Reklama

Studium učitelství pro MŠ - pedagogický problém

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.02.18 16:17
Studium učitelství pro MŠ - pedagogický problém

Ahoj :mavam:
je tady nějaká učitelka v MŠ, která zpracovávala pedagogický projekt a uměla mi poradit? Dostali jsme ve škole za úkol vymyslet název projektu, včetně formulace pedagogického problému položeného formou otázky a já si s tím nevím rady :zed:
Název projektu mám, ale jak formulovat ten problém nevím a google neporadil :roll:
děkuji :kytka:

P. S. Anonym z důvodu profese a studia, rodina o tom neví

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

P4ja
Kelišová 5762 příspěvků 18.02.18 16:26
@Anonymní píše:
Ahoj :mavam:
je tady nějaká učitelka v MŠ, která zpracovávala pedagogický projekt a uměla mi poradit? Dostali jsme ve škole za úkol vymyslet název projektu, včetně formulace pedagogického problému položeného formou otázky a já si s tím nevím rady :zed:
Název projektu mám, ale jak formulovat ten problém nevím a google neporadil :roll:
děkuji :kytka:P. S. Anonym z důvodu profese a studia, rodina o tom neví

A můžeš nějak přiblížit, na co by se ten projekt měl zaměřit?? Nedovedu si to dost představit.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.02.18 16:31
@P4ja píše:
A můžeš nějak přiblížit, na co by se ten projekt měl zaměřit?? Nedovedu si to dost představit.

Chtěla bych rozvoj fantazie u dětí, projekt se bude jmenovat „Víly a skřítkové“… a napadá mě jedině otázka „Lze u dětí předškolního věku rozvíjet fantazie, případně jak?“, ale nejsem si vůbec jistá, zda je to správně :?

P4ja
Kelišová 5762 příspěvků 18.02.18 16:36
@Anonymní píše:
Chtěla bych rozvoj fantazie u dětí, projekt se bude jmenovat „Víly a skřítkové“… a napadá mě jedině otázka „Lze u dětí předškolního věku rozvíjet fantazie, případně jak?“, ale nejsem si vůbec jistá, zda je to správně :?

No určitě, že lze u dětí rozvíjet fantazie přece :) Spíš třeba se zaměřit na to, že dětem přečteš pohádku o vílách nebo nějakou básničku nebo třeba písničku a ony pak podle toho budou kreslit, jak takova vila vypadá.
Já nevím třeba něco ve smyslu…Jak pracovat s textem ve třídě?? Nebo to musí být ještě konkrétnější a musí se to dát ověřit??

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.02.18 19:12
@P4ja píše:
No určitě, že lze u dětí rozvíjet fantazie přece :) Spíš třeba se zaměřit na to, že dětem přečteš pohádku o vílách nebo nějakou básničku nebo třeba písničku a ony pak podle toho budou kreslit, jak takova vila vypadá.
Já nevím třeba něco ve smyslu…Jak pracovat s textem ve třídě?? Nebo to musí být ještě konkrétnější a musí se to dát ověřit??

Musí to byt obecně, protože k tomu máme vymyslet 45 činnosti :think: takže ta práce s textem už muže byt jedna z nich, ale jde mi o to, jak formulovat ten pedagogický problém, ze kterého budu vycházet…

P4ja
Kelišová 5762 příspěvků 18.02.18 19:26
@Anonymní píše:
Musí to byt obecně, protože k tomu máme vymyslet 45 činnosti :think: takže ta práce s textem už muže byt jedna z nich, ale jde mi o to, jak formulovat ten pedagogický problém, ze kterého budu vycházet…

No a nešlo by něco ve smyslu jak podpořit rozvoj fantazie u dětí MŠ?
Hele tady jsem našla něco, co by ti mohlo pomoci.
 http://www.fsps.muni.cz/…ok-8/08.html

sarusa4
Zasloužilá kecalka 580 příspěvků 18.02.18 20:08
@P4ja píše:
No a nešlo by něco ve smyslu jak podpořit rozvoj fantazie u dětí MŠ?
Hele tady jsem našla něco, co by ti mohlo pomoci.
http://www.fsps.muni.cz/…ok-8/08.html

J, tohle mi připadá fajn.Jak podpořit rozvoj fantazie i dětí MŠ :palec: Jestli lze, to určitě jo, ale jak to bude lepší. :mavam:

Taky jsem psala něco podobného, ale my jsme měli mít řešení výchovného problému.

sarusa4
Zasloužilá kecalka 580 příspěvků 18.02.18 20:09

Jinak víly a skřítkové, to je bude děsně bavit, zvlášť u holek jsou teď víly velmi oblíbené :mavam: :dance:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.02.18 20:16

@P4ja @sarusa4 děkuji moc! :hug:

sarusa4
Zasloužilá kecalka 580 příspěvků 18.02.18 20:32
@Anonymní píše:

Ony děti kromě pohádek budou i moc rádi stavět venku domečky skřítkům nebo je jinak vyrábět v místnosti a my hrajeme i hru na obra a skřítky :*

P4ja
Kelišová 5762 příspěvků 18.02.18 20:34

@sarusa4 Jj, to si dovedu představit. Hlavně aby ti to šlo k té otázce.

sarusa4
Zasloužilá kecalka 580 příspěvků 18.02.18 20:37

J, Jak rozvíjet fantazii nebo Jak podpořit rozvoj fantazie mi k tomu jde dobře.

P4ja
Kelišová 5762 příspěvků 18.02.18 20:39
@sarusa4 píše:
J, Jak rozvíjet fantazii nebo Jak podpořit rozvoj fantazie mi k tomu jde dobře.

Mně to přijde hodně obecné no. Nevím.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.02.18 20:44

Zkusím to navrhnout takto obecně a když to nebude stačit, tak to budu muset nějak blíže specifikovat, například pomocí toho textu a pohádek :dance:

sarusa4
Zasloužilá kecalka 580 příspěvků 18.02.18 20:44

Jako je to obecné, ale zase jak to jinak napsat? Jak podpořit fantazii dětí použitím materiálů týkajících se víl a skřítků. :nevim: Te´d opravdu nevím, jak to správně formulovat

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Herečka Kristen Bell kritizuje Sněhurku: Dává to dětem špatný příklad

Pokud máte někdy pocit, že se lidstvo řítí do záhuby, tento článek vás o tom... číst dále >

Chášakdžího umučili a rozřezali. Proč se nikdo nebouří a Saúdy měříme jinak?

Před zraky celého světa se odehrává vyšetřování zmizení saúdskoarabského... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >