Stres v prvním trimestru

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  07.05.18 13:17
Stres v prvnim trimestru

Ahoj holky. Snad v tom nejsem sama…asi potrebuju trosicku uklidnit od ostatnich. Bohuzel nejlepsi kamaradka je ve vsem silne nad veci a misto aby me podporila, tak se mi smeje, ze se mnou cloumaji hormony…
Jsem 12 tt. Mam skveleho chlapa, vlastne vse, co jsem si kdy prala. Je to me prvni tehotenstvi, ktere se podarilo az skoro po roce, takze fakt vymodlene. A s tim asi souvisi muj problem… Jsem hrozny stresar i v normalnim zivote a od doby, co jsem otehotnela se to snad zestonasobilo. Mam hrozny strach, ze se malickemu neco stane. Kazdou chvili jsem kvuli necemu u doktora a to mi na klidu taky moc neprida. Minuly tyden jsem byla na pohotovosti se slinenim a bolestmi. Pani doktorka me ujistila, ze je vse v poradku. No dnes jsem tam skoncila zase. Pry jde o krevni srazeniny a je to normalni.
Uz si pomalu zacinam myslet, ze si za vse muzu sama tim svym stresovanim. Jste nektera take takova a narodilo se vam zdrave mimco? Mam ted neschopenku a mam lezet a potrebuju zacit myslet pozitivne. V pondeli jdem na prvotrimestralni screening.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlinerozand
Zasloužilá kecalka 908 příspěvků 07.05.18 13:23

Ležení ti nepomůže, lékařsky nemá význam. Špinění i bolesti jsou v těhotenství, zejména v 1. trimestru, úplně normální.

Anonymní  07.05.18 13:23
@Anonymní píše:
Ahoj holky. Snad v tom nejsem sama…asi potrebuju trosicku uklidnit od ostatnich. Bohuzel nejlepsi kamaradka je ve vsem silne nad veci a misto aby me podporila, tak se mi smeje, ze se mnou cloumaji hormony…
Jsem 12 tt. Mam skveleho chlapa, vlastne vse, co jsem si kdy prala. Je to me prvni tehotenstvi, ktere se podarilo az skoro po roce, takze fakt vymodlene. A s tim asi souvisi muj problem… Jsem hrozny stresar i v normalnim zivote a od doby, co jsem otehotnela se to snad zestonasobilo. Mam hrozny strach, ze se malickemu neco stane. Kazdou chvili jsem kvuli necemu u doktora a to mi na klidu taky moc neprida. Minuly tyden jsem byla na pohotovosti se slinenim a bolestmi. Pani doktorka me ujistila, ze je vse v poradku. No dnes jsem tam skoncila zase. Pry jde o krevni srazeniny a je to normalni.
Uz si pomalu zacinam myslet, ze si za vse muzu sama tim svym stresovanim. Jste nektera take takova a narodilo se vam zdrave mimco? Mam ted neschopenku a mam lezet a potrebuju zacit myslet pozitivne. V pondeli jdem na prvotrimestralni screening.

Edit. Omlouvam se za preklep. Na pohotovosti jsem byla se spinenim ne slinenim…

Anonymní  07.05.18 13:25

No ono je mi zle z Utrogestanu, tak mi stejne nic jineho nez lezet nezbyva. Jsem hrozne unavena. Mam mit klidovy rezim, ne narizene lezeni, spatne jsem to napsala. Ale dekuji za reakci

Uživatel je onlinerozand
Zasloužilá kecalka 908 příspěvků 07.05.18 13:40
@Anonymní píše:
No ono je mi zle z Utrogestanu, tak mi stejne nic jineho nez lezet nezbyva. Jsem hrozne unavena. Mam mit klidovy rezim, ne narizene lezeni, spatne jsem to napsala. Ale dekuji za reakci

Já jsem byla v prvním trimestru unavená a bylo mi zle i bez něj :P.

Zkrátka jsem ale chtěla sdělit, že nic, co by nasvědčovalo neprosperujícímu těhotenství, nepopisuješ. Takže fakt nemusíš stresovat ;).

Anonymní  07.05.18 13:44

Jsem v osmem tydnu, ze dne na den mi skoro vymizeli těhotenské nevolnosti, takže na me taky padl pekny stres :zed:

Uživatel je onlinerozand
Zasloužilá kecalka 908 příspěvků 07.05.18 13:45
@Anonymní píše:
Jsem v osmem tydnu, ze dne na den mi skoro vymizeli těhotenské nevolnosti, takže na me taky padl pekny stres :zed:

Taky úplně normální. Mizí, vrací se, objevují se jiné potíže… Klid. Já jsem měla v těhotenství, které skončilo zamlkle v 6+3, bolavá prsa ještě dva týdny potom.

lilith1
Zasloužilá kecalka 899 příspěvků 07.05.18 13:46
@rozand píše:
Ležení ti nepomůže, lékařsky nemá význam. Špinění i bolesti jsou v těhotenství, zejména v 1. trimestru, úplně normální.

Nechci sresovat, fakt ne, ale kdyz jsem zacala spinit tehu v. trim., tak jsem mazala do nemocnice na par dni na pozorov. a pak jsem byla na rizik.za nas bylo spineni nebo jakakoliv krev na vlozce alou k dr. a hlidalo se to..

Anonymní  07.05.18 13:48

@rozand Moc dekuji :hug: Pres tyden jsem v kuse zvracela, bylo mi špatně i po vodě a od včerejška jak kdyz někdo mavne kouzelnyn proutkem je po nevolnostech.

lachtanice86
Závislačka 4688 příspěvků 07.05.18 13:48

Jsem 11tt. Po 5ti tehotenstvich bez porodu zdravého mimca. Jsem hodně ve stresu, že se zase něco pokazí, ale tím tomu nijak nepomůžu. Špatně mi je taky, bolesti mám taky i jsem zašpinila, ale k doktorovi nebeham.

Uživatel je onlinerozand
Zasloužilá kecalka 908 příspěvků 07.05.18 13:49

@lilith1 Ano, hlídá se to, ale zpravidla to fakt nic neznamená a není, jak ovlivnit, jestli těhotenství takhle brzo skončí, nebo bude prosperovat. Špiní ženy v prosperujících těhotenstvích, já při tom zamlklém nešpinila ani jednou… Stejně jako utrogestan je spíš placebo, ležení je naopak spíš na škodu, protože je lepší, když je žena ve zdravém pohybu.

Ou
Závislačka 4184 příspěvků 07.05.18 14:37

Ano - hormony v těhotenství zvyšují hladinu vnímání úzkosti. Z hlediska evoluce je to základní mechanismus k přežití, ovšem vzhledem k tomu, že v současné době žijeme prakticky bez rizika, tak nám tento mechanismus dost aktivně škodí a často spouští vleklé úzkostné poruchy.

Úzkost je něco, co se dá zvládat. Primárně je potřeba si uvědomit, že ten katastrofický scénář, co se vám objeví v hlavě je projev úzkosti, ne realistické zhodnocení situace a pak s tím nějak naložit.

Taky je více než žádoucí umět úzkost kompenzovat a nějak ji ze sebe dostat.

Další věc je otužování proti úzkosti - desenzibilizace - tedy tréning odvahy a čelení vlastním strachům. Pokud je člověk nakrmí- ted udělá to co po něm chtějí, tak sílí. Pokud je ignoruje a nebo jde přímo proti nim, slábnou…

Určitě si pořiďte tuhle knížku - je jasná, srozumitelná a jsou v ní praktické návody https://obchod.portal.cz/…ost-a-obavy/

Pokud by se vám nedařilo zkrotit úzkost vlastními silami, tak více než doporučuju zajít párkrát na psychoterapii - protože po porodu se to ještě zesílí a kdo nemá tou dobou už vybudované mechanismy, jak úzkost zvládat, tak docela dobře může skončit v poporodní depresi a nebo s panickou poruchou.

Anonymní  07.05.18 14:45
@Ou píše:
Ano - hormony v těhotenství zvyšují hladinu vnímání úzkosti. Z hlediska evoluce je to základní mechanismus k přežití, ovšem vzhledem k tomu, že v současné době žijeme prakticky bez rizika, tak nám tento mechanismus dost aktivně škodí a často spouští vleklé úzkostné poruchy.

Úzkost je něco, co se dá zvládat. Primárně je potřeba si uvědomit, že ten katastrofický scénář, co se vám objeví v hlavě je projev úzkosti, ne realistické zhodnocení situace a pak s tím nějak naložit.

Taky je více než žádoucí umět úzkost kompenzovat a nějak ji ze sebe dostat.

Další věc je otužování proti úzkosti - desenzibilizace - tedy tréning odvahy a čelení vlastním strachům. Pokud je člověk nakrmí- ted udělá to co po něm chtějí, tak sílí. Pokud je ignoruje a nebo jde přímo proti nim, slábnou…

Určitě si pořiďte tuhle knížku - je jasná, srozumitelná a jsou v ní praktické návody https://obchod.portal.cz/…ost-a-obavy/

Pokud by se vám nedařilo zkrotit úzkost vlastními silami, tak více než doporučuju zajít párkrát na psychoterapii - protože po porodu se to ještě zesílí a kdo nemá tou dobou už vybudované mechanismy, jak úzkost zvládat, tak docela dobře může skončit v poporodní depresi a nebo s panickou poruchou.

Moc dekuju.na knizku urcite mrknu.
Doktorka me chtela vzit na dva, tri dny do nemocnice. Sama rekla, ze vidi jak jsem vystresovana a ze casto letam na kontrolu, tak proto. Odmitla jsem, byl by to pro me jeste vetsi stres. Musim se dat psychicky dokupy a konecne se na to malicke zacit tesit a ne resit, co bude, kdyz se to nepovede. Nechci mu svym stresem ublizovat

kontramatka
Závislačka 3001 příspěvků 07.05.18 15:02

No tak předně bych zakladatelko upozornila, že otěhotnění po roce není rozhodně vymodlené. o tom by sis tady mohla přečíst X děníčků abys byla v obraze co prožívají lidi kteří čekají na skutečně vymodlené dítě. Jsi pod dozorem lékařů, máš klidový režim a víc ti není co poradit. Já asi nejsem ta správná čtenářka takových smyšlených problémů. Ale spíš mi v poslední době dost vadí, že si příliš mnoho lidí myslí, že zrovna to jejich (cokoliv si doplň) je speciální. A ti, kteří pak mají skutečné problémy si o pomoc neumějí říct. Protože všude se zviditelňují jen fňukalové se svými vymyšlenými psychózami.
Pointa: nerouhej se a buď ráda, že skutečné komplikace nemáš.

LimitedEdition
Zasloužilá kecalka 810 příspěvků 07.05.18 15:03
@Anonymní píše:
Čauky. Také jsem se vším chodila k lékaři. Pro svůj klid. V 6.tt jsem začala krvácet, prostě jsem si při čůrání jsem si všimla velkých krvavých kusů a předtím jsem měla silnou křeč v břiše. A víš co mi řekl doktor? Šlo to přirozeně? Šlo, tak jestli o to přijdete zkusite to znovu a stejně třetina těhotenství končí do 12tt potratem. Ho.vado. ale naštěstí vše v pořádku. Jinak stres jsem měla po celé těhotenství. Postarala se mi o něj manželova bývalá manželka, která nám dělala peklo na zemi. Ale vše dobře dopadlo a narodila se nám krásná tříkilová holčička :) Tak hlavu vzhůru, vše určitě dobře dopadne, akorát se snaž nemalovat pořád čerty na zeď :) Držím palce :kytka:
Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tak vypadá sex v těhotenství: Realita plná humoru

Čeká vás 9měsíční jízda, nebo bude sex v těhotenství nanic? Těžko předvídat... číst dále >

Za větší šanci na dítě si ženy připlácí až desetitisíce

Třikrát a dost. Respektive tři (v určitých případech až čtyři) pojišťovnou... číst dále >

Články z Expres.cz

Překvapení na svatbě Harryho a Meghan. Kdo pozval Terezu Maxovou?

Nejsledovanější svatba letošního roku se neobejde bez české účasti. Snoubenci... číst dále >

Čtyři svatby a jeden pohřeb: Jak změnily osud Harryho z rebela v královský vzor

Je to opravdu výjimečný okamžik moderních dějin, královský syn z tradiční... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vysoký tlak je třeba léčit. Může totiž poškodit cévy i mozek, řekla lékařka

Hypertenze je jedna z nejčastějších kardiovaskulárních chorob, která může při... číst dále >

V druhé půli života jsou muži na ženách citově závislí, říká psycholog

Krize rodiny je podle psychologa Jeronýma Klimeše zákonitá a - jak dokládá... číst dále >

Reklama