita v oboru, mi řekl, ze je velmi mala pravděpodobnost, ze se dite nakazí. Ze atb jsou fakt jen tak pro jistotku. Bud klidná, streptokoka ma az 25% tehulí, je to poměrně bežné.

Sashie
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 18.01.18 14:50

@hulala Buď úplně v klidu, já ho mám taky. Není to žádná tragédie, prostě i kdyby nestihli podat antibiotika, tak jen budou mimčo hlídat, vůbec nic se neděje. Jen si vem, že máme takové štěstí, že žijeme v republice, kde se to hlídá a miminko nám budou hlídat taky=)

Tichošlápek
Extra třída :D 10022 příspěvků 18.01.18 15:11

Měla jsem pozitivního streptokoka a prekotny porod. Nestihlo se nic, napsali to na kartu a pak do zprávy a skvrne pohlidali. Byl v pořádku

Martis83
Ukecaná baba ;) 1609 příspěvků 1 inzerát 18.01.18 15:49

Buď v klidu. Rodila jsem před týdnem, malá byla venku do půl hodiny od příjezdu do porodnice, takže se nestihlo vůbec nic. Malou ani nějak víc nehlídali a je v pohodě. Teď už se prý snad ani víc nehlídají :nevim:

Pomka
Kelišová 7319 příspěvků 18.01.18 16:32

No, narovinu. Znama rodila pred 5 lety, atb ji podali pozde, nezabrala, dite streptokoka chytlo a skoncilo na JIP s dychacima potizema. To na okraj k tomu, jak se to tu zlehcuje (mozna jen muj dojem :-) ). Kazdopadne ale souhlasim s ostatnima, nebala bych se. Ja ho mela taky a mala v poradku.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Proč Třešničková otálí s návratem do Česka? Vliv na to má infekce i kuchař

V Istanbulu popálená Týnuš Třešničková (23) uklidnila všechny své fanoušky.... číst dále >

Viewegh o rozkolu s Reinerem i Me Too: Jsou to hysterická a účelová obvinění!

Zotavil se z vážných zdravotních problémů a působí čile. Mluví spatra,... číst dále >

Články z Ona Dnes

První dáma Svobodová přišla o syna, podpořila vznik SOS dětských vesniček

Bylo to poprvé od časů Hany Benešové, co byla první dáma opět oblíbená u... číst dále >

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >