Příznaky ADHD v batolecím věku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Zodiann
Stálice 91 příspěvků 17.02.18 22:35
Příznaky ADHD v batolecím věku

Prosím, má tu někdo dítko s ADHD, u kterého byly výrazné příznaky už v batolecím věku? Syn 21 m má tendence šplhat, pořád si někam přisouvá židli, vylézá na stůl, sedačku a chtěl by výš.. Je hrozně dominantní, co chce tak o to si říká křikem, ne vztekáním, ale křičí Táda taky, je dost hlučný, nenechá mě v klidu se starším něco udělat, vždy se snaží pozornost strhnout na sebe, když ji má, tak klidně vydrží i půl hodiny sedět u knížky a číst si..

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

PapeJ
Ukecaná baba ;) 1825 příspěvků 17.02.18 22:44
@Zodiann píše:
Prosím, má tu někdo dítko s ADHD, u kterého byly výrazné příznaky už v batolecím věku? Syn 21 m má tendence šplhat, pořád si někam přisouvá židli, vylézá na stůl, sedačku a chtěl by výš.. Je hrozně dominantní, co chce tak o to si říká křikem, ne vztekáním, ale křičí Táda taky, je dost hlučný, nenechá mě v klidu se starším něco udělat, vždy se snaží pozornost strhnout na sebe, když ji má, tak klidně vydrží i půl hodiny sedět u knížky a číst si..

TAk nevím, tohle mi dělá 18měsíční syn a považuju ho za normální, živé dítko :nevim: Jestli se věkem trochu zklidní, to nevím, ale ze stolu v kuchyni ho sundavám 100× za den :mrgreen: Jo, a vzteká se pěkně, hodí sebou na zem na břicho, převalí se na záda, někdy bouchne o zem schválně hlavou… A na starší ségru žárlí pěkně a už je schopný jí dělat naschvály. Prostě normální batole :mrgreen:

ka2ka
Extra třída :D 12500 příspěvků 1 inzerát 17.02.18 22:49

Mě to přijde taky v celku normální :think:

Martina84
Ukecaná baba ;) 1960 příspěvků 17.02.18 22:52

Taky mám doma takového. Nevím jestli má adhd. Od mala furt někam šplhá, skáče, křičí, vyžaduje pozornost…pros­tě živel

růžový achát
Závislačka 3646 příspěvků 17.02.18 22:54

Dcerka 16 měsíců, kdyby mohla leze po zdi, za chvilku to bude určitě umět :P, buď klidná maš určitě zdravé živé dítě, kdyby byl moc klidný,, bylo by to spíše divný.,

lucypaja
Kelišová 6784 příspěvků 17.02.18 22:57

První syn byl klidnej, vydržel si půl dne hrát s autama, kam sme ho dali, tam byl, nikdy nikam nelezl, nekřičel, prostě jen tak běžné vzteky, teď v devíti je ukřičenej, vzteklej..mladší dva a sedm měs je od miminka živější, vzteklý, dupe, křičí, úplně se u toho klepe, jediné co oba kluci mají stejné, že přes den a i v noci pěkně spí, mladší je trošku cca rok opožděnější v chůzi a v jedné straně těla, ale jinak je úplnej opak, nějaká porucha mě zatím ani nenapadla, asi bych to řešila až v mš, zš kdyby nějak vybočoval a nesklidnil se, naše MuDr nás sleduje poněvadž byl přidušený a modrý jak Šmoula, ale zatím asi v normě.. Oba kluci jsou na sebe žárlivý. ale ráda si zkušennosti přečtu..

Lewisa
Stálice 94 příspěvků 17.02.18 22:58

To šplhání do výšky se všude píše jako typické chování, ale na to bych až tak nesázela. Naše poslední nejvíc šplhá, ale přitom je nejklidnější. Naopak podezření na ADHD (jdeme na EEG v březnu) je u nejstarší a ta nikam až tak nelezla, ale projevovalo se to jinak. Špatně usínala, i když byla hodně unavená, byla celkově takový uzlíček nervů. Jako batole byla velmi vzteklá, ale jindy zase trochu bázlivá.
Ono je to asi velmi těžké poznat v tomto věku. Já jsem si jen říkala, že kdybych tehdy věděla, že to dítě má možná ADHD, že jsem se mohla chovat jinak. Míň dominantně (snaha za každou cenu, aby byla po mém) v situacích, kdy to vypadalo, že to děcko dělá naschvál, ale přitom je třeba jen přetažené a nedomluvím se s ním tak ani tak.
Takže bych poradila odložit diagnostiku na později a chovat se pro jistotu tak, jako kdyby bylo citlivější na nervy… u nás byla nejhorší únava, takže tomu přecházet, a spíš se snažit předejít konfliktu. Ale je to těžký, někdy to jinak nejde.
Jestli požaduje pozornost, tak mu ji dát… ono to dítě se samo opravdu nezabaví, je to těžký organizačně třeba s vařením, a taky mě štve, když mi třeba do toho leze, no ale tak od těch dvou let už se mu dá bokem dát nějaká činnost, co vypadá jako vaření, ale nenadělá moc škodu… přeju pevné nervy a napiš.

Kachorra
Ukecaná baba ;) 1127 příspěvků 17.02.18 23:01

To je přesně problém dnešní doby - každý dítě, který je živější, je okamžitě označováno za ADHD a dítě, které se třeba nepatrně liší v jistých věcech od ostatních dětí, je zas automaticky autista :zed: Je to normální, zdravý, zvídavý dítko!

Marie432875
Ukecaná baba ;) 1836 příspěvků 17.02.18 23:11

:lol: :lol: :lol: to píšeš o mém synovi? ;) me ani nenapadlo, ze bych mela jeho temperament považovat za diagnózu. Dnes se dela velky haló ze všeho…Jirinka Prekopova se v jedné knize vyjadřuje k ADHD diagnozam - velká spousta deti ma tuto diagnózu stanovenou špatně.

lucypaja
Kelišová 6784 příspěvků 17.02.18 23:16

Ono se to asi i hůř poznává i ve školním věku, také tam může hrát roli ta hrozná šikana, terá je také na každém kroku, i takové to, zda mi nedáš kousnout svačiny, nebudu se s tebou kamarádit, to je už děsné, četla jsem příznaky a v něčem sednou na oba v něčem zas ne, třeba starší dělá chyby ve škole, vynechává čárky, háčky, písmenka, spíš nás napadla dys porucha, ale učitelka říkala, že si myslí, že je to nepozornost, no uvidíme, měl sice dvojk z čj, ma ale myslím, že by mohl mít i jedničku, kdyby se víc snažil..zas se ale ve škole při hodině chová slušně, nevykřikuje..no je to těžké diagnostikovat, dost mi vadí, když mu nevyhovíme tak začne křičet neee, dupe, vzteká se..což dřív nedělal a samozřejmě to okoukává ten mladší, ale nemůžou si vše vykřičet, pravidla být musí..

citlivaduse
Ukecaná baba ;) 1794 příspěvků 17.02.18 23:42

Nevidím na jeho chování nic zvláštního. Máme doma taky něco podobného, pořád v pohybu, před měsícem jsme měli šílený období vztekani, kdy asi stokrát za den tloukl hlavou o zem :roll: byl už jako mimino věčně nespokojenej. Lézt leze pořád někam, čekám na den, kdy ho budu sundavat z lustru. Nechápu, proč my matky nemůžeme mít oči i vzadu, každou chvíli řeším nejakej drzkopad a to ho hlídám, usmernuju, prd platný mi to je.

majinka81
Ukecaná baba ;) 2254 příspěvků 17.02.18 23:56

@Zodiann to vypadá, jak kdybys popisovala naši cacorku :mrgreen: ADHD by muselo mít pomalu každý dítě. Jsou ve věku, kdy se snaží prosadit svoji autoritu. Když se malá začne vztekat, tak si ji nevsimam a ono ji to za chvilku přejde. Dítě s ADHD nemusí být zivejsi synovi ho diagnostikovali až ve druhé třídě. To ze je dvouletý dítě akční neznamená hned ze má ADHD

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.02.18 08:05

To mám doma taky, ale jsou mu skoro čtyři. Je nepoucitelný. Pořád někam leze a skáče. Včera si dal v kuchyni židle do řady a skákal. Je hlučný, ukřičený, nespokojený, uvztekany (klidně ječí 30 minut v kuse, vali se po zemi, hází věcmi…), špatně usíná, v noci pláče a fňuká. Víc než 5 minut u činnosti vydrží až teď. Máme za sebou psycholožku (kvůli jiným problémům) a nic na něm neshledala. Padaly jiné diagnózy (kvůli kterým jsme tam byli), ale ADHD ji ani nenapadlo a mně tedy taky ne.

lentilka248
Kelišová 6413 příspěvků 1 inzerát 19.02.18 09:52

@Zodiann mám 2 syny, ten mladší se projevuje asi jako tvé dítko a pokládám ho za velmi klidné dítě.. Starší je ADHD a ten byl specifický už od narození..

Lewisa
Stálice 94 příspěvků 19.02.18 23:15

@lentilka248 Můžu se zeptat, jak specifický byl od narození tvůj starší? My máme teď podezření, bude se to vyšetřovat v březnu na EEG, tak mě zajímá, jestli to bude třeba podobné. Jak vám stanovili vůbec tu diagnózu? Děkuji :srdce:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Vondráčková se uzavřela do sebe. Jaké jsou teď její plány a co bude dělat?

Prožívá nejhorší období svého života a projevuje se to na její psychice.... číst dále >

Bohdalová své miliony už asi neuvidí. Bankéř, který jí prodal obrazy, utekl na exotický ostrov

Před rokem se zjistilo, že Jiřina Bohdalová naletěla podvodníkovi, bývalému... číst dále >

Články z Ona Dnes

K životu nepotřebujete spoustu oblečení, říká Kamila Boudová

Vždycky ji zajímala móda. Kamila Boudová vystudovala oděvní design, pak... číst dále >

Soutěž Léto v plavkách: o vítězi hlasujte až do pondělí

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Reklama