Streptokok v pochvě?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.03.16 11:22
streptokok v pochvě?

Prosím všechny maminy o uklidnění, z kultivace mám zjištěno ojediněle streptokoka. Hygienu mám tak přehnanou, že vůbec nechápu, jak se mi tam tato bakterie z tlustého střeva mohla vůbec dostat, protože po stolici se hned myji. Doktora to vůbec neznepokojovalo, říkal, že antibiotika při porodu se podávají, aby dítě nedostalo zánět očí. Ale na internetu čtu o mnohem závažnějších nemocí. Prý to má skoro každá rodička, teď se cítím, jako špína. Jak jsem tohle mohla chytit, když moje hygiena je parádní a za celý život jsem měla jen jednoho sex. partnera? Doktor mi ještě říkal, že každá žena má v pochvě malé množství špatných bakterií typu e coli, kvasinek atd. Jsem z toho hodně špatná, protože jsem se dočetla, že streptokok je hodně nebezpečný.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
ChochaR
Zasloužilá kecalka 700 příspěvků 12.03.16 11:30

Kliiid! Hlavně se nenervuj, skodis tim jen miminku. A neni to nic strašného…po porodu se to preleci a máš klid. Ja znám i maminky co si pri porodu ani antibiotika nenechali pichnout a jsou v pohodě i s mimuskama. ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.03.16 11:32

@ChochaR právě, že doktor říkal, že takto bakterie vyléčit nejde, že ona sice při porodu zmizne díky antibiotikům, ale zase se časem vrací zpět, že celoživotně se nikdy nevyléčí. Ale žádné pálení ani výtok nemám, tak mě to překvapuje.

Makronka222
Zasloužilá kecalka 997 příspěvků 12.03.16 11:33

Me ani testy na streptokoka nestihli udelat, dali mi pred porodem atb na 20min jsem si posedela u kapacky a ujistovali me, ze to staci ikdyby tam fakt byl… Na netu nic necti, res doktora a co ti reknou v porodce na poradne. A mozna bys tu cistotu nemela tak prehanet, jelikoz pak si to prostredi nedokaze vytvorit sve obrane latky, balterie a ph… Ja mela driv take extremni peci o spodek a mela jsem furt zanety a nevim co vsechno, pak jsem od te prehnanosti opustila a najednou to prestalo.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.03.16 11:35

A tu kapačku vyndají, nebo jí budu mít celou dobu při porodu? Mám extrémní strach z jehel a jak vidím, že mám něco píchlého v žíle, tak omdlívám. Tak si to nedokážu představit

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.03.16 11:35
@Anonymní píše:
Prosím všechny maminy o uklidnění, z kultivace mám zjištěno ojediněle streptokoka. Hygienu mám tak přehnanou, že vůbec nechápu, jak se mi tam tato bakterie z tlustého střeva mohla vůbec dostat, protože po stolici se hned myji. Doktora to vůbec neznepokojovalo, říkal, že antibiotika při porodu se podávají, aby dítě nedostalo zánět očí. Ale na internetu čtu o mnohem závažnějších nemocí. Prý to má skoro každá rodička, teď se cítím, jako špína. Jak jsem tohle mohla chytit, když moje hygiena je parádní a za celý život jsem měla jen jednoho sex. partnera? Doktor mi ještě říkal, že každá žena má v pochvě malé množství špatných bakterií typu e coli, kvasinek atd. Jsem z toho hodně špatná, protože jsem se dočetla, že streptokok je hodně nebezpečný.

klid má to spoustu maminek, pokud se podají na začátku porodu atb, tak je to úplně v pohodě, hlavně, že o tom víš a máš to v průkazce, já jsem měla kultivaci v pohodě a stejně do porodu se streptokok objevil, bohužel se to zjistilo až když měl syn velmi závažné zdr. problémy, tak dělali jemu rozbory a zjistili, že jsem měla streptokoka, když jsem potom pátrala, tak mi řekli, že se to v ojedinělých případech stává, že v 36. týdnu je vše ok a za tu dobu do porodu se objeví. A to jsem také velmi čistotná,…

jakrop
Kecalka 169 příspěvků 12.03.16 12:07

Hlavně klid!! Také jsem měla streptokoka pozitivního /s čistotou a hygienou to asi moc nesouvisí/. Antibiotika mi vzhledem k rychlosti mého porodu podat ani nestihli /a to jsem 24 hod před porodem byla v porodnici už hospitalizována/. 48 hodin po porodu jsem jen malému měla 3× denně změřit teplotu a hlásit. Nic se nestalo - ono internet je dobrý sluha, ale zlý pán - jsou tu psané všechny!!! zkušenosti a možná hlavně a především ty negativní. Hoď se do klidu a těš se na mimi. Zbytečně se nestresuj a užívej si poslední dny „volna“.

Makronka222
Zasloužilá kecalka 997 příspěvků 12.03.16 12:52

Jo kapacku mi vyndali, dali mi ji zaroven, kdyz mi dali na bricho ty snurky a zkoumali kontrakce a srdce ditete, pak jsem sla na sal jen tlacit, ja to mela nejaky narychlo prave a byla jsem rada ze se ta kapacka stihla..

maminka201
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.03.16 13:26

Já jsem rodila 3×, ale streptokoka jsem měla jen při první..dostala jsem před porodem ATB a hned po porodu taky :-)Jto uplně normální..Jinak pokud ti praskne voda, okamžitě jet do porodnice :kytka:

levante
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.03.16 13:32

Je to úplně normální, dneska ho má každá druhá. S hygienou to nemá nic společného :lol: Když ho budeš mít teď u prvního tehu, měli by předpokládat, že bude i u dalších. Protože vyléčit nejde. Nicméně nám nic nedělá a nikdo neví proč ho tam některé ženy mají a jiné ne… ;)

maminka201
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.03.16 14:05
@levante píše:
Je to úplně normální, dneska ho má každá druhá. S hygienou to nemá nic společného :lol: Když ho budeš mít teď u prvního tehu, měli by předpokládat, že bude i u dalších. Protože vyléčit nejde. Nicméně nám nic nedělá a nikdo neví proč ho tam některé ženy mají a jiné ne… ;)

já ho měla jen při první :lol:

Saffiraa
Závislačka 4002 příspěvků 7 inzerátů 12.03.16 15:03

Ahoj, já u prvního měla nález negativní a teď mi vyšel pozitivní. :( Akorát jsem 38+0tt a doufám, že mi před porodem stihnou dát antibiotika, protože první porod šel docela rychle. Každopádně doktorka z toho nedělala žádnou vědu, prý vychází pozivně každé 5-té rodičce a když se ATB nestihnou dát, tak se pak mimčo musí více hlídat… :mavam:

levante
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.03.16 15:04
@maminka201 píše:
já ho měla jen při první :lol:

No ale vyléčena nejspíš nejste. On může na nějakou dobu zmizet, pak se ale objevi :mrgreen: Alespoň tohle jsem se kdysi o něm dočetla :nevim:

maminka201
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.03.16 17:42

@levante no tak, když pak byl 2× negativní tak asi těžko :mrgreen:

misa.859
Zasloužilá kecalka 854 příspěvků 12.03.16 17:50

@maminka201 ne je to tak, toho se opravdu nikdy nezbavíte, on je občas v pochvě, pak se přestěhuje a pak zase pochvu obydlí, pak se zase vytratí, hodně si přelézá, ale doktor řekl, že prostě tato bakterie je nevyléčitelná a prý je normální a má jí skoro každá žena. Známá měla u prvního dítěte pozitivní, u druhýho negativní za 5 let měla třetí dítě a zase je pozitivní

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama