Strhávání strupu v pupíčku

28.6.15 13:40

Strhávání strupu v pupíčku

Ahoj, chci se zeptat, jestli někomu pediatr řekl, že má novorozenci strhávat strup v pupíku?
V pondělí nás pustili z porodnice s tím, že pupík je horší a že se má sledovat. V úterý jsme byli u doktorky, ta nám napsala pamykoin (antibiotické kapky a řekla používat jednou denně líh a zbytek dne pamykkoin, toť vše). Už se tam začal dělat stroupek, říkala jsem si, jak je vše v poho, ale v pátek na kontrole se dr. strašně divila, že nám nikdo neřekl, že ten strup máme vatovou tyčinkou strhávat. Opravdu jsem to nikde neslyšela a přijde mi to jako totální blbost. Nicméně sestra mi to názorně ukázala a od té doby pupíček dost krvácí.
Nevím, zda strhávat nebo ne. Chtěla bych, aby odpadnul, ale co jí řeknu na další kontrole to tedy nevím…a také mě strašila, že se musí strhnout, aby se jí tam nedostala žádná infekce… Nemáte někdo podobnou zkušenost?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

18627
28.6.15 13:43

@Rozarkazezamku Když odpadl pupečník, tak sestra pak u každého z dětí ten stroupek při prohlídce jako by vyloupla a vydesinfikovala. Toť vše, já jsme se strupem nic nedělala, jen jsme dál používali několikrát denně líh, dokud pupík nevypadal normálně jako pupík.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24362
28.6.15 13:45

Přesně tohle řeší jedna známá, má čerstvé mimino a dr. jí taky radila pupík rozevírat a čistit :nevim:
Taky mu to dost krvácelo, až nakonec zajela na pohotovost (víkend) a tam jí zas řekli, že samozřejmě nestrhávat.
Vždyť otevřená rána je rozhodně příhodnější pro vstup infekce než odhojující se strup.

Já jsem dětem žádné stroupky nestrhávala. Po koupání pořádně osušit, první dny potřít trošku lihem a dobrý, zahojili se oba krásně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
154
28.6.15 13:52

Uz po druhe jsem rodila v Nemecku - mam doma skoro dvoutydenni holcicku. Po porodu jsem „pupecnik“ zasypavala pudrem, a kdyz odpadnul, tak uz jsem nic jineho nepouzivala. Hebamme mi jenom poradila, kdyby pupik krvacel - zakapnout materskym mlekem. Asi 2 dny trosku krvacel, tak jsem dala na jeji rady a od te doby v pohode. Rozhodne nikdo nic nestrhaval a ani se tady nepouziva lih. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
46223
28.6.15 14:02

Odchazeli jsme domu s tim ze mame pahylek potirat lihem, no udelala sem to jen 2×, pak sem to nechala byt, detskej doktor to videl a v pohode, napsal jen zasyp az odpadne pahylek, ten odpadl kdyz byl male tyden, zasypala zasypem a nechala byt, udelal se stroupek a ten sam za tyden odpadl.
Proste nechat samo zaschnout, kontrolovat jestli nesmrdi pahylek nebo stroupek a je to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9017
28.6.15 14:21

Myslim si, ze je to totalni blbost, pokud je ten strup suchy a hoji se, k cemu je to dobry strhavat? Ja jsem davala na pupik lih, kdyz odpadl, tak jsem taky cca 1× denne lihovala a pak uz ani ne. Zahojilo se to normalne za par dni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
926
28.6.15 14:37

Nám se taky pupínek po příchodu z porodnice zalil krvi a udělal se na nem komplet strup. Pediatr řekl jen čistit kolem lihem. Stroupek se začal po čase sám odlupovat. Pokud to prý není okolo zanicene a nemokva to je to lepší prý nechat. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7016
28.6.15 16:05

Nestrhavat, moje pediatra mela tez tyto tendence a pupik se zahojil az kdyz byl ponechan svemu osudu. Trvalo tri tydny, nez se poradne zahojil, zadne louhovani ve vane, pokud se namocil, tak jsem ho vzdy opatrne vysusila papirovym kapesnikem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.6.15 20:32

Urcite nechat svemu osudu. Ted kdyz bude teplo, odhrnout plinku, nechat pupik vetrat na vzduchu, aby krasne proschnul stroupek. Urcite bych se bala ho strhavat, pod tim je zive maso, idealni brana pro infekci. Zakapavat max. 2× denne, jinak spis mokva a tim dele se hoji. Ja zakapavala vickrat a odpadl sam 16. den po porodu. Hodne stesti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3044
28.6.15 23:49

Potírala jsem lihem. Časem to tím potíráním pustilo samo a stroupek byl pryč :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.6.15 10:10

@Bibi239 no a co jste ji na prohlidce rekla kdyz jste prisla se strupem?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.6.15 10:11

Dekuju za utvrzeni ze strhavani je blbost.budu doufat ze do pristi prohlidky upadne sam..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7016
1.7.15 13:47

@Rozarkazezamku ze se bojim infekce a ze to radeji chci nechat takto. Ale doktorka vi, ze jsempacient s nazorem a do niceho me netlaci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama