Stres a těhotenství

Anonymní
26.2.21 10:01

Stres a těhotenství

Holky, potřebuji se vypovídat a možná trochu uklidnit.
Zjistila jsem že jsem těhotná, teprve 5tt a minulý týden jsem měla několik dní obrovské nervy, strach o svoje nemocné rodiče protože přišli do styku s nakaženým. Třásla jsem se strachy, hroutila jsem se aby to dobře dopadlo(v te dobe jsem o těhotenství nevedela).
O miminko se snažíme dlouho, ale tenhle měsíc jaem měla úplně jiné starosti a teď se bojím jestli jsem tím vším hrozným strachem a stresem neublížila miminku. Nechci vypadat jako že se hned s každé blbosti hroutim, ale tohle prostě blbost nebyla…
Prosím je tady někdo kdo měl třeba také velké stresove situace na začátku těhotenství, takové že jste se hroutili a přesto to vase miminko zvládlo?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
588
26.2.21 10:03

To jeste zadne miminko neni, teprve to byl “shluk bunek.” Urcite jsi mu nemela com ublizit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
949
26.2.21 10:13

Určitě si neublizila stresem nikomu.. Teď se hlavně hod do klidu a pohody stres je k ničemu.. A neprospívá pak ani tobě.. Takže se uklidní vše bude ok :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
223
26.2.21 10:18

Já jsem šílený nervák a kvůli něčemu jsem se stresovala celé těhotenství. Vliv na vývoj plodu to nemělo žádný.

Takhle na začátku stejně prosperitu těhotenství neovlivníš. Když se embryo dobře uhnízdí, jen tak něco mu neublíží. Když s ním bude něco špatně, tak to holt nedopadne, ale nebude to vinou nervů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16101
26.2.21 10:23

Ne - neublížila. Zdravé děti se rodily i v koncetračních táborech, v současnosti je embryo ovlivněné především genetikou.

Jinak dost se hodí tahle kniha, protože těhotenství samo o sobě zvyšuje hladinu úzkosti v těle a fakt je užitečné naučit se s tím zacházet dřív, než se k tomu přidají hormony a nevyspání v šesti nedělí.

https://www.grada.cz/…enstvi-8576/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
567
26.2.21 10:29

Neboj-jsem totální nervák a v obou těhotenstvích jsem se co 14 dní z něčeho hroutila. Stres a sevřený žaludek prakticky celou dobu a obě holky se narodily úplně v pořádku ;) :palec: Paradoxně zamlklým těhotenstvím skončilo to, u kterého jsem byla od začátku na mě až podezřele v klidu a vysmátá = o prosperitě v rané fázi rozhodují úplně jiné věci ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.2.21 10:53

Ufff. Děkuji vám za odpovedi. Ani nevíte jak mi spadl kamen ze srdce. Ja vím, nejlepší je se prostě nestresovat, jenže jedna věc je si to dokola opakovat a druhá věc je se opravdu najednou přestat bát a nenervovat, byť vím jak moc stres ubližuje. Dokud se nevyřešily problémy, v mém případě zdraví rodičů, tak jsem se nervovavala a nervovala :?

• Citovat
  • Nahlásit
135
26.2.21 10:54

Ne, takhle brzy v těhotenství by stres, jakkoliv veliký neměl mít vliv.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
865
26.2.21 11:06

Stres muže vyvolat potrat, ale rozhodne to neovlivní vývoj dítěte. Raduj se že to přišlo a bud v pohodě :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1355
26.2.21 11:28

Já v 8tt byla u toho, když mne srazilo auto psa. Nesla jsem ji na veterinu, byla s ní dva dny než se z toho vzpamatovala. A teď jsem ve 20tt a na dítěti se to neprojevilo. Určitě to bude v poho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.2.21 12:46

Kdyz jsem byla tehotna tak manzel si nasel milenku, ta me napadala i osobne. Manzel si nase dite rozmyslel… vyhazoval me z naseho domova. Ani tohle nemelo na dite vliv. Mam krasnou zdravou a chytrou dceru. Uz pubertacku.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
27.2.21 11:35

V 5tt jsem prozila silnou panickou ataku (jedinou v zivote, o tehotenstvi jsem jeste nevedela). Manzel mi malem volal sanitku. Male jsou ted 4 dny a je to zdrave a klidne miminko.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat