Střídání kojení a UM

25.1.20 20:53

Střídání kojení a UM

Ahoj holky mám skoro sedmi týdenní holčičku a přestalo se mi dělat tolik mléka kolik by malá chtěla. Je v pohodě že střídáme kojení se sunarem? Kojim převážně v noci. Vypije těch 120ml UM. Má 5100g takže roste jako z vody šle jen se ptám jestli je to v pohodě. Mám dávat i čaj nebo to má všechno z kojení? Díky :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
25.1.20 21:15

Já to tak dělala taky a pomalu ale jistě se mi mléko přestalo tvořit.

• Nahlásit
  • Citovat
7143
25.1.20 21:15

@Karolbassetto čaj určitě ne, je to zbytečné až do dalších příkrmu. Kojení slouží jako uspávání, jídlo a pití v jednom. Střídání nevadí, ale může se stát, že malá začne jedno nebo druhé odmítat. Ale kolem konce šestinedělí se tvorba mléka upraví jen podle potřeby dítěte, většina z nich to nese nelibě, pláčou a mají hlad častěji. Navíc se k tomu může přidat růstový spurt. Ve skutečnosti můžeš mít mléka dostatek a hlavně by ještě byl čas kojení zachránit, pokud bys chtěla. To jsou jen informace, abys nemyslela, že jsem z těch maminek, co do kojení div nenutí. Sama mám dceru na UM :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5746
25.1.20 21:20

Čím více a častěji budeš dítě přikládat, tím více se ho vytvoří - to hovoří teorie. :mrgreen: kojení v noci je nejlepší pro tvorbu. Já běžně střídám UM a prso, né že bych neměla mlíko, ale protože nemusím být 24/7 s mimčem. Má 7m a kojení přes den 1-3×, v noci nesčetně :cert: někdy mám prsá tvrdá, nalitá, někdy jakoby nic a malá má mlíka plnou pusu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1140
25.1.20 21:25

Tolik mleka se ti prestalo delat, protoze se kojeni stabilizuje. Zalezi na poptavce a dle toho je nabidka (mleko) takze casto prikladej a UM vyhod :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14375
25.1.20 21:43

Um nedávej, čím víc budeš kojit, tím víc mlika se ti bude dělat a naopak. Když budeš peikrmivat tak postupně o svoje přijdeš úplně. A je normálně že se po šestinedělí ustakuje tvorba mléka, takže už nebudeš mít nalita, tvrdá a bolestivá prsa a mléko nebude téct proudem v jednom kuse, ale to je normální jak miminko přiložíš, tak bude mít mléka dost, ono se tvoří až ve chvíli kdy začne sát.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.1.20 21:44

@Karolbassetto Čaj nedávej a klidně to stridej. To, že občas UM dáš neznamená, že přijdeš o mliko. Hlavní je, že budeš pořád přikládat… Lepší podat UM než aby mělo dítě hlad nebo skončit v nemocnici protože bude dehydrovany. Znám matky, který si nechtějí přiznat, že se jim prostě nedělá dost MM a riskují zdraví dítěte. Ty hlavně vnimej své mimčo a když bude mít hlad, nakrm ho MM, když MM nebude, nakrm UM.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12483
25.1.20 22:06

U prvního dítěte jsem to dělala a nemohla jsem si to vynachválit. Dítě mělo MM, zároveň nebyl problém ho dát kdykoliv komukoliv na hlídání i odstavování bylo jednoduchý. U druhýho jsem to měla v plánu udělat stejně, ale tam už mi to neprošlo… :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
K92
513
25.1.20 22:13

A jak jsi poznala, že se ti nedělá tolik mlíko když má miminko tak krásnou váhu a přibírá? Nebyl to spíš jenom spurt v 6 týdnech? Ono po šestinedělí se tvorba mléka mění. Něco si o tom nastuduj. Samozřejmě pokud ti to střídání s UM vyhovuje, tak u toho zůstaň, ale je dost pravděpodobné, že jsi jen zbytečně zpanikařila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.1.20 13:55

Jak se píše v příspěvku nade mnou o zbytečné panice, tak já to tak taky měla. Kolem konce šestinedělí se miminko při kojení vztekalo, nepřisálo nebo jen na chvíli a zase řev a já měla pocit, že je to hlady, že nic neteče a odsávačkou jsem neodsála skoro nic. Zhruba tři týdny jsem s tím bojovala, myslela si, že s kojením je konec, že mlíko prostě nemám a přidala UM. Vždycky jsem přiložila, malá párkrát cucla a začal řev, takže jsem šla vařit UM. Postupně mi ale přišlo, že malá dost blinká. Zkusila jsem tedy UM vyřadit a jen kojit. Byla zkrátka přejezená! Muselo (a doteď musí) to být v jedné konkrétní poloze, pro mě ne úplně pohodlné (v noci je jí to jedno), ale nevzteká se, pije a stačí jí to. Prostě na tom, že mlíka se tvoří tolik, aby to mimču stačilo, něco bude. Hlavně to nevzdávej, mlíka máš dost, nezvykej především sama sebe na UM a prostě koj :) Jo a hlavně neber podání UM jako selhání. Já s tím hodně bojovala, ale je důležitý naslouchat miminku a hlavně si to dělat po svým a neposlouchat okolí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama