Studovat druhou vysokou dálkově?

Anonymní
24.5.20 09:39

studovat či ne?

Mam takove zivotni dilema.
Vystudovala jsem vysokou skolu a kdyz jsem zacala uz behem vysky pracovat, tak jsem si uvedomila, ze se jedna o praci, ktera me nikdy nebude naplňovat. Tato prace mi nesedí a je spojena jen s nekončícím stresem a ja po 3 letech jsem pomalu vyhaslá. Řekla jsem si, ze to musim zmenit. Dala si otázku, co chci dělat? A nasla jsem to. Problémem je, ze studium tohoto oboru je možné dálkově pouze na Slovensku. Chodí se tam do školy na celý patek a sobotu. S nynější prací si to nemuzu dovolit. V patek musim byt v práci. Se zkráceným úvazkem nevyjdu z penězi. Už mě napadá jen začít delat nejakou dělnickou pozici, kde si budu moct domluvit směny. Jen mi je 27let, svobodná a rikam si, zda je to dobry nápad.. Rada bych měla samozřejmě jednou rodinu a to chce taky nějaký čas „najit toho muže“ ap… Co byste dělaly na mém místě???

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

24.5.20 10:00

Mohu vědět, co je to za obor? Najdeš v ČR uplatnění? Já měním svou profesi ve 34 letech se dvěma dětmi na krku a domácností, jde to. Být svobodná, bezdětná, tak se klidně i na Slovensko na čas přestěhuji a najdu si práci tam, klidně i dělnickou, která bude vyhovovat mému studiu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13862
24.5.20 10:02

S nedaly by se ty pátky pokrýt dovolenou a neplaceným volnem? Otázka je, zda si ten nový obor nemaluješ moc na růžovo. Asi bych přemýšlela i o dalších variantách, které by nebyly vázané na další studium.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.5.20 10:13

zakladatelka

Ten obor je skvěle uplatitelny a pokud ho vystuduji nebudu mit nouzi o práci a jeste k tomu budu delat to, co me baví. Na ruzovo nic nemaluji :D

• Nahlásit
  • Citovat
3851
24.5.20 10:14

Máš ideální výchozí pozici. Žádné závazky. Klidně bych se tam přestěhovala a práci našla tam. Ale otázkou je, jestli to opravdu má smysl. Co je to za obor? Tady se opravdu nijak studovat nedá? Najdeš tady pak uplatnění? Je to opravdu to, co chces? Není to rozhodnutí jen tak. Pořádně bych si to promyslela. Každopádně kdy jindy znovu studovat, než teď. Já bych taky ráda změnila obor, ale se 3 dětmi, hypotekou, bez hlídání…byt svobodná, sama, neváhám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16380
24.5.20 10:15
@Anonymní píše:
Ten obor je skvěle uplatitelny a pokud ho vystuduji nebudu mit nouzi o práci a jeste k tomu budu delat to, co me baví. Na ruzovo nic nemaluji :D

Tak do toho jdi. Dělat celý život práci, která tě nebaví je na blázinec.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
285
24.5.20 10:23
@Anonymní píše:
Mam takove zivotni dilema.
Vystudovala jsem vysokou skolu a kdyz jsem zacala uz behem vysky pracovat, tak jsem si uvedomila, ze se jedna o praci, ktera me nikdy nebude naplňovat. Tato prace mi nesedí a je spojena jen s nekončícím stresem a ja po 3 letech jsem pomalu vyhaslá. Řekla jsem si, ze to musim zmenit. Dala si otázku, co chci dělat? A nasla jsem to. Problémem je, ze studium tohoto oboru je možné dálkově pouze na Slovensku. Chodí se tam do školy na celý patek a sobotu. S nynější prací si to nemuzu dovolit. V patek musim byt v práci. Se zkráceným úvazkem nevyjdu z penězi. Už mě napadá jen začít delat nejakou dělnickou pozici, kde si budu moct domluvit směny. Jen mi je 27let, svobodná a rikam si, zda je to dobry nápad.. Rada bych měla samozřejmě jednou rodinu a to chce taky nějaký čas „najit toho muže“ ap… Co byste dělaly na mém místě???

Jestli tomu dobře rozumím, prezenčně by to v ČR šlo. Nebylo by lepší se zapsat na prezenční studium a do toho nějak intenzivně brigádničit? Prozraď obor. Ono ve většině případů přednášky povinné nejsou a musela by sis hlídat jen cvičení/semináře.

Hodně studentů je dnes i při studiu úplně samostatných bez podpory. Kromě medicíny teda.

Příspěvek upraven 24.05.20 v 10:26

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7425
24.5.20 10:25

Já si rypnu, ale strašně by mě zajímalo uplatnění z dálkové školy na Slovensku, kam se chodí v pátek a sobotu. Zejména, pokud zakladatelka myslí vážně, že bude v mezičase dělat dělnickou pozici.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
13369
24.5.20 10:27

A proč bys musela hledat dělnickou pozici, spíš začni hledat jinou práci, ideálně v oboru, co cchceš dělat?

Přestań být tajemná jak hrad v karpatech, napiš obor a zhruba pozici kde teď děláš a čemu by ses chtěla věnovat- z toho tě nikdo neidentifikuje.

100% existuje jiná cesta než jít do výroby k pásu a jezdit na slovensko.

Jinak kamarád stavař se po 30. a s dvěma dětma rozhodl, že jeho povolání je medicína a teď už je chirurgem s atestacemi ve fakultní nemocnici…

Jde ledacos.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3567
24.5.20 10:29
@Anonymní píše:
Ten obor je skvěle uplatitelny a pokud ho vystuduji nebudu mit nouzi o práci a jeste k tomu budu delat to, co me baví. Na ruzovo nic nemaluji :D

Tak do toho jdi. A behem studia se ziv necim jinym, co ti casove umozni studovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.5.20 11:50

zakladatelka

No podívejte, Vse co k tomu potrebujete vedet bylo napsano. Řeším čas a možnosti. Vím ze je to mozne, dekuji za povzbuzení :)
Super by bylo, pokud mate priklady z okolí, jako „kamarad chirurg“ i rozepsat, jak se živil? To by me zajimalo. Kdo to jak zvladnul. Taky jsem byla student, ktery se musi uzivit sam, ale studium bylo vikendové, takze s praci na HPP nebyl problem.

Ano, mam brachu i švagrovou co si dodelavali vyšku pri praci. Jenze, kdyz ji delal brácha, švagrová ho podporovala.
Kdyz ji delala švagrová, byla na mateřské a podporoval ji on… Já jsem sama a mam hypotéku.

Ou,
Tento obor nejde vykonávat bez patřičného vzdělání.

• Nahlásit
  • Citovat
Ou
13369
24.5.20 12:46

Pokud neřekneš co umíš a co chceš dělat tak máš prostě smůlu a budeš si to muset vymyslet sama - situace stavař s rodinou a odlišnou majetkosou strukturou je pro tebe zcela irelevantní.

Vždycky můžeš ve vysněném oboru dělat třeba asistentku. nebo něco. I u té medicíny můžeš dělat lapiducha.

Ale pokud si trváš na tom, že nic neřekneš, tak se nic nedozvš, kromě obecných keců.

pokud to nechceš psát na internet, tak to prober s někým u piva, s někým kdo se orientuje na trhu práce.

A trénuj divergentní myšlení, evidentně to není tvoje silná stránka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
285
24.5.20 13:04

Jak píše Ou, řešíš čas a možnosti, ale my nevíme, kolik času vyžaduje ten tvůj obor a jaké jsou možnosti práce při daném oboru.

Pokud je to medicína (i když teda se mi zdá divné, že by to vůbec někde dálkově šlo), to bych třeba pronajala byt, nájemným splacela hypo a šla bydlet do levného studentského bydlení, které bych financovala z nějaké nenáročné práce, kde se můžeš i učit (ideálně recepce). Nebo bych ten byt s hypo prodala a pokud po úhradě hypo zbyde, použila to na živobytí při studiu.

Toto nelze aplikovat třeba na architekturu. Těžko budeš dělat nějaké rysy v práci na recepci, že.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
539
24.5.20 14:15

Tak obecně jsem pro aby lidi studovali, když je to v jejich možnostech. A ty jsi svobodná, bezdětná, takže ideální možnost i pro změnu oboru. Když už máš jeden titul, to by ses opravdu chtěla zahrabat někam do fabriky? Je více možností co dělat. A zakladatelko, ty chceš poradit jestli do toho máš jít ale nenapíšeš nic, čeho by se člověk mohl chytnout a dát ti případně radu. Co je na tý škole a tom oboru tak tajného? Nebo se za ten obor stydíš?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
285
24.5.20 14:37

Je to jasné, je to sociologie na VŠ Danubius ve Sládkovičove, z toho je vynikající uplatnění. Nebo ještě lepší obor právo na Panevropske univerzitě, která ma u nás v ČR výborný zvuk :potlesk: :jazyk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama