Studentská půjčka

Anonymní
24.5.20 10:58

studentská půjčka

Ahoj holky, dcera si chce vzít studentskou půjčku od KB má u nich účet. Dceři je 17 let, a chce si vzít 34000 kč na mobil a notebook ohledně školy. prosím vás pracuje vydělá si dost peněz, a pro info já jsem jí sama osobně každy měsíc dávala ještě dost velké kapesné, jen vše utratí na oblečení. myslíte že by jí tu půjčku dali s mým souhlasem?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1079
24.5.20 11:00

Tak za mě, je tohle největší kravina na světě. :zed: když dostávala velké kapesné a ještě si vydělává, tak ať si našetří ne. To je její problém že vše utratí za oblečení. :nevim: :roll:
Edit: ušetřit nedokáže a půjčku by splácela jo??

Příspěvek upraven 24.05.20 v 11:05

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24381
24.5.20 11:02

Ani omylem bych s tím nesouhlasila

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
472
24.5.20 11:06

Proč ji nepůjčus ty? Takové rodiče jsem taky měla, že jsem se od patnácti živila sama, svým dětem bych to nikdy neudělala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.5.20 11:07

@Jessica4 taky jsem jí to říkala, příští rok 18 let na krku a kde má pak auto. chtěla si to vzít na 2 roky. přitom si myslím že když si bude dávát tak 7000 bokem tak do 5 měsíců to má. Vydělá si cca v práci jak kdy někdy 4000 kč když moc nechodí a když chodí tak i těch 10000 kč a více má, plus ještě dostává kapesné.
ale není s ní řeč.

• Nahlásit
  • Citovat
1079
24.5.20 11:09
@Anonymní píše:
@Jessica4 taky jsem jí to říkala, příští rok 18 let na krku a kde má pak auto. chtěla si to vzít na 2 roky. přitom si myslím že když si bude dávát tak 7000 bokem tak do 5 měsíců to má. Vydělá si cca v práci jak kdy někdy 4000 kč když moc nechodí a když chodí tak i těch 10000 kč a více má, plus ještě dostává kapesné.
ale není s ní řeč.

Ty bláho, jednoduchý. S tímto prostě nesouhlasit, nebo ji prostě půjč ty, ale nemáš záruku že ti to vrátí, ale s tímhle by se dostala do velkých problémů. Na druhou stranu až bude plnoleta, tak ať si dělá co chce, to jí stejně v ničem nezabranis, ale tohle bych prostě nedovolila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.5.20 11:09

@krajta protože nedávno jsme jí s manželem kupovali iphone 11 a pokud vím není to levná věc, v lednu jela někam s kámoškama a dostala 10000 od manžela. a nemyslím si že kvůli telefonu a notebooku bych měla půjčovat.

• Nahlásit
  • Citovat
256
24.5.20 11:10

Tak at si snad nasetri! Vzdyt budou letni prazdniny. Ma moznost chodit na brigady a do zari si na notas a mobil sama vydelat. S pujckou bych jako rodic v takovem pripade nikdy nesouhlasila. :zed: Zacatek cesty do pekla!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1866
24.5.20 11:11

Takže ty se ptáš, zda jí „půjčku dají s tvým souhlasem“, ale aby si půjčila od vás jako od rodiny nepřichází v úvahu? 8o
Tak buď s tím nesouhlasíš - a pak nechápu, proč bys jí dávala souhlas - nebo souhlasíš, v tom případě bude určitě lepší jí půjčit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.5.20 11:13

@Jessica4 hlavně neutratí ani korunu chtěla po nás nový mobil ten iphone 11 a pokud víte není nejlevnější my jsme jí ho koupili. ale teď chce nějaky iphone 11 PRO.
a moc jí půjčovat nechci já osobně přece i když si vydělává peníze dostavá od nás

• Nahlásit
  • Citovat
256
24.5.20 11:16
@Anonymní píše:
@krajta protože nedávno jsme jí s manželem kupovali iphone 11 a pokud vím není to levná věc, v lednu jela někam s kámoškama a dostala 10000 od manžela. a nemyslím si že kvůli telefonu a notebooku bych měla půjčovat.

Nic ve zlem ale mozna by jste vsichni meli prehodnotit pristup. Koupite ji iphon a za pul roku si chce vzit pujcku na jiny? Jede s kamaradkou na vylet a date ji na to 10tis? 8o 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1079
24.5.20 11:16
@Anonymní píše:
@Jessica4 hlavně neutratí ani korunu chtěla po nás nový mobil ten iphone 11 a pokud víte není nejlevnější my jsme jí ho koupili. ale teď chce nějaky iphone 11 PRO.
a moc jí půjčovat nechci já osobně přece i když si vydělává peníze dostavá od nás

Tak to vůbec neřešte, omlouvám se, ale je rozmazlená. V čem ji stávající telefon nestačí proboha? Prostě se na tohle s manželem vykaslete, řekněte, že půjčku ji neschválíte ani v bance a hotovo..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1866
24.5.20 11:17

Sorry, nevěřím, že někdo v řádu maximálně několika měsíců mění 11 za 11pro.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
328
24.5.20 11:18

Že si ty ta rozmazlená dcera a né matka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
633
24.5.20 11:27

A takhle vznikají zadluženci, co nemají ponětí o finanční gramotnosti. 34 litrů na mobil a notebook? 8o

Až jí bude 18, tak tobě domů budou chodit upomínky, a pak už i exekuce. Jo dobře jste vychovali dceru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama