Střídavá péče, nesouhlas

14
8.11.19 09:52

Střídavá péče nesouhlas

Ahoj, jsme rozvedení, ex chce střídavou péči. Já bych ještě souhlasila týden a týden, on ale chce po dvouch nebo třech dnech střídat. Je mezi námi špatná komunikace, na ničem se neshodneme. Malé jsou 4 roky. Nedovedu si představit každé 2-3 dny ji měnit prostředí, špatně to snáší. Podle čeho bude soud rozhodovat? V péči ji mám teť já, s tím že ex si ji bere na víkend 1× za 14 dnů a občas v týdnu. Rozhodně soud i přes to, že se nejsme schopni domluvit? K jakému intervalu střídání se příkloní? Přijde mě blbost 4lete dite stresovat tak častým stěhováním. Rozhodne i přes to že se spolu nedomluvime? Je reálné, že by prošlo střídání po pár dnech? Nebo dá spíše klasicky po týdnech? Pokud s tím nebudu souhlasit i přes to stridavou péči schválí?
Děkuji za informace

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

56513
8.11.19 09:56
@Reny86 píše:
Ahoj, jsme rozvedení, ex chce střídavou péči. Já bych ještě souhlasila týden a týden, on ale chce po dvouch nebo třech dnech střídat. Je mezi námi špatná komunikace, na ničem se neshodneme. Malé jsou 4 roky. Nedovedu si představit každé 2-3 dny ji měnit prostředí, špatně to snáší. Podle čeho bude soud rozhodovat? V péči ji mám teť já, s tím že ex si ji bere na víkend 1× za 14 dnů a občas v týdnu. Rozhodně soud i přes to, že se nejsme schopni domluvit? K jakému intervalu střídání se příkloní? Přijde mě blbost 4lete dite stresovat tak častým stěhováním. Rozhodne i přes to že se spolu nedomluvime? Je reálné, že by prošlo střídání po pár dnech? Nebo dá spíše klasicky po týdnech? Pokud s tím nebudu souhlasit i přes to stridavou péči schválí?
Děkuji za informace

No, to mě překvapuješ. Jsi asi první matka, která to tak chce.
My střídáme ob dva dny, od 4 let věku dítěte a vyhovuje nám to. Myslela jsem, že to postupně přeměníme na týden a týden, ale nikdo to vlastně nakonec nechce, ani 8mileté, ani 10ti leté.
Pro dítě 4 roky je týden bez mámy podle mě dost.
Nechceš spíš zapracovat na vaší komunikaci? pRO DÍTĚ MI OPRAVDU PŘIJDE VHODNĚJŠÍ TEN KRATŠÍ INTERVAL. cO PŘEDÁVAT PŘES ŠKOLKU, NEŽ SE emoce uklidní?
Jinak soud jsou naprosto nevyzpytatelné, může to dopadnou všelijak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.11.19 09:59

Brácha to má taky cca po třech dnech a malej to snáší v pohodě od 3 let. Když je u jednoho z rodičů déle, tak je to pro něj těžší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
725
8.11.19 10:09

Tak od toho ten soud je ne, když se rodiče nemůžou domluvit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10841
8.11.19 10:27
@JancaS84 píše:
Tak od toho ten soud je ne, když se rodiče nemůžou domluvit.

soudy v dnešní době hodně tlačí rodiče právě do toho, aby se domluvili sami, když se nedomluví, tak také to mohou odročit, doporučí mediátora a tak

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21623
8.11.19 10:27

Naši kluci střídají už 4,5 roku, od 3 a 5 let. Týden/ týden nemáme doteď, je to na všechny moc dlouho. Naopak po 2-3 dnech úplně v pohodě. Momentálně už dlouho jedeme systém, že je má otec každý týden od čtvrtka odpoledne. Jeden týden je má do soboty dopoledne, druhý týden do neděle večer. Týden je pro malé dítě poměrně dlouhá doba. Lepší bývají kratší intervaly.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56513
8.11.19 10:33

Týden a týden vyhovuje rodičům, kteří se díky tomu nemusí tak často stýkat.
Dítěti vyhovuje především to, co zvládaj rodiče. Takže pokud by týden a týden skutečně zmírnilo třecí plochy a dohodli se na tom, tak věřím, že to může být i pro to dítě lepší.
Ale pokud je v tomto případě předmětem sporu i ten týden a týden, přiklonila bych se té větší frekvenci střídání.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21623
8.11.19 10:37

No my střídáme přes školu, takže já ex vidím jen 1× týdně, při předávání o víkendu. Co potřebujeme většinou řešíme telefonicky nebo sms.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.11.19 10:44

Stridava pece funguje, pokud jsou rodiče dítěte schopni se na všem domluvit. Pokud ne, pak je to peklo. My střídali týden a týden. Bylo to v pohode.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56513
8.11.19 10:50
@Dorotka101 píše:
Stridava pece funguje, pokud jsou rodiče dítěte schopni se na všem domluvit. Pokud ne, pak je to peklo. My střídali týden a týden. Bylo to v pohode.

Když se nedokážou rodiče domluvit, je to peklo každopádně, bez ohledu na druh péče.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9374
8.11.19 10:53

Mám také střídavou péči, na které jsme se domluvili, funguje již dva roky, dětem je v současné době 6 a 9. Střídáme neděle - neděle a přijde mi to akorát, kratší ani delší interval si moc nedovedu představit, děti mají ucelený týden, kroužky, režim, tak nám to vyhovuje. Zkoušeli jsme i pondělí - pondělí s předáváním přes školu/školku, ale to nevyhovovalo, takže jsme se vrátili k původnímu modelu. Určitě je nejdůležitější se na všem domluvit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56513
8.11.19 10:56
@lenajs píše:
Mám také střídavou péči, na které jsme se domluvili, funguje již dva roky, dětem je v současné době 6 a 9. Střídáme neděle - neděle a přijde mi to akorát, kratší ani delší interval si moc nedovedu představit, děti mají ucelený týden, kroužky, režim, tak nám to vyhovuje. Zkoušeli jsme i pondělí - pondělí s předáváním přes školu/školku, ale to nevyhovovalo, takže jsme se vrátili k původnímu modelu. Určitě je nejdůležitější se na všem domluvit.

Tak u nás máme zas konkrétní dny v týdnu- ve čtvrtek má hasiče u táty, pak jdou k němu, já jsem déle v práci… V pondělí nic nemaj, já pracuji jen do dvou, máme společné odpoledne, pak je hodím k tátovi po jeho práci…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21623
8.11.19 10:58

Taky jsme zkoušeli natáhnout do pondělí, ale nefungovalo to. Kdybychom se rozhodli pro týden/ týden, asi bych volila střídání v pátek.
U nás to tak vyplynulo, děcka mají po, út, st kroužky, které začínají v 15h, to by otec nestíhal. Navíc má uleveno, že se o učení stará jen ze čtvrtka na pátek. Každá rodina je jiná, musí si najít svůj systém, který je pro ni nejvhodnější.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.11.19 11:00

@Lama Lama Vážně? :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21623
8.11.19 11:02

Jinak my máme společnou péči, protože jsme fakt nevěděli, jakou frekvenci střídání bychom v případě střídavé péče měli zvolit. Děti byly ještě malé a v krátkém čase se očekávalo dost změn, které by na to měly vliv ( RD, práce, školka, škola, kroužky..) Takže máme společnou bez určení frekvence.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama